Novi bravo 1.4 16v 2007 zaletavanje motora

Autor Mika bedex, 26 Travanj 2015, 09:50:08

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

franjo-fritz

Ne problem je u pumpi goriva.... Ona radi probleme
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Antonijo

Citat: franjo-fritz  u 20 Rujan 2015, 10:24:10
Ne problem je u pumpi goriva.... Ona radi probleme


I ja sumnjam na pumpu goriva...
Ne znam dal auto ima filter goriva ako ima u kakvom je on stanju isto pitanje vrijedi za regulator tlaka goriva ?
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Antonijo

Citat: Mike20  u 29 Svibanj 2015, 09:06:13
Da, može biti i to, kad je hladnije vani ili po zimi kod mene treba par okretaja više kod paljenja drugi dan na benzin, ak je u spremniku manje od pola goriva

Zar pumpa goriva nema otvor na samom dnu kučišta iz kojeg uzima gorivo i tjera ga prema injektorima ?
Znam da više goriva bolje hladi pumpu goriva, skroz sam zbunjen informacijom da bolje pali kada ima više goriva :neznam:
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

franjo-fritz

Ako nemas filter goriva, zaseban. Onda je integriran sa pumpom... Izvadi pumpu i dobro ocisti i ispusi sa jakim kompresorom
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Mika bedex

plinski injektori  su bili skroz otpojeni kada je bio manometar gore,paljenje na benzin i voznja dva dana na benzin.i probao dva tri puta samo kontakt dati i nista,cim dam kontakt napuni na 3,4 bara i padne na tri,kada auto upali tlak je 3.5 bara.to je bilo sa 5/8 benzina,jucer napunio i sad je 7/8 tanka i ujutro je upalio iz prve i nije radio na tri i imao detonacije.ne vjerujem.jel zna netko info koliki tlakovi moraju biti?preko noci padne tlak na 0,i cim dam kontakt dode na 3.4

rekli su mi u auto kresi da imam neki lifetime filtar goriva koji se ne mijenja.

Antonijo

Jesi provjerio kod prvog paljenja da li gorivo dode do injektora odnosno da injektori isporučuju gorivo u cilindar ?
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Mika bedex

Danas opet iz prve upalio a jucer se vozio cijeli dan na plin i na plin ugasio.
Kako da provjerim da su injektori isporucili gorivo u cilindar ???

Antonijo

Citat: Mika bedex  u 21 Rujan 2015, 10:00:13
Danas opet iz prve upalio a jucer se vozio cijeli dan na plin i na plin ugasio.
Kako da provjerim da su injektori isporucili gorivo u cilindar ???

Izvadiš rail s injektorima, ispod svakog injektora staviš plastičnu bocu ili tako nešto, pokušaš upaliti auto (zaverglaš ) nakon toga češ vidjeti dal su injektori dobili/dali gorivo ujedno češ vidjeti koliku količinu goriva daje pojedini injektor.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE