Fiat bravo 1.6 multijet nestaje snaga

Autor goce, 09 Kolovoz 2015, 11:05:36

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

goce

Zdravo,

imam problem sa moim Fiat bravo 1.6 multijet. Prije par meseci upalila mi se check engine lampica. kod moj lokalnog servisera ustanovili smo da problem je u EGR ventila. nakon sve konsultacija odlucio sam da blokiram taj ventil a greska u kompjuteru smo sredili tako sto smo promenili mapu.

Sad auto ide bez problema, prosao sam 2000 kilometara posle blokiranja ventila. Danas se desilo da auto izgubi snaga i ne pravi vishe od 2000 obrtaja. isto mi se jednom desilo dok EGR ventil nije bio blokiran.
kad ga ugasim motor sve se vraca pak u normala ali posle nekoliko kilometara problem se opet javjla.
Mislim da kompjuter ubacuje neki safe mode i ne daja da motor radi normalno.

Molim vas za neka informacija sto bi ovo moglo biti, bilo kakva informacija je dobrododzena.

Pozdrav,

Puntigamer

#1
Pored fizickog blokiranja EGR ventila potrebno ga je i softwerski ugasiti, pa to provjeri.

natipkano tapatalkom na jednom

goce

Softverski sam ga vec ugasio...jer inace non stop svetila je check engine lampica.
sad lampica se ne pali ali ponekad gubi snagu i ne ide vishe od 2000 obrtaja.

tempradrifter

Mozda ga nije dobro ugasio, a drugo sta moze bit da se zastopo dpf

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


eldarobralic

tako je i meni bilo na Linei (1.3 mjet) , nakon Å¡to sam promijenio EGR, lampica se i dalje palilla.. na kraju je problem bio u MAF senzoru ..

get