bravo t.jet INDIKATORI NEISPRAVNOSTI (žuti trokutić))

Autor AntonioK, 14 Siječanj 2016, 19:08:14

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

AntonioK

danas mi se u vožnji upalila lampica (žuti trokut sa uskličnikom) vozio tako stotinjak metara ugasija auto,pričekao par minuta i ponovi ga pokrenuo
lampica se više ne pojavljuje.Što bi to moglo biti,da nije kvar senzora pritiska ulja ili...?

Puntigamer


Stilo M

Nešto ti je moralo i pisati na ekranu dok se lampica upalila
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

draĹžen.os

Vjerojatno tekućina za stakla prati.(tako je meni na službenom Polu)

get


get

A ako je na display-u

nešto od ovoga, samo ne znam kako bi simboli trebali izgledati

Citat:
Display of messages
The messages on the display are divided into 4 different classes:

- high priority faults

- low priority faults

- information (e.g. doors/boot open)

- feedback (e.g. ASR on/off).

When faults occur on the vehicle, the following is shown on the display:

- the warning light (and/or the symbol in the Matrix panel display) corresponding to the fault;

- the message (where present) corresponding to the description of the fault and/or the action to be taken by the driver.

For more important signals there is also a buzzer at the same time as the display of the message.

All the information contained in the dedicated message display area is replaced with information relating to the fault.

The messages reappear at every Key ON until the cause of the malfunction is solved. In any case, the display can be interrupted by the driver pressing the "MODE" button.

At the end of the display of the message and if the fault persists, the warning light or the symbol in the Matrix panel display remains on.

If several faults are present simultaneously, the display shows each of the messages in a rolling fashion.

Faults that require a check with the engine on:

The following signals can only be displayed with the engine running:

- "Insufficient engine oil pressure" message

- "Check engine" message

- "Alternator failure" symbol in Matrix display


AntonioK

Citat: Stilo M  u 14 Siječanj 2016, 22:01:05
Nešto ti je moralo i pisati na ekranu dok se lampica upalila
čudno je što ništa nije pisalo
kad sam prošle g.dobio udarac odozada upalila se ta lampica i pisalo je da ne radi parking senzor
i kada sam senzor kupija više nije bilo trokutića
da nije možda kakav slabi kontakt od toga sudara ostao?

AntonioK

evo ovo pokazuje ta j... trokutić,ali se mora pokazati neko upozorenje na displeju


INDIKATORI NEISPRAVNOSTI
(žuta lampica)

Prekid dovoda goriva

Signalna lampica (ili simbol na displeju) se aktivira ukoliko je doÅ¡lo do prekida u dovodu goriva. Kod odreÄ'enih modela na displeju se pojavljuje odgovarajuće obaveÅ¡tenje.

Neispravan senzor pritiska motornog ulja.

Signalna lampica (ili simbol na displeju) seaktivira ukoliko je neispravan senzor pritiska motornog ulja.

Neispravan „senzor sumraka“

Signalna lampica (ili simbol na displeju) se aktivira ukoliko je neispravan „senzor sumraka“. Na displeju se pojavljuje odgovarajuće obaveštenje.

Prekoračenje brzine (za arapsko tržište)

Ukoliko se dostigne brzina od 120 km/h, aktivira se signalna lampica (žuta) ili se na displeju pojavljuje odgovarajuće obaveštenje (crvena).

Neispravnost senzora za kišu

Signalne lampice se aktiviraju ukoliko je senzor za kiÅ¡u neispravan. Ukoliko se ovo desi, preporučujemo Vam  da posetite ovlašćenog predstavnika Fiat Automobila. Kod odreÄ'enih modela na displeju se pojavljuje odgovarajuće obaveÅ¡tenje.

Neispravnost senzora za parking (za odreÄ'ene verzije i tržiÅ¡ta)


Signalne lampice se aktiviraju ukoliko je senzor za parking neispravan. Neispravnost sistema za praćenje pritiska u pneumaticima (TPMS sistem) (za odreÄ'ene verzije i tržiÅ¡ta)

Signalna lampica se aktivira ukoliko je TPMS sistem neispravan (za odreÄ'ene verzije i tržiÅ¡ta).
Ukoliko je jedan ili viÅ¡e točkova nameÅ¡ten bez senzora, signalne lampice se aktiviraju i ostaju aktivne sve dok se kvar ne ukloni.  Kod odreÄ'enih modela na displeju se pojavljuje odgovarajuće obaveÅ¡tenje.

marloz

i meni se taj isti senzor upalio prošle godine jedno 2 puta ... učinio istu stvar .. stao odmah sa strane, pričekao, upalio auto i više se nije pojavljivao ... isto samo znako bez da je išta pisalo na displayu .. fala bogu sad više nije se upalio