Fiat Bravo 1.4 tjet - trese se kod ubrzanja

Autor Andy85, 14 Svibanj 2016, 12:46:46

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mike20

Pa ja, ko drugi.  :grin:

Šalice sam dao na reparaciju preko kolege s afisti foruma, obje reparirane šalice sa dva nova zamjenska križa, mislim da je bilo 200 ojra. šalice su izbrušene, pa navaren neki novi sloj, pa brušenje, pa kaljenje i veli da bi trebalo biti skoro bolje nego original. Bumo vidli

Al više od šalica je tresao desni homokinetički zglob, pa je počeo lagano se i čuti kod skretanja ulijevo kad držiš gas, 200kn je koštao, Made in Japan, vjerovao ili ne

Andy85

Evo kak je sad stvar! Ima lufta na krizu i salici kak si i ti rekel da bude i treba to zamjeniti - na obje strane - to veli ovlasteni servis! I ni oni ni niko drugi mi nebre ponuditi samo kriz i salicu! Svi samo komplet poluosovinu! Sad ja trazim po netu nekve orginal rabljene... Pa pitam - dali se more tu staviti poluosovina od motora od 1.4 90 hp? Ili bas treba biti od 120 hp?

Mike20

Ne, ni blizu nisu iste od 90Ks, samo 120 i 150 ks t-jet ima iste.
Ja sam mislio staviti od dizla, skoro su iste, sve paše i dimenzija, samo broj zuba na dijelu koji ide u getribu je drugačiji.
Nažalost samo t-jet ove idu.

Luft na Å¡alici? kak su to utvrdili?
Križ s vremenom dobi lust pa zna u Å¡alici malo udubiti  dio na koji nasjeda.
Zašto bi kupovao rabljene kad budeš ih platio više nego reparaciju, i opet budeš dobio sa luftom.

PONAVLJAM, ako brazde u šalici nisu velike (probaš prstom, jedva se osjeti), zamijeni križeve, to ti je 800kn oba zamjenska, stavi mast i vozi se. Treslo bude sigurno manje ili nebu opće
Ak bude i dalje isto treslo, onda riješi šalice, križeve ionak već budeš imao.
AJd potražim broj od čovjeka koji je to meni složio, u Zg je.
Pa obje poluosovine komplet su valjda 7-8000kn. I lijeva i desna su iste, desna ima meÄ'uležaj na kojoj je Å¡alica, a na lijevoj je Å¡alica direk tu getribi

Andy85

evo, i ovo smo rjesili... izmenjeni su krizevi i reprirane Å¡alice, nova mast i manzete... SS sa afista je obavil sav posao, i sve je super odradeno!

:care1: :care1: :drive: :drive: