MK1 - popis sijalica

Autor boyan.sharic, 31 Ožujak 2013, 16:48:05

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

boyan.sharic

Pretražio sam forum uz duž i po prijeko i nigdje nisam našao popis svih sijalica koje idu na MK1.
Da li neko ima ili zna link do takvog popisa?

Volio bi biti pripremljen a i našao sam neke pojeftine LED-ice ali ne znam koje da kupim.

BluePunto

Citat: boyan.sharic  u 31 Ožujak 2013, 16:48:05
Pretražio sam forum uz duž i po prijeko i nigdje nisam našao popis svih sijalica koje idu na MK1.
Da li neko ima ili zna link do takvog popisa?

Volio bi biti pripremljen a i našao sam neke pojeftine LED-ice ali ne znam koje da kupim.

Nekužim pitanje  :D ,, ali ako mislis koje žarulje ti idu na pozicije,tablice, itd.

Obični farovi na Puntu mk1 Kratko/Dugo h4

A ako imas ovakve farove (dvokomorne) onda su ti Dugo/Kratko h1+h1


Pozicije i Tablice ti ovako izgledaju (ovo su smd ledice na mom autu)


Obične žute ti ovako izgledaju


A za zadnje farove i žmigavce žarulje ti ovako izgledaju


boyan.sharic

Uuuuupravo to!

Hvala ti na trudu.

Interesuju me i ostale sijalice:
- instrument tabla,
- u kabini naprijed i nazad,
- gepek,
- centralna konzola (ili kako se već zove onaj dio gdje su kontrole za vruće/hladno).


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


BluePunto

Instrumental tabla i konzola imaju iste uboden žaruljice T5
Link: http://www.ebay.com/itm/T5-Car-Gauge-LED-Dash-Wedge-Side-dashboard-ligh-Lighting-Bulb-Lamp-12V-Low-power-/321035452466?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item4abf344032

Ja u gepeku nisam imao rasvjetu ko ni u pretincu, pa sam u pretinac stavio obicnu bijelu led traku,
a u gepek nesto slicno ovome, s lijeve i desne strane i ja sam zadovoljan


inace su mi ta svijetla nekad davno bila na braniku


al pretpostavljam da je serijski ista zarulja za osvijetljenje pretinca i gepeka ko i za rasvijetu u kabini, i osvijetljenje tablice


tomislav_vg

točno. u gepeku je od 5 W a u kabini od 10 W
Better one day in FIAT then a life in VOLKSWAGEN!!!!


                                                          Punto Freak!

danci1993

ajde molim te stavi slike gepeka i pretinca mene zivo zanima kako se to vidi, jel i meni je potrebno to svjetlo...  ;) ;)

imaticx

I mene isto zanima, i ako mogu slike i objasnjenje kako je spojeno
Sada imam privremeno ovakva dva zaljepljena na straznje sjedalo na onaj lim odotraga dok ne sredim nesto bolje http://www.ebay.com/itm/1x-4-LED-Light-Stick-Tap-Car-Home-Touch-Lamp-Light-Closet-Emergency-Lamp-/121042897593?pt=US_Car_Lighting&hash=item1c2eb80ab9

BluePunto

Moze, cim dodem doma s posla :))

BluePunto

#8
kao Å¡to sam obecao  :D

znaci osvijetljenje pretinca:



i osvijetljenje gepeka:


ove žice zanemarite  ;D sve se to da zakamuflirat, samo se nema vremena  8)
u gepeku nikako nisam mogo dobro uhvatit da se vidi kakvu svijetlost baca, al vidi sta se treba vidjet  :D

e sad kako je to spojeno, ima 100 nacina kako se moze spojit :D
kod mene je to ovako:

lijevi prekidač: osvijetljenje pretinca i gepeka + joÅ¡ neke plave stvarčice unutar auta  :D :D

desni prekidač: tajna   :rofl :rofl :rofl
+ i - ima na upaljaču, tako da se netreba puno mucit niti s provlacenjem žica...

ili se jednostavno spoji na rasvjetu kabine, pa kad se otvore vrata pali se i osvijetljenje gepeka i pretinca  :ok:

boyan.sharic

Buuuuuuuu
Neeema dalje!!!
Svaka čast!
Hoću i ja ovako :P:P:P

Hajde budi ljubazan pa napiši šta si koristio i kako si došao do OVAKVOG rezulata!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


danci1993

fora izgleda, ali ja sam mislio da si bas stavio na neke kontakte da se pali kad se otvori gepek ili pretinac, probat cu nesto smislit, u svakom slucaju svaka cast  :boss

BluePunto

Citat: danci1993  u 02 Travanj 2013, 23:00:01
fora izgleda, ali ja sam mislio da si bas stavio na neke kontakte da se pali kad se otvori gepek ili pretinac, probat cu nesto smislit, u svakom slucaju svaka cast  :boss

znam na Å¡ta misliÅ¡, neku kao "gljivu" kad otvoris gepek da se pali svijetlo, vidio sam u čipoteci to, al mi se neda kemije radit s tim  :jezik

Citat: boyan.sharic  u 02 Travanj 2013, 22:18:45
Buuuuuuuu
Neeema dalje!!!
Svaka čast!
Hoću i ja ovako :P:P:P

Hajde budi ljubazan pa napiši šta si koristio i kako si došao do OVAKVOG rezulata!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

pa doso sam do toga iz dosade, to mi je hobi, smiruje me čačkanje po autu :P

e sad Å¡ta je koriÅ¡teno, na sta mislis?  :D

imaticx

Hvala na slikama ;)

Nego, u gepeku imam jednu zicu i na njoj mali bijeli jack. To je vjerovatno od osvjetljenja. Znaci ja bi trebao samo kupiti neku led traku i spojiti na to?

BluePunto

Citat: imaticx  u 03 Travanj 2013, 00:04:25
Hvala na slikama ;)

Nego, u gepeku imam jednu zicu i na njoj mali bijeli jack. To je vjerovatno od osvjetljenja. Znaci ja bi trebao samo kupiti neku led traku i spojiti na to?

vjerojatno, al ako imaÅ¡ žice i Ä'ek znaci da si onda vec imao i prije svijetlo? probaj stavit bilo kakvo da vidis dal te žice uopce rade, i dal ti radi princip da kad se otvori gepek da se pali svijetlo, ako da kupis neku led traku spojis +/- i uživaj :ok:

kod mene je to bilo kompliciranije jel ja nisam imao žica iza u gepeku ni u pretincu  :D

ĹĄaki

BluePunto, kako si spojio ovu led traku u pretincu, na šta točno