Punto mk1 1.2 brtva glave

Autor Bijela noć, 11 Prosinac 2013, 00:08:56

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

franjo-fritz

Ajd kad se to složi možda ti i kupca nadjem samo mi na p,p pošalji do kad je reg.god.km.oprema
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

ivanm


ivanm

jel zna natko kakvi su šarafi na glavi na tom običnom puntu 2, 1.2 8v, jesu na običnu gedoru 14-15-16 il je neki vražji imbus?
vidio sam da HGT 1.8 ima neke velike torxove.. nadam se da ovaj ima obične Å¡arafe. skidao sam deklove nekoliko puta al nisam se sjetio pogledat glave vijaka koji idu u  blok.

the-rider

13 kljuc obican koliko se sjecam, samo treba biti uzak da prode unutra
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

ivanm

znači 13 gedora.. okej, hvala ti..

ivanm

Na koliko kg se doteze glava na puntu 1.2 8v? Na 8-9kg? U uputstvu nemrem nis nac..

the-rider

vecinom dobijes upute sa brtvom
nemam autodatu tu, na poslu mi je, koliko se sjecam ide na par kg pa jos 100 i nesto stupnjeva
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

ivanm

to sam već negdje čuo, glupe sheme.. ak netko sazna koliko kg ok, al ovi stupnjevi bezveze..

CB-Miro

Možda to pomogne

al bilo bi pametno stavit nove sarafe

gokiSP

ZaÅ¡to bezveze? 90% glava se steže na 2/4/6 kg pa onda na odreÄ'eni stupanj. Ako ti je to glupo, možeÅ¡ preračunati stupnjeve u kile pa stezati dok ne čujeÅ¡ klik.

ivanm

znači 4 kile plus četvrtina kruga..

CB-Miro

ja nisam vidio  da na slici  pise 90%  nego pod  90 stupnjeva

markohemarko

prvo na 2 kile, pa 4 kile, pa 90 stupnjeva, onda opet 90 stupnjeva.

ivanm

#43
Citat: CB-Miro  u 24 Listopad 2014, 17:53:20
ja nisam vidio  da na slici  pise 90%  nego pod  90 stupnjeva

on je rekao da se većina glava (90%) steže na kile plus stupnjevi..
90 stupnjeva je četvrtina kruga..

našao sam u puntovom manualu

tri kruga stezanja:

1. krug -  3 kile
2. krug   -  90st
3. krug   -  90st


gokiSP

To je to, nema puno filozofije. Nije to veliki motor da će propišat ako stegneš supanj više ili manje. Ako je glava dobro poravnana.