punto mk1 najveca dopustena mjera guma

Autor VedranV, 15 Siječanj 2014, 09:45:09

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

VedranV

Pozdrav drustvo :)
Je li zna tko provjereno koja je najveca dopustena mjera guma?
Ja imam 195/50/15 i jucer sam imao susret sa policijom pa mi je htio skinut tablice jer su mi u knjizicu upisane 13cola

Moram ic na tehnicki to upisat samo neznam bas da li ce mi htjet upisat tu dimenziju

BluePunto

Hoce, ali preko Å¡page  :D ko i sve drugo u ovoj državi  :lol

Vtrsp01

Na tehničkom ti neče upisat tu dimenziju. Bar meni nije tija, jer ne odgovara.  Ima tablica na webu di možeÅ¡ provjerit koje dimenzije guma paÅ¡u umisto postoječih.

VedranV

Zvao sam tehnicki i kazu da od 1.7 vise nema kemijanja najveca dimenzija kod njih je ta 13 cola jedino ako ti netko od fiat zastupnika ne napise drukcije

E sad napravio bi i atest samo sta mi zena kaze da kosta 300kn pa neki cica da kosta 800kn a i najrade mi je htio rec nemoj ni dolazit jer neces ni atest proc jer da treba i sve zive papire od felgi donijet,duzina vijaka,5 ljudi se nakrca i ne smije nigdje strugat a u njemu se jedva dvoje ljudi vozi jer je cabrio

chico2288

Meni se čini da sve ovisi od djelatnika i stanice za tehnički...Meni je bez problema upisao 195/50/15, čak nije ni gledao auto, samo je pitao koju dimenziju da upiÅ¡e  :D i platio sam 0kn.

2mario2

Citat: chico2288  u 15 Siječanj 2014, 10:34:20
Meni se čini da sve ovisi od djelatnika i stanice za tehnički...Meni je bez problema upisao 195/50/15, čak nije ni gledao auto, samo je pitao koju dimenziju da upiÅ¡e  :D i platio sam 0kn.
tako je... ovisi na koga nabasaš... ili odi na sreću ili prek veze... ja budem isto moral upisat veće dimenzije i guma i felgi, al meni bi trebalo proć bez ikakvih problema jer idu gore iste dimenzije ko i vaše...

Virago

Meni je rečeno da najveća dimenzija smije biti ona koja je najveća za taj tip auta. Znači za Mk1 bi bila 185x60x14.

somthing_ugly

za mk1 cabrio je najveca dimenzija 185/55 14" ( moze i 175/60 ) i za to ti treba potvrda proizvodaca ili susretljiv djelatnik koji ce nazvat CVH i provjerit. Za 195/50 15" je potreban atest i on bi trebao biti oko 300 kn, a koliko sam uspio saznat, provjera se vrsi tako da se jedan kotac naveze na rampu visine 20 cm i provjerava udaljenost kotaca od karoserije, mora biti minimalno 8mm u svim tockama.

VedranV

Ma platit cu atest samo me strah da ne prode jer je auto pristojno spusten pogotovo iza premda mi vise nigdje ne struze

Baso_1990

spustanje i minjanje dimenzija guma za nace ceste nije jer ces satrat auto a pogotovo ce te izludit na tehnickom mene je vratilo u tg na tehnickom jer sam ima remus i otisa sam u st na dragovode uredno sam prosa

kiky776

ako ne viri felga i nigdje ne struze prolazis atest sigurno
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Bubi AKS

na moje pitanje o dodatnim dimenzijama sam dobio 4 ponudjene za upisat bez atesta i ove dvije su upisane


Vtrsp01

evo na ovom linku možeš vidit koje ti dimenzije pašu. Upišeš svoju dimenziju, izabereš željenu colažu i pokaže ti koje ti moguće dimenzijei koliki je otklon od originalnih.

http://www.tyresizecalculator.com/

fiat bravo

baš sam došao sa tehničkog,išao za upis dodatnih guma
sve dimenzije koje je tvornica propisala se upisuju bez problema,a za ostale se
radi mali atest,cijena je 275 kn
sve to poslikaju,izmjere i šalju u zagreb pa oni tamo kažu dali može ili ne

ja sam sebi išao za 195/50/r15 i bez problema mogu upisati,dok za 205/40/r17
moram raditi atest
...SAD Ã,,†E SAMO Ĺ TO NIJE...

alfaomega

A koje su bile original pitam zato kaj ja idem sad registrirat auto koji je standard imal 195 65 15 a ja stavljam 205 55 16