Punto GT - Ispuh

Autor Đuka, 22 Veljača 2014, 14:37:32

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Đuka

pitanjce....dal ima netko iskustva i koji su vaši savjeti za komplet granu....planiram napravit komplet ispuh sa fi65 cijevi bez srednjeg i stražnjeg lonca....znači samo cijev komplet....savjeti, kritike, sve dobro došlo....dal da se upuštam u to ili ne....

casual

turbo motor, poželjno je što prije van plinovi
ali pripremi se na grmljavinu  ;D

Đuka

ma grmljavina me ne brine nego dali ce biti ok feedback turba......dali nece biti velike turbo rupe, dali ce ubrzavat u visokim obrtajima ili od malih kako i sad kad je serijala....dali je fi ok ili prevelik?

ludaman

Sto se grane tice NiCro iliti Milletech, strasno decko radi :) ali i ocekuj cijenu :)
a sto se auspuha tice, 65 je oke na tom motoru. Turbo rupa ce ti se smanjit i u visokima ce bit bolje.
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

Moreno

po meni ako je motor original bi stavio od 60
removed by admin...

Đuka

Citat: ludaman  u 22 Veljača 2014, 16:43:40
Sto se grane tice NiCro iliti Milletech, strasno decko radi :) ali i ocekuj cijenu :)
a sto se auspuha tice, 65 je oke na tom motoru. Turbo rupa ce ti se smanjit i u visokima ce bit bolje.
kaj se tice grane ne brini....sam si radim granu....;) i hvala na savjetima, preporukama....znaci krecem u izradu....

ludaman

Od čega radiš granu? To je vrlo zeznuto, više puta sam vidio da je netko samouvjereno krenuo u to i na koncu napravio lošije od serijskog :)

Sent from my HTC One using Tapatalk

Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

fiatuno

sta se tice grane, sretno
ja sam koristio fi 40 cijevi za granu
36 je sasvim ok ako ne zelis probleme

sta se tice ispuha ja sam imao fi 75 od pocetka do kraja i jedan lonac nazovimo ga nastavak na kraju
turbo je bio zaseljen vise prema mjenjacu da koljeno prolazi uz alternator

buka??? na turbo motoru ma nema je jedva da se malo jace cije samo sa cijevi
Ako me netko treba 0915445360
Dijelovi su u linkovima ispod cijene eto dam da prodam najmanje moguce 
https://www.facebook.com/TheDSMotorsport

Đuka

Citat: ludaman  u 24 Veljača 2014, 14:20:19
Od čega radiš granu? To je vrlo zeznuto, više puta sam vidio da je netko samouvjereno krenuo u to i na koncu napravio lošije od serijskog :)

Sent from my HTC One using Tapatalk
radim od 2mm cijevi od prokroma....laka je ko perce....radio sam grane na dosta auti i pokazalo mi se jako dobro....kod zahtjevnijih auta tipa turbo motora sam radio na mazdi 6 mpi koja je bila nabrijana do bola....cca 500hp....i stavljao sam fi 85....

Đuka

Citat: fiatuno  u 24 Veljača 2014, 20:40:41
sta se tice grane, sretno
ja sam koristio fi 40 cijevi za granu
36 je sasvim ok ako ne zelis probleme

sta se tice ispuha ja sam imao fi 75 od pocetka do kraja i jedan lonac nazovimo ga nastavak na kraju
turbo je bio zaseljen vise prema mjenjacu da koljeno prolazi uz alternator

buka??? na turbo motoru ma nema je jedva da se malo jace cije samo sa cijevi
da baš sam malo mozgao kud da zavinem koljeno jer nemam baš previše mjesta.....sve ce bit ok...krenuo polako.....vidjet cemo.....

ludaman

Citat: Đuka  u 25 Veljača 2014, 12:12:33
radim od 2mm cijevi od prokroma....laka je ko perce....radio sam grane na dosta auti i pokazalo mi se jako dobro....kod zahtjevnijih auta tipa turbo motora sam radio na mazdi 6 mpi koja je bila nabrijana do bola....cca 500hp....i stavljao sam fi 85....
aaa, sad kuzim.. to sta ti pricas nije grana. To je auspuh :D
grana je izmedju motora i turba ;)
Cija je to mps? imas kakve slike tog auta? sta je radjeno na njemu? 85? pa to je dimnjak :D po meni je to pretjerivanje u svakom slucaju, 3" je dovoljno za 1000ks sa adekvatnim downpipeom :)
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

Đuka

Citat: ludaman  u 25 Veljača 2014, 14:00:24
aaa, sad kuzim.. to sta ti pricas nije grana. To je auspuh :D
grana je izmedju motora i turba ;)
Cija je to mps? imas kakve slike tog auta? sta je radjeno na njemu? 85? pa to je dimnjak :D po meni je to pretjerivanje u svakom slucaju, 3" je dovoljno za 1000ks sa adekvatnim downpipeom :)
da ok malo sam se krivo izrazil....al napisal sam gore komplet auspuh od do bez lonaca...moja krivica....;) nemam slike, nisam ga slikal al znam da je glava neÅ¡t obraÄ'ivana, veci turbo, intercooler, dize vece, cipiran, usis i ispuh promjenjen itd....kemije ugl.....viÄ'am decka po koprivnici da se vozika al ga nikad nisam videl da ga je stisnul malo....ko baba se vozi....neki Å¡mokljo...max 20 godina ima....lovator ugl....

JosoGT46

Vjervatno radis od fleksibile do kraja,do 200+ KS sasvim ti je dovoljna cijev fi60, ovisi od gt do gt neki samo sa cijevi radi ok tiho, a neki pucaju i nemos zivit od buke, tako da jedan mali zadnji protocan lonac sasvim ok!

Skroji samo cijev vidi poslusaj pa je lako ubacit lonac :D

Đuka

Citat: JosoGT46  u 26 Veljača 2014, 17:34:31
Vjervatno radis od fleksibile do kraja,do 200+ KS sasvim ti je dovoljna cijev fi60, ovisi od gt do gt neki samo sa cijevi radi ok tiho, a neki pucaju i nemos zivit od buke, tako da jedan mali zadnji protocan lonac sasvim ok!

Skroji samo cijev vidi poslusaj pa je lako ubacit lonac :D
eto danas završil i neda se živjeti od buke i bilo me strašno sram provozat se....sutra srednji protocan lonac stavljam jer imam osjecaj da sa zadnjim necu nista postici.....vidjet cemo....

fiatuno

ne kuzim pa meni to nije nis bucalo sa t3 turbom koji duplo manje prigusava od serijskog
meni je to vise zvizdalo nesto bucalo

ako ti je to prebucno nece ti protocni lonac pomoc
Ako me netko treba 0915445360
Dijelovi su u linkovima ispod cijene eto dam da prodam najmanje moguce 
https://www.facebook.com/TheDSMotorsport