Punto 1.2 Sporting 16v - ''Reži'' pri paljenju (ponekad)

Autor Deeda, 26 Travanj 2014, 15:36:44

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Deeda

Pozdrav drugari,
Ne razumijem se nesto bas sad u mehanizam auta, ali evo danas mi se desilo kada sam upalio auto, dok je radilo nesto se culo kao da "reži" motor, i isto tako kad dodam malo gasa, ono jace..
I to se desava samo nekad, i prestane dok se zagrije auto, takodje se zna cuti nekada kada je vrucina, i kad je auto dugo radilo, pa kad ga ugasim, kao nesto polako da se gasi, ne znam kako bih vam to objasnio drukcije.
Znaci cudan zvuk danas pri paljenju, trajalo je nekih minut-dva, i stalo, a auto nastavilo normalno raditi..

Pozdrav

venom


Deeda

Citat: venom  u 26 Travanj 2014, 21:42:56
Snimi da čujemo zvuk

Ok, cim bude prva prilika pri paljenju tako da mi se desi snimicu. ;)

Deeda

Evo jutros mi se to desilo, auto sam vozio juce oko 12h, i evo jutros oko 10 upalim i cuje se ovo, nekad jace nekad slabije, pa eto procjenite, sta bi moglo biti u pitanju, svaka pomoc je dobrodosla.
Pozdrav.

Link na youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=bmJeY-kMWCM

Boban

Po meni se čuje getriba,tj ležaj spojničke osovine.Probaj napravit da ti ga netko lagano turira,a ti podigni haubu i osluškuj. Ak ti dolazi s desne strane onda je vrlo vjerovatno getriba,a ako je s lijeve strane onda je ležaj alternatora.
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

the-rider

ne bih rekao da je mjenjac, to je vise "suhi" zvuk, nesto oko remena, tesko reci ovako po filmicu
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

fiat bravo

nebi rekao da je mjenjač,natezač,rolica ili alternator je to,poslušaj kad bude tako,trebao bi čuti šta zuji
...SAD Ã,,†E SAMO Ĺ TO NIJE...

75elx

Ja sam imao taj zvuk nekad pri paljenju, uglavnom alternator je bio uzrocnik ;)

Deeda

Citat: 75elx  u 08 Svibanj 2014, 00:57:40
Ja sam imao taj zvuk nekad pri paljenju, uglavnom alternator je bio uzrocnik ;)

Kako si rijesio to i koliko otprilike kosta?

75elx


M.P.

ma na puntu se alternator mjenja sa novim-polovnim, i teraj dalje. cca 300-400kn, puno sam i reka

badh8me

to ti je kompresor klime se cuje ! lezaj u njemu ! bar meni je tako bilo na grande puntu sestrinom !

Deeda

Citat: badh8me  u 19 Svibanj 2014, 10:31:56
to ti je kompresor klime se cuje ! lezaj u njemu ! bar meni je tako bilo na grande puntu sestrinom !

Jesi siguran?
Nisam palio klimu citavu zimu ni proljece, jer nisam imao potrebe, uglavnom sam grijanje palio, bez klime.
Pa da li moze opet biti do toga ili je ipak alternator?

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

75elx

Citat: M.P.  u 19 Svibanj 2014, 01:57:43
ma na puntu se alternator mjenja sa novim-polovnim, i teraj dalje. cca 300-400kn, puno sam i reka

To o čemu ti govoriš su polovni i što dobiješ? Možda mačka u vreći? Može sutra već riknuti.
I gdje ima novi 300-400 kn. Novi su ovisno o proizvodacu preko 1000 kn + gdje su ruke? Najisplativije popravit, onda si miran.