Fiat Punto MK1 1.1ccm gubitak kompresije

Autor Maverick, 03 Svibanj 2014, 11:33:19

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Maverick

Bok,

jučer sam normalno vozio svog fiata i u vožnji mi je samo 2 puta malo dao dojam kao da je izgubio snagu.

Danas mi otac uzme auto, napravi 30km, kaže da mu je dva puta se ugasio kad je stisnuo kvačilo. Sad sam htio otić ja nekud s njim i ne pali.

Dojam je kao da nema kompresije, prelagano vrti. Mislio sam da je zupčasti pukao, ali nije a i mijenjan je pred 10tkm

Kiša pada a nemam slobodnu garažu da skinem svjećice i vidim da li na cilindrima ima kompresije, to ću kasnije.

Da li je netko imao sličnih problema? Što bi moglo biti.
Ništa nije lupilo, puklo i slično u vožnji pa da bi čovjek mislio da nešto od toga ne valja.


Ako treba generalku radit, to mi se ne isplati, raÄ'e kupujem drugi motor, a kad smo već kod motora zamjenio bi ga sa 1.2 motorom jer su vizualno isti, pa je moje pitanje sljedeće. Da li treba mijenjati i instalaciju?



alfaomega

Prvo vidi pumpa goriva da li baca gorivo!

Maverick

Citat: alfaomega  u 03 Svibanj 2014, 11:43:36
Prvo vidi pumpa goriva da li baca gorivo!

provjeriti ću, ali zar ne bi trebao normalno verglat barem ako je do toga?
ovdje se uopće ne čuje onaj otpor. ko da nema cilindara

honored22

Citat: alfaomega  u 03 Svibanj 2014, 11:43:36
Prvo vidi pumpa goriva da li baca gorivo!
vrlo lako da je do goriva imao sam gotovo identican problem prvo na pumpi goriva pukao onaj pipac gdi gorivo izlazi a prilikom vaÄ'enja pumpe u rezervaru uzas ;D zacepljena pumpa a filter goriva da negovorim sve sam ocistio i vozi i od onda nikakvih problema :formula:

Maverick

Citat: honored22  u 03 Svibanj 2014, 11:52:31
vrlo lako da je do goriva imao sam gotovo identican problem prvo na pumpi goriva pukao onaj pipac gdi gorivo izlazi a prilikom vaÄ'enja pumpe u rezervaru uzas ;D zacepljena pumpa a filter goriva da negovorim sve sam ocistio i vozi i od onda nikakvih problema :formula:

ok, to ću onda prvo provjeriti.

Jel se do nje dolazi iz prtljažnika ili je ispod zadnjeg zica?

Green Punto

ispod zadnjeg sica, imas poklopac sa tri Å¡arafa, ispod je pumpa....
Cuore Sportivo   :wiii:

NewBee

Ako budeš kojim slučajem odlučio se da slažeš motor...
Ja imam Punta 60 i prosli tijedan sam skidao glavu...i znaci komplet glava sreÄ'ena svi dihtunzi i remenje vodena to ti  je oko 1050kn sreÄ'ivanje glave ti je 300kn i sad posao majstora to neznam dali si sam slažeÅ¡ ili......

Eto ako se budeš upuštao u taj posao da otprilike znas koliko bi te kostalo

Maverick

radilica puknila. remenica dole ima lufta.

nije mi vrag dao mira i išao sam gledat da mi nije zupčasti preskočio i imam šta vidit.
kako okrećem gornju remenicu, na getribi mi se vrti pola kruga i onda stane i ne vrti se dok na zupčastom sve normalno vrtim....u oba smjera isto...

sad ne znam ni sam Å¡ta da radim.

druga mašina moral bi uzet istu jer imam kodni ključ i slično.

ako uzmem jaču onda moram i ecu i instalaciju....

prijedlozi?


popravak ne znam kolko se isplati. nova radilica, ventili, kajla.....

the-rider

zasto ventile?
najprije rastavi, vecinom samo kajla na remenici ode, radilica ne
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Maverick

ako mi ih je savilo?

ne mogu rastavit ništa prije utorka, srijede, nemam dizalicu do tada.....vidit ćemo šta će tamo reć

Devil

Citat: the-rider  u 03 Svibanj 2014, 17:41:21
zasto ventile?
najprije rastavi, vecinom samo kajla na remenici ode, radilica ne

Potpis!

Devil

Citat: Maverick  u 03 Svibanj 2014, 17:54:53
ako mi ih je savilo?

ne mogu rastavit ništa prije utorka, srijede, nemam dizalicu do tada.....vidit ćemo šta će tamo reć
Na tom motoru nikad ne piga ventile. Skini onaj Å¡eraf dolje na remenici radilice  i izvadi remenicu zupčastog van i vidjet čeÅ¡ da u njoj fali kajla.

Maverick

Citat: Devil  u 03 Svibanj 2014, 17:58:11
Na tom motoru nikad ne piga ventile. Skini onaj Å¡eraf dolje na remenici radilice  i izvadi remenicu zupčastog van i vidjet čeÅ¡ da u njoj fali kajla.

ajd ništa nadam se onda da je kajla. javim s vijestima čim bude na dizalici

Devil

Ako će ti trebat remenica javi na PP,mislim da imam na poslu još jednu.

franjo-fritz

Za to ti treba mala dizalica .ko za promjenu kotača.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks