Punto 55 MK1 cukanje kod ubrzavanja

Autor luma1908, 24 Svibanj 2014, 09:12:08

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

luma1908

kako i sam naslov kaže puntač mi kod ubrzavanja lagano cuka, radi se o puntu 55 , svjećice su nove, kablovi novi, filteri novi

BluePunto

Citat: luma1908  u 24 Svibanj 2014, 09:12:08
kako i sam naslov kaže puntač mi kod ubrzavanja lagano cuka, radi se o puntu 55 , svjećice su nove, kablovi novi, filteri novi

Očisti fergazer  :ok:

luma1908

Ima li neka posebna tekučina ili sredstvo za to i treba li kaj mjenjati i gdje se može kupiti taj set ili pojedinačno, mislim na menbrane , gumice i slično

vlatko11

Imas u svakoj trgovini auto dijelova tekucinu za ciscenje sistema dovoda goriva. Sipas u rezervar i gotovo. Ja uzeo neki dan liqi moli/45 kn limenka.
A za nove djelove,nemoj potpuno iskljucit mogucnost da mozda neka svjecica nije 100% ispravna ili npr kabal. Mozda nije neki kabal najbolje kliknuo na svoje mjesto ili slicno.

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

luma1908

jedna bobina je bila riknula i zamijenjena prije 2 godine, kad se kupuje uzeti zamjenske u paru ili svaku posebno ?

M.P.

jel trza samo na niskim okretajima ili stalno neovisno o okretajima ?

luma1908


PuntoZG

Citat: M.P.  u 25 Svibanj 2014, 18:09:19
jel trza samo na niskim okretajima ili stalno neovisno o okretajima ?

pozdrav
meni punto na niskim okretajima(osjeti se najbolje kad presaltam u visu i lagano drzim gas) cuka tj. ko da si oduzima gas pa ako neko zna kaj bi moglo bit  :help:  :help:
hvala

speedy-zg

@punto-zg
meni je to cukanje bilo na jednoj mašini zbog kabela svječica
pregledaj sva 4 kabela, pa napiši koliki je otpor - ohm
:papa:

adysk

Pozz , ja sam imao slican problem .. znaci kad mu dodam naglo gas , ili kod vecih opterecenja cugao je , kao da je gubio snagu izmedu odredenih okretaja . Probao sam sa svime , a na kraju sam popizdio i odvezao ga u ovlasteni servis . Problem je bio u kompjuteru , 1000 kn . stavljen drugi kompjuter i od tada sve super :)

eLaCiD

Citat: adysk  u 06 Travanj 2015, 18:33:02
Pozz , ja sam imao slican problem .. znaci kad mu dodam naglo gas , ili kod vecih opterecenja cugao je , kao da je gubio snagu izmedu odredenih okretaja . Probao sam sa svime , a na kraju sam popizdio i odvezao ga u ovlasteni servis . Problem je bio u kompjuteru , 1000 kn . stavljen drugi kompjuter i od tada sve super :)

Ovo sa ovlaÅ¡tenim servisima mi se uvijek sviÄ'alo :) Nikad joÅ¡ nisam čuo da ustanove neÅ¡to jednostavno jer u pravilu mora uvijek biti neÅ¡to skupo. Ak motor slučajno u leru trese nikad nije nosač nego odmah udri balansirat radilicu i sve u tom stilu. Po tim ovlaÅ¡tenim servisima nasluÅ¡o sam se budalaÅ¡tina boli glava. Samo se napravi blento, ono nemaÅ¡ pojma o ničemu samo ključ pali i vozi i onda ih pusti da melju i pucaju dijagnoze i samo sluÅ¡aj.. :tres:
Ovo sa cukanjem  prvo bi provjeravao struju pa ako su svječice i kablovi ok onda kao Å¡to kaže Fritz bobina pa dalje. Ecu je zadnji i u pravilu ne baÅ¡ ćesti uzrok. Eventualno injektor ili kablovi prema injektoru.
098  38 77 11
elacid@net.hr

adysk

Citat: eLaCiD  u 06 Travanj 2015, 20:27:55
Ovo sa ovlaÅ¡tenim servisima mi se uvijek sviÄ'alo :) Nikad joÅ¡ nisam čuo da ustanove neÅ¡to jednostavno jer u pravilu mora uvijek biti neÅ¡to skupo. Ak motor slučajno u leru trese nikad nije nosač nego odmah udri balansirat radilicu i sve u tom stilu. Po tim ovlaÅ¡tenim servisima nasluÅ¡o sam se budalaÅ¡tina boli glava. Samo se napravi blento, ono nemaÅ¡ pojma o ničemu samo ključ pali i vozi i onda ih pusti da melju i pucaju dijagnoze i samo sluÅ¡aj.. :tres:
Ovo sa cukanjem  prvo bi provjeravao struju pa ako su svječice i kablovi ok onda kao Å¡to kaže Fritz bobina pa dalje. Ecu je zadnji i u pravilu ne baÅ¡ ćesti uzrok. Eventualno injektor ili kablovi prema injektoru.
Slazem se s tobom, slusao sam ih dosta puta  bas tako prst u uho i ovo mi ne radi haha , znaju gluposti pricati ali svakako su preskupi, kako bi bilo da oni ne zarade  :good: . Kazem to je trajalo par mj. neuspjesno trazenje kvara, nakon cega je ostao samo odlazak njima .


DorianGT96

najvjerojatnije senzor radilice, probaj ba ocistit i ak radi dobro je ak ne onda mjenjaj, nije skup