Cukanje,Punto mk1

Autor BluePunto, 03 Rujan 2014, 18:17:39

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

BluePunto

Pozdrav ekipa, e ovak...

prije tjedan-dva je neko tu sa foruma vec imao neku temu oko cukanja na puntu mk1,

al ja imam malo drugaciju pricu, prije tjedan dana sam (budala) isao na rucnu autopraonu
isprat motor, prolilo mi se ulje kad sam nadoljevao prije nego sam isao za more,
e i od tad u bilo koju brzinu da ubacim i nabim gas dokraja (znaci dok se okretaji jos nisu digli)
auto zacuka i nakon toga normalno pocne ic,

npr. krecem normalno sa semafora presaltam na 2500 u 2.brzinu,
i nabim gas do kraja, i u tom trenutku auto zacuka...

pretpostavljam da sam nesto zalio kaj ima veze sa strujom...  :facepalm:


markohemarko

Svaka cast, punto frca na sve strane kada pereš motor. Trebao si počupat kablove i bobine zaštitit vrećicama. ili ih odšrafiti van. Šta reć, vidi koji kabel probija, skini bobine i pošteno ih osuši.

Swordfish

Da nisi spricao i po filteru i njega napunio vodom??

Sve bobine dole, konektore osusiti i popotrebi malo kontakt spreja gore, ne WD-a... i  :formula:

Delta TD

najbolje po mraku upali auto digni haubu i gledaj gdje ti kablovi ood svječica bacaju iskre
098871798

skrooz

Ista stvar se dogadala i meni kad mi je otisla bobina. Franjo fritz ti vjerojatno ima rabljenu, 100kn troska

chakija

meni se to dešavalo kad bi jako zaletio u vodu ili dok je jaki pljusak... ugl namočili bi se kablovi i iskra bi svuda probijala... stavio sam nove kablove i prestalo je... ali može ti bit i do bobine.. kak je rečeno, skinut sve, vidjet el još ima vode, korozije..

BluePunto

RijeÅ¡en problem cukanja   ;D  bolje da neznate Å¡ta je bilo  :facepalm:

a odma sam rijeÅ¡io i problem zasto su mi crkavali motoriči brisača, odnosno njih 4 u 2 godine  :D
zaÅ¡topani odvodni kanali, i motoric je bio pod vodom kad bi jaka kisa padala ili automatska praona  :facepalm:

daniels1001


BluePunto

Citat: daniels1001  u 13 Rujan 2014, 19:40:34
Masa?

Ne, nego posto sam mjenjao sviječice nedavno potrgao sam jedan kabel, pa sam kupio odma nove, i nisam dobro nabio jedan od njih na bobine  :facepalm:

ajde sva sreca pa je samo to, mislio sam da sam sjeb... nesto kad sam isao oprat motor