Punto mk1. gsp pocincani.

Autor zefirko, 30 Rujan 2014, 18:47:03

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zefirko

E sad nerado odmah otvaram temu, i naravno da sam procitao sve o mk1 (ako je nesto promaklo ja se ispricavam)
zanima me kod punta mk1 da li je pocincan lim?
neki kazu jeste a neki da nije. pitao sam i majstora on nije siguran!
p.s ako ima ovakva tema slobodno neka se ova brise!

deltona20

ako i je pocincan onda su to jako lose napravili jer dosta hrÄ'aju...vidim da zadnji blatobrani cvjetaju 

zefirko

nisam strucnjak zato i pitam. ali ima vise dobrih nego losih, uglavnom vidim da pragovi odu.
vjerovatno od kamencica.

M.P.

treba uzet u obzir da su to uglavnom automobili stari oko 20g i lokaciju gdje su voženi, i a i ti šta cvjetaju su redom loše složeni primjerci nakon karambola, što ih je većina

zefirko

ma meni bi bilo cudno da je pocincan jer to je tih godina imala samo visa klasa auta.
ali moguce da su poncicavali i punta.
ali cini mi se a mozda se i varam punto mk2 ima losu limariju, cak se usudim reci da mk1 ima bolju.

forsage

samo su galvanizirani....pocinčan je mk 2 i bravo mk I  te tipo
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

Virago

Moj je pocinčan, ali nakon 18 godina i cca 700000km, normalno je da su se pragovi i podovi raspali. Ti koji su procvjetali su vjerovatno lupljeni, pa su stavljani zamjenski dijelovi koji nisu pocinčani.

zefirko

e to je to. hahaha jedan kaze galvanizirani (neznam ni sto je to?) a drugi da su pocincani!!
jbg na kraju sto je od toga dva hahaha.

zefirko

i da nadodam u ovoj temi: na prgovima mk1 imaju utisnuti trokutici i vjerujem da je to original jer sav vidio da neki to nemaju a pragovi hrdjaju (sto znaci da su vec radjenji)
e sad ako netko zna nesto o tim utisnutim trokuticima??

draĹžen.os

To  ti je oznaka za postaviti dizalicu.

zefirko

odlicno. to bi znacilo ko god kupuje mk1 neka gleda da ima te utisnute trokutice,
jer su onda to original pragovi!

Virago

Ja uparavo radim limariju i kupio sam zamjenske pragove koji imaju te trokute.

zefirko

Citat: Virago  u 01 Listopad 2014, 00:30:40
Ja uparavo radim limariju i kupio sam zamjenske pragove koji imaju te trokute.
hahaha sto bi  znacilo da nisam u pravu sto se tice trokutica i originala.
  :hm: pitanje je kako prepoznati dal su pragovi originalni, jer puntici uglavnom tu prvo hrdjaju.
a masine su uglavnom svima balave  ;D

Virago

Mislim da se brineš bez razloga. Ako se posao dobro napravi i ovi obični će držati pet/šest godina, a nakon toga nije problem izdvojiti dvjestotinjak kuna za nove.

zefirko

Da malo pojasnim stvari.sad vozim dizelasa (netko ce pomisliti- ima dizela hoce benzin)
razlog je: ne prelazim preko 10.000km godisnje
i nebih vise da mi auto radi kao traktor,  nemam garazu, i hoce upaliti nece itd.
i trebam manji auto jer ne prevozim nista nego od tocke A do tocke B
brzina i ubrzanje mi nista ne znaci, tocka A i tocka B kao sto sam i naveo za 7 do 8 tisuca godisnje.
izbor je pao na fiat punta 1.1 i 1.2 masine kao i na opel corsu B masine 1.2 i 1.4
vise me vuce na punta malo mi veci i komforniji iznutra sto mi i odgovara a opet manji autic.
e sad potrosnja znam da je konbinirane oko 7,8 a sad mi dizel trosi 6,7 hahah
ali mislim da odrzavanje benzinca jednostavnije bar kad sam radis ako ne tjeras kod majstora haha.
to je to- otprilike  ;D