Fiat Punto 55 - problem

Autor majki, 24 Studeni 2014, 14:05:14

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

majki

Pozdrav,

Evo javljam se jer sam primjetio nesto malo cudno na svom punticu...
Dakle, kad se spustam po nizbrdici npr. u drugoj brzini bez gasa na oko 40 kmh cujem nekakvo pucketanje iz auspuha, ne tipicno pucketanje nego ko da nesto "pljuva" iz auspuha.
Pogotovo se desava kad u leru na mjestu stisnem gas do kraja do oko 3-4 tisuce okretajai pustim gas, onda kako okretaji padaju pucketa tj. ima zvuk kao da pljuje nesto na auspuh...inace auto vuce normalno, zvuk je posve normalan i sve, samo mi je cudno jer tog prije nije bilo...povjerio sam dal stvarno pljuje i al dok se to desava nista ne izlazi na auspuh van...ni voda, niti neizgoren benzin

Maximus

Problem je u fergazeru(dizna). Za svaki slučaj provjeri i fazu motora.

majki

Sta me zeza ubrizgavanje? al vuce normalno...mislis da je preskocio remen koji zub isto?

uglavnom se da nekako provjerit taj injektor, za fazu motora cu se vec snac

Maximus

Preventivno provjeriti fazu motora ali najvjerojatnije je problem u fergazeru.Skinuti fergazer,dobro ga očistiti a diznu daj očistiti ultrazvučno i onda bi sve moralo biti ok. Pošto kažeš da auto vuče bez problema mislim da je zasad to nepotrebno raditi. Vozi tako dalje pa ako se stanje pogorša onda kreni u akciju. ;)

majki

u redu, nije da me nesto strasno to sad smeta, samo mi je malo cudno bilo...sutra cu provjerit fazu motora, a dok nista drasticno nije, necu dirat fergazer

majki


franjo-fritz

Ajmobovak kakav ti je ispuh? Tj lonci auspuh?
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

majki

Mijenjana je grana od katalizatora nadalje prije nekih 3-4 godine kad je zadnji put lonac otpao...nema ruzine niti rupa koliko sam uspio primjetit

franjo-fritz

Pitanje sta je ili nije u loncima. U njima postoje pregrade. Izvana moze biti idealan a unutra haos.. Kad bude tako tj.  Kad se iznutra raspadne dolazi do tog efekta pljuckanja
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

majki

evo jucer se stvorio novi problem, kad vozim duze po nizbrdici bez gasa, pogotovo ako ga ubacim u 2 u pustim se se koci motorom, kad se zelim zaustavit, tj stanem s nogom na kocnicu pa na kuplun, okretaji instantno padnu i motor se jako zatrese, ponekad se stabiliziraju, a ponekad se ugasi?  :zbunj

Vice

Bok Druze ja bih ti reka promeni gorivo ......otidi na drugoj benziskoj natoci 100- ticu da ocistis taj garez u motoru paces vidit kako ce radit poslije..... ja sam ima istih simptoma a pucketanje u auspuhu je vec ka sto je reka  franjo-fritz    unutra auspuha je haos......poz....
Vice