Punto 55 - ventilacija kabine

Autor majki, 05 Veljača 2015, 16:09:43

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

majki

Pozdrav svima, opet

Javio mi se jedan problem kod ventilatora kabine...kada uključim na npr. brzinu 2. ventilator jako vriÅ¡ti i počne  proizvodit iritantne zvukove, na trenutke zna prestat, ali čim uÄ'em brže u zavoj opet počne vriÅ¡tat? U čemu je problem? Inače sve grije kako treba, nema mirisa, samo iritantno vriÅ¡ti.... :facepalm:

Miha.

Treba ga skinut dole i vidjet, možda ga samo treba podmazat i očistit (zna lišča biti).

majki

Da li moram skidat cijelu kontrolnu ploču i svu plastiku da bi došao do tog il postoji neki jednostavniji put?

Miha.

Ispod suvozačeve strane ti je ima par vijaka i to je to.

majki


Virago

Par kapi WD-a i bit će ko novi.

Jus_us

Imam isti problem, malo bruji pa zuji  ;D, jesi rijeÅ¡io i kako ?

lipic

treba samo podmazat jer su ležajevi odnosno pikse u kojima stoji osovina rotora u banani odnosno lagano poderane,to podmazivanje bude riješilo problem na kratko vrijeme ali znajte da vam je uskoro red da zamjenite kompletan ventilator :boss

majki

Da li se moze zamjenit samo neki lezaj ili bas sve mora ic van? :-?

Green Punto

moras kompletan vent uzet, jer je to sve saliveno i ne moze se rastavljati koliko znam, a i uzmes si polovan i to je to, probas rukom jel ima "lufta" i ako mozes prikopcas ga i probas i gotovo bar su ti dijelovi jeftini
Cuore Sportivo   :wiii:

Virago

Ma samo našpricaj i nemaš više brige.

topolino

Bijelu mast u spreju mi koristimo za klime ili ako ga mozes rastaviti grafitna mast cini cuda.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Jus_us

Ja sam upravo svoj problem zujanja i brujanja rijeÅ¡io :), skinuo sam ventilator i imao Å¡ta za vidjeti, unutra je bilo lišća...sa kompresorom sa ispuhao malo podmazao i sad radi kao novi. Sve ukupuno posla 10 minuta, hvala svima  :bravo  :ok: