Punto mk1 1.2 16v - problem sa okretajima i ubrizgavanjem

Autor Maverick, 05 Ožujak 2015, 17:05:39

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Maverick

Pozdrav,

naime pukao mi je sljedeći konektor:




vidite ovo sa 3 pina(iglice), e tu je pukla plastika na koju se zakačila kopča.

u vožnji mi se to izgleda istaknulo, ali auto je normalno radio. došao sam u zagreb pred stan. išao palit i nije mi se gasila lampica za ubrizgavanje i naravno nije palio. kad sam otvorio haubu sam to skužio. nataknuo nazad. poljepio privremeno sa izolirkom. pokušao upaliti 2 puta, nije htio. nakon toga je upalio ali se lampica za ubrizgavanje ne gasi.

naime kad dam kontakt. čuje se onaj klik nakon par sekundi kad se inaće ta lampica ugasila, ali ona samo zažmiga i ostane upaljena.

auto u leru na hladno radi normalno. nisam još probao na radnoj temperaturi. ali na hladno kad mu dam gas i držim na 2000 - 3000 okretaja, okretaji osciliraju +/- 200 okretaja, kao da je lergas motorić vrisnuo.

Å¡to raditi. da li se mogu odvest doma tako za vikend pa doma probat to popravit?

molim za pomoć i savjet

the-rider

koliko kuzim po slikama, to  je potenciometar leptira gasa, ako dobro vidim, bas on je puknuo, samo njega zamijenis
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Maverick

a kad ga zamjenim će se lampica maknit il moram ić to poništit?

sad mi cukat zna u vožnji i nekad u leru variraju okretaji

crev1986

Trebala bi prestat svjetlit al ostat ce u memoriji ECU-a i auto ce ti normal radit

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Maverick


the-rider

ako nije preskupo da, ko ne mozes i polovno, to rijetko crkava
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Maverick

idem danas do majstora da mi poništi lampicu i da probamo provizorno to nekako zaljepit postavit.

a od danas sam u potrazi za lergas motorićem za 1.2 16v. ako netko ima a slučajno ovo pročita nek se javi

Maverick

nakon tjedan dana smo uspjeli nać taj dio i ustvari skužit što je to

- za sve koji/ako budu imali problema kao ja, to je senzor položaja leptira karburatora

280kn Boschov u Auto Kreši

the-rider

pa pise ti u mom prvom postu, potenciometar leptira gasa
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

buzz11

Potenciometar leptira gasa je isto sto i senzor položaja leptira karburatora da nebude sad nekih rasprava  :rofl
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

buzz11

Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

Maverick

Citat: the-rider  u 13 Ožujak 2015, 18:04:12
pa pise ti u mom prvom postu, potenciometar leptira gasa

jasno bez daljnjeg. samo u 5 prodavaonica oni nikad čuli za to nisu :D

ovo sam napisao u slučaju da netko to treba, da zna što im reć jer su tudumi svi po redu

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.