Punto mk1 1.2 16v - problem sa okretajima i ubrizgavanjem

Autor Maverick, 05 Ožujak 2015, 17:05:39

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Maverick

Novi problemi.

U zadnjih 7 dana (otkako sam popravio senzor) auto mi je znao dok je hladan zacukat, kao da jedan ili dva cilindra ne rade. Kad se zgrije bude ok. Da bi danas sve otišlo u bananu

Dakle:

- auto pali na hladno iz prve bez problema
- nakon toga nemirno radi, opet kao da prestaje radit koji cilindar, kad se doda gas odma se zaguši i crkne ili se čak i sam ugasi
- tjekom nemirnog rada zna se upalit lampica za ubrizgavanje
- kad se zagrije radi, prima gas, vozi i sve


A ono što me najviše brine, išao sam provjeravat ulje i štapić je bio skoro pa suh ko barut. Nadolio sam pola litre možda i sada ima na 1/3 one udubine na štapiću? Nije mi jasno što ga je pojelo?!?!?!?!
Motor suh ko barut, auto ne dimi, kad je bilo toplije nije se dim ni vidio, sad kad je hladnije normalno kondenzacija izlazi ko i inaće. Stavio sam bijelu krpu na auspuh i turirao ga malo, krpa bijela, bez ikakvih fleka. TakoÄ'er provjeravao antifriz, nema ulja u njemu.

Što da radim jao meni? :( Ako moram radit generalku ili mjenjat motor upucat ću se.

crev1986

mozda ti slini na semerinzima , slini karter ...... ! zasto bi morao motor mjenjat i popravljat !  pa ak opotrosi ulja sta te briga [pa nije to novi auto to je 20 god star auto ! svedok ne pocne trosit litru na 1000-2000 km to je ok

Maverick

Citat: crev1986  u 18 Travanj 2015, 19:25:26
mozda ti slini na semerinzima , slini karter ...... ! zasto bi morao motor mjenjat i popravljat !  pa ak opotrosi ulja sta te briga [pa nije to novi auto to je 20 god star auto ! svedok ne pocne trosit litru na 1000-2000 km to je ok


na svakoj brtvi je suh. nigdje ne vidim ulja. karter suh. za semeringe to ćemo morat vidjet.

nije star 20, nego 17 :P


prije 3000 sam mjenjao ulje, dakle usipao Seleniu 10w40 i na svakih 10 000 sam mislio ga mjenjat, te sam znao da ću morat nadoljevat jer to ulje malo bolje podmazuje, ali da mi se desi baš toliko da je suh?

Prije 3 tjedna sam gledao štapić pa je bila normalna razina.

Maverick


Maverick

nakon 3 dana napokon popravljen (doduše bio bi i ranije ali nismo imali kompjuter do jučer)

problem su bile žice koje spajaju kompjuter i senzore okretaja (nema mi baš logike al ajde) nakon što smo to sanirali auto radi ko beba.

sada jedino vidjeti što s uljem. kupljena opet selenia i dotočena na razinu na koju treba. vidjet ćemo potrošnju.