Trese na leru nakon promjene kvačila

Autor Punto_Ante, 02 Travanj 2015, 15:59:59

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Punto_Ante

Pozdrav,

evo kao Å¡to naslov kaže. Napravio sam promjenu kuplung seta poÅ¡to je bio pri kraju i 2 dana nakon izmjene mi je auto počeo trokirat u leru i trest ( okretaji znaju past na 500). To se dogaÄ'a kada kočim na semaforu i prebacujem iz 2 brzine u ler, okretaji padnu na 500 pa se dignu na 700-800 imam osjećaj da će se ugasiti, onda se nakon malo dodavanja gasa tek toliko da se digne preko 1000 okretaja sve je ok dok opet ne doÄ'em do sljedećeg semafora tj. kočenja.

Kada se auto upali normalno se okretaji dignu na 1000, ali kada se samo malo "cukne" po gasu, opet padnu na 500-600 i tako variraju od 500-1000? Da li je to povezano sa promjenom kuplunga ili je neÅ¡to drugo u pitanju? Inače to se dogaÄ'a i kada je auto hladan i kada je zagrijan. Da nije možda motorić ler gasa?

Evo još jedan primjer, danas kada sam ugasio auto zatresao se ko da je potres, nakon što sam ga ponovo upalio i ugasio par puta više se nije zatreslo ( nosač motora možda?), ali okretaji i dalje padaju prilikom laganog pritiska papučice gasa.

Na žalost ne mogu otići na servis prije utorka, pa me zanima da li možda netko zna o čemu se radi?


eLaCiD

#1
Onako na prvu .. motorić ler gasa, možda samo konektor ili žica u prekidu. Sa promjenom kuplunga ovo kako si opisao ne može imati veze nikako. Slučajno se podudarilo il je kod izmjene kuplunga netko nehotice iščupao konektor ili žicu sa motorića ler gasa.
Skini filter zraka i pogledaj

S desne strane na frgi .. slika koju je prije puuuno godina postavio Seb na jednom drugom forumu  ;) ali je joÅ¡ uvijek aktualna

098  38 77 11
elacid@net.hr

Punto_Ante


crev1986

Meni je to radio na gt-u mom i promjenio sam kleme na akumulatoru i sad radi savrseno a isto mi je tako radio cak se i ugasit znao

bojanDS

Vjerovatno je motoric ler gasa kao sto su vec kolege rekle...ako treba motoric slobodno javite...

Punto_Ante

eto 2 dana se nisam vozio, danas sjedem u auto, upalim ga, okretaju odma padnu na 500, ja malo po gasu, radi jedno 10 sekundi i ugasi se. PokuÅ¡avam ga palit ponovo, upali se na 2 stotinke i zgasi odma...  :neznam:  :82:

Inače pumpu goriva i motorić ler gasa sam promijenio prije cca pol godine ako se dobro sjećam.

eLaCiD

Citat: Punto_Ante  u 07 Travanj 2015, 21:10:57
eto 2 dana se nisam vozio, danas sjedem u auto, upalim ga, okretaju odma padnu na 500, ja malo po gasu, radi jedno 10 sekundi i ugasi se. PokuÅ¡avam ga palit ponovo, upali se na 2 stotinke i zgasi odma...  :neznam:  :82:

Inače pumpu goriva i motorić ler gasa sam promijenio prije cca pol godine ako se dobro sjećam.

U biti sve se svodi na dvije stvari :
Struja i benga
Prvo provjeri jel imaš na injektoru benge .. dal raspršuje kad verglaš (skineš filter i gledaš u frgu odozgora.
Ak ima benge vidi se.
Onda provjeri svječice.. izvadi ih van i vidi jel bacaju iskru kad verglaš.
Sad jedno od toga mora biti uzrok. Kad provjeriš idemo dalje




098  38 77 11
elacid@net.hr