Grande punto - diskovi tresu

Autor ALFA145QV, 14 Svibanj 2016, 01:09:59

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

franjo-fritz

Cudno je to što nakon posla koji je napravljen tek nakon mjeaec dana počne tresti.. Da su glavcine, lezaj, diskovi onda bi odmah treslo a ne nakon mjesec dana
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

topolino

Ili zajasi kocnicu pa hladenje u lokvi vode ili su kljesta u banani ta stalno griju disk, onda ga ohladis vruceg u lokvi ili praoni
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

zetsthebunny

Sličan slučaj sam imao na ujakovom MB W211 220CDI...
Stavim nove pr. kocnice Zimmerman diskove i TRW pločice...
Nakon nekih 1000km počele kočnice tresti...
Skinem kočnice i nosim u dućan na reklamaciju...
Dobivam novo i istu marku...
Nakon opet 1000 i nesto sitno km ponovno tresu...
Opet sve skidam i nosim u dućan na reklamaciju ali mi ovaj put ne priznaju reklamaciju jer kao auto nevalja odnosno nešto na autu...
Nosim te iste diskove tokaru Darku i licne ih minimalno i kaže mi da su diskovi bili pofrkani...
I naravno opet nakon 1000 i nesto km kočnica ponovno počne tresti...
I onda sam popizdio i kupio ATE diskove i pločice...
Sad trenutno ti ATE diskovi imaju skoro 45t na drugom setu pločica i još uvijek ne tresu...
Zaključak...
Ne kupovati smeća od kočnica...

Sent from my E2003 using Tapatalk

+385977970759 Zlatko

zetsthebunny

A na Fiatu BREMBO i FERODO kočnice rade savršeno...
Isto kao na MB radi ATE...
Na Audi i BMW rade TEXTAR...

Sent from my E2003 using Tapatalk

+385977970759 Zlatko

Boxer

Nama se to desilo kad je brat imao Peugeot 206 i stavljali smo AP kočnice, 300km i trese, tokarili pa opet, na kraju stavili REMSA i vozio bez problema i pregrijavanja
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

ALFA145QV

Citat: zetsthebunny  u 16 Kolovoz 2016, 11:12:19
Sličan slučaj sam imao na ujakovom MB W211 220CDI...
Stavim nove pr. kocnice Zimmerman diskove i TRW pločice...
Nakon nekih 1000km počele kočnice tresti...
Skinem kočnice i nosim u dućan na reklamaciju...
Dobivam novo i istu marku...
Nakon opet 1000 i nesto sitno km ponovno tresu...
Opet sve skidam i nosim u dućan na reklamaciju ali mi ovaj put ne priznaju reklamaciju jer kao auto nevalja odnosno nešto na autu...
Nosim te iste diskove tokaru Darku i licne ih minimalno i kaže mi da su diskovi bili pofrkani...
I naravno opet nakon 1000 i nesto km kočnica ponovno počne tresti...
I onda sam popizdio i kupio ATE diskove i pločice...
Sad trenutno ti ATE diskovi imaju skoro 45t na drugom setu pločica i još uvijek ne tresu...
Zaključak...
Ne kupovati smeća od kočnica...

Sent from my E2003 using Tapatalk

Zimmerman diskove koji su bili prva ugradnja na BMW-e proglasit smećem  :rolleyes:
A isto tako TRW ...  :nono02:

Uglavnom problem sa početka teme je riješen.
Trebalo je servisirat kočiona klijeÅ¡ta, novi klip, gumice i problem rijeÅ¡en  :ok1:.
Alfa 145QV...Fiat Seicento Sporting ... Fiat Tipo  1,4 16V

zetsthebunny

Citat: ALFA145QV  u 26 Kolovoz 2016, 19:19:48
Zimmerman diskove koji su bili prva ugradnja na BMW-e proglasit smećem  :rolleyes:
A isto tako TRW ...  :nono02:

Uglavnom problem sa početka teme je riješen.
Trebalo je servisirat kočiona klijeÅ¡ta, novi klip, gumice i problem rijeÅ¡en  :ok1:.
Mili... Nije prva ugradnja na MB na 450+tkm, nego su kupljeni novi zamjenski u ducanu i zato tvrdim i znam da nevaljaju...
Jedna je stvar dijelova kvalitete prve ugradnje, za to nisam ništa rekao, ali ova smeća koja se kod nas prodaju po raznim dućanima je druga priča...
A izmedju ostalog Zimmerman je bio prva ugradnja i na BMW u ali vise nije upravo zato jer nisu mogli pratiti BMWove zahtjeve i razinu kvalitete...

Sent from my E2003 using Tapatalk

+385977970759 Zlatko

zetsthebunny

Citat: ALFA145QV  u 26 Kolovoz 2016, 19:19:48
Zimmerman diskove koji su bili prva ugradnja na BMW-e proglasit smećem  :rolleyes:
A isto tako TRW ...  :nono02:

Uglavnom problem sa početka teme je riješen.
Trebalo je servisirat kočiona klijeÅ¡ta, novi klip, gumice i problem rijeÅ¡en  :ok1:.
I da to zaboravih...
Ništa od toga što si naveo nije dirano upravo zato jer je ispravno, nego su stavljeni ATE diskovi i ATE pločice i trenutno su već druge pločice pri kraju a diskovi još uvijek NE tresu i ništa na celjostima nije dirano osim što su podmazani klizači...
P.S.
Diskovi sad već imaju skoro 60tkm na automatiskom mjenjacu i auto je na TAXIu u ZGB...
Tako da ti priča ne drži vodu...

Sent from my E2003 using Tapatalk
+385977970759 Zlatko