Punto MK1 - Prednje maglenke ugradnja, i spajanje na orginalni prekidač

Autor emperor29, 19 Svibanj 2015, 13:09:23

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

emperor29

Imam punta Mk1 koji nema nikakvu instalaciju za prednje maglenke.

I ispricavam se na poduzem postu koji ce bit popracen slikama, da mogu lakse pojasnit u cemu je moj problem

Od kolege sa foruma sam kupio, maglenke ( Hvala kolegi Mavericku ), jackove za maglenke, originalni sklop sa prekidacima i jack koji dode na orginalni sklop sa njegovog auta ( moj ima 7 zica , na novom jacku za novi sklop 9 zica)



Kod mene prekidaci izgledaju ovako i slika jacka zasebno





Siva sa smeÄ'om crtom
SmeÄ'a sa crnom crtom
Zuta sa crnom crtom
Prazno                               -----------> MOJ KOMAD
Siva sa plavom crtom
Siva sa crvenom crtom
Prazno
Prazno

Novi prekidač sa novim jackom





Plava sa crnom crtom
Ljubičasta
Zuta sa crnom crtom
Siva sa plavom crtom
Siva sa plavom crtom      -----> NOVI KOMAD
Siva sa crvenom crtom
Crna
Smeda sa crnom crtom
Siva sa smedom crtom

Kabele cu provuci sam do releja i po ovoj shemi, nadam se da je shema ok. i jesu li nuzna ova 2 osiguraca  od 10 A pred maglenkama?



I sa ovakvim relejom 30A



Dakle moj problem je ne znam koje su zice od cega i googlao sam ali nigdje nisam mogao nac shemu po netu.
Primjerice znam da je zuta sa crnom crtom za pozicije, i da je ona potrebna jer se zadnje maglenke ne pale bez pozicije/kratkog svijetla... Sad pitanje je dali se i prednje pale kada je upaljena pozicija/kratko?

Ne znam koji mi je najlaksi nacin da to sve pospajam, da rastavim moj orginalni konektor i da dodam te 3 zice koje fale (ako saznam koje su i za sta) ili da odcvikam svoj konektor i spojim sve na novi??

Ispricavam se na poduzem postu pa ako iko zna vise cemu koja zica sluzi ili da zna koju shemu neka napise, a ja cu ako budem saznat sta novo dopunjavat.

Unaprijed hvala.



It doesnt matter if you win by an inch or a mile, winning's winning...

TOMMYmk1

Si uspel to nakraju spojiti tak nekaj i mene ćeka pa me zanima  :ok:

ipetrek1993

Da ne otvaram novu temu
Imam pitanje u vezi prednjih maglenki na puntu mk1
ELX  je pa mislim da su tvornički ugraÄ'ene
Do nedavno su radile bez problema, jednom su pocele samo blickati i krepale, nakon toga dugo nisu radile
, jednom su preradile na kratko i poslje mrtve.
Kad stisnem prekidač se čuje relej da škljocne, izadio sam žarulje i isprobao i ispravne su.
Osigurači su svi ispravni pokraj releja i tamo di su ostali osigurači
Vidio sam gore shemu, gdje bi se mogli nalaziti ovi osigurači od 10A?
Ima ko kakvu ideju Å¡to bi moglo biti?

vlatko11

Ispitaj dolazi li uopće struja do maglenki i imaju li maglenke masu.

ipetrek1993

Ne dolazi struja do maglenki
Kad uključim ima samo jedna žica masu (crna), a kad je isključeno imaju obadvije ( i crna i plava)

vlatko11


ipetrek1993

Hvala, pogledal sam shemu
Mislim da je problem u vezi + sa baterije do releja, nisam uspio nači di bi bio taj osigurač

vlatko11

Ma,kad on ima razbacanih osigurača i releja svagdje. Pogledaj u pretincu kod suvozača.
Neka te tješi,ja nisam našao gdje je osigurač el.prozora.