Punto 55 radi na 3 cilindra molim pomoc :( nagrada onome ko rijesi !!!

Autor Scooterist_#1, 06 Studeni 2015, 02:20:54

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Scooterist_#1

Pozz svima dragi forumasi... situacija je sljedeca... Punto 55 S, 1995.g, 148000km nezz jel stvarnih, stari ga je kupio prije 2 tjedna u Sisku... odmah da napomenem auto je kemija teza... posuda za kociono ulje je desno od masine, kiler i posuda vode su sa nekog auta VW grupacije... prijasnji vlasnik je napomenuo da su kiler i posuda stavljeni bas ti jer je motor zakuhao... ne znamo dal je mijenjana brtva glave i jel glava uredena... uglavnom sve je bilo u redu do prije 3 dana dok se stari vracao s posla... kad je dosao doma i stao osjetio je da auto na leru cudno radi i utvrdio da radi na 3 cilindra... promijenili smo svjecice (Ngk) i kablove i nista bolje... probali onu foru s otpajanjem klema s akumulatora na pola sata da se resetira ecu i nista... kod mehanicara bili da pogleda...gledao je bobine i na sva 4 mjesta ima iskre... molim pomoc dragi ljudi... ja se ne kuzim u aute uopce ali stari ima nekakvog znanja pa je svaki savjet za daljnju probu dobrodosao!  :help: ima neko iz Zg da bi to pogledao malo? Ko se kuzi naravno... ko rijesi dam zadnji lonac sportski Lastovcic sa nastavkom sirokim XX onaj... u super stanju je...bio na Puntu... malo smijesno al eto  :haha6:

crev1986

Jesi provjerio otpajanjem kablova koji cilindar ne radi ? dok auto radi iskopcavas kabal po kabal pa vidis kad promjeni zvuk ugl skuzit ces koji ne radi (iskopcas kabal rad motora se ne mjenja odnosno osjetis i  cujer da je poceo radit na 2 cilindra )

Dal si probao vidjet dal sve svjecice imaju iskru! Izvadis svjecicu van spojis kabal na nju i prislonis na masu i verglas pa vidis dal bacaju iskru !

Scooterist_#1

Citat: crev1986  u 06 Studeni 2015, 02:45:35
Jesi provjerio otpajanjem kablova koji cilindar ne radi ? dok auto radi iskopcavas kabal po kabal pa vidis kad promjeni zvuk ugl skuzit ces koji ne radi (iskopcas kabal rad motora se ne mjenja odnosno osjetis i  cujer da je poceo radit na 2 cilindra )

Dal si probao vidjet dal sve svjecice imaju iskru! Izvadis svjecicu van spojis kabal na nju i prislonis na masu i verglas pa vidis dal bacaju iskru !
Ovo sa svjecicama dal bacaju iskru nisam... mislim svjecke su nove... a ovo s kablovima je stari isprobavao al ni on sam sad vise ne zna koji je reagirao na cupanje kabla a koji nije tal da cu sutra probat to... jos neki savjet?

crev1986

A vidi onda s vadjem svecica cilindar po cilindar da vidis dal sve imaju iskru

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

bubinho


franjo-fritz

Da sad sam vidio cijeli post.. Po svemu sudeci teska kemija.. Ovako napamet samo lupanje prazne slame.. Mozda dihtung mozda izgorio ventil itd.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Mike20

Zakuhao motor, ne znaš dal je slagan, očito nije jer je skemijan kvalitetno za prodaju.
Glava, dole, novi dihtunzi, karike, leteći i imaš skoro novi motor.
Motor dobiva gorivo, struje ima na sve 4 svječice koje su zamjenje s kablovima, a i dalje radi na 3 cilindra-onda je samo ovo gore navedeno

franjo-fritz

Taman si blizu mene eto pa se javi.. Da vidimo u cemu je problem
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

SelverG

Imao sam isti slucaj, dihtung glave motora pustao vodu-antifriz u cilindar. Tako da nije palio bezin jer je imao vode u jednom cilindru. Mene je kostalo oko 250KM popravak (novi dihtung i ravnanje glave motora) i veliki servis ujedno. Prati malo temperaturu, ako se pocne grijat dihtung je 99%

eLaCiD

Sorry al takav auto se ne kupuje, eventualno ako ga neko pokloni za ureÄ'enje inače je rupa bez dna jer nemaÅ¡ pojma tko je i koliko kemijao. Na kraju ispadne da si za sve te pare koliko si ga platio i potroÅ¡io za "normalizaciju" možeÅ¡ kupiti i boljeg Punta.
A ovo na tri cilindra.. kako ti je već ovdje savjetovano

1. Odspajaj kablove jedan po jedan kad motor radi da ustanoviš koji cilindar je u šlusu.
2. Probaj zamijenit bobinu
3. Ako nije kabl, svječica ili bobina onda je vrlo vjerojatno dihtiung glave u aufvidersen fazi.
To sa dihtungom vidi se na kileru.. pogledaj malo teme i postove.. npr. Fritz je napisao dost o tome.

Osim ovog može biti i drugih stvari al sve su povezane sa glavom motora.

I to je to pa ti vidi, a ak niÅ¡t ne pomogne onda jedino zovi HAK   :)
098  38 77 11
elacid@net.hr

franjo-fritz

Kod njega je sve to nemoguce jer je kiler od seata posuda od vode od golfa itd.. Dogovorili smo pregled u nedjelju.. Sve me strah
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

crev1986


eLaCiD

Citat: franjo-fritz  u 06 Studeni 2015, 14:59:44
Kod njega je sve to nemoguce jer je kiler od seata posuda od vode od golfa itd.. Dogovorili smo pregled u nedjelju.. Sve me strah

A čuj Fritz kad digneš haubu i kužiš da je motor utisnut diagonalno od Renoa 4-orke onda pomaže jedino Cios :)

Sorry Scooterist nisam izdržal .. nemoj zamjerit :)
098  38 77 11
elacid@net.hr

Scooterist_#1

Citat: eLaCiD  u 06 Studeni 2015, 19:06:59


A čuj Fritz kad digneš haubu i kužiš da je motor utisnut diagonalno od Renoa 4-orke onda pomaže jedino Cios :)

Sorry Scooterist nisam izdržal .. nemoj zamjerit :)
Eh jbg neam pojma o autima nis...da imam nebi sad tu pisao... sve pet :good: