Zeznuo sam se, Punto 1.1 veliki servis i ostalo

Autor Fyodorovich Dragunov, 07 Studeni 2015, 14:15:10

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Fyodorovich Dragunov

Da krenem s pričom. Å to se učinilo kao dobra kupnja, upravo je postala promaÅ¡aj totalni. Nakon prodaje svog C3, bacio sam se u potragu za Puntom ili Bravotom. Po pogledanom u nedostatku novca da ikakva ulaganja odlučio sam se za Punto, tražio s kolegom kojem sam tada vjerovao da se razumije jer ima isto jedinicu i Å¡erafio ju je dosta. Po pogledanih 9 komada koji su bili očigledni krÅ¡, deseti koji sam htio pogledat navodno je bio sreÄ'en sam ali mi je pobjegao. Deseti sam naletio u oglasniku na blef, otiÅ¡ao vidjeti. Starija gospoÄ'a je prodavalo 1.1 iz 1999. godine s 86 000 km. Ajde limarija nije bila osobito uredna, ali nije bio razbijan i nisam očekivao čuda za 16 godina stari auto. Naravno registriran 27.10.2015. nanovo, po papirima s tehničkog sve dobro, osim svjetala jer bacaju na sve strane ili Å¡to već. E sada dolazimo da mojeg problema. Odpeljao sam auto lokalnom mehaničaru da mi pogleda stanje. Bez otvaranja, pregledom ovako dignutog na dizalici mi je rekao sljedeće: potrebno ti je pod hitno zamjeniti tj uzeti dva seta za reparaturu zadnjih vilica. Istina Bog čuo sam da mi neÅ¡to Å¡kripka i lupka otraga. Opruge mi izgledaju stvarno loÅ¡e, ali ajde to će valjda joÅ¡ izdržati. 400 kn + ruku za to. Onda nadalje lijevi prag ima malo viÅ¡e hrÄ'e nego desni i pod je onak relativno zdrav ali kaže ako se ne pobrusi i dobro bitumenizira u proljeće će procvasti do kraja. 400 kn posao toga. NeÅ¡to je govorio da je loÅ¡e ulje, pretpostavljam u kočnicama jer je rekao da ne zna kako bubnjevi otraga koče uopće i da su disk pločice potroÅ¡ene. Tu nije rekao niÅ¡ta koliko bi Å¡to koÅ¡talo. Najveći troÅ¡ak sljedi po njemu: kompletni veliki servis + izmjena brtve glave i obrada iste jer da puÅ¡ta ulje. Nabrojanih podosta dijelova od svih filtera, ulja, remenja, vodene pumpe, obrade glave i toga 1600 kn ugrubo + ruke. Ako bi sve radio kod njega onda bi to bilo nekih 2500 kn da se punto sredi do kraja limarijski, ovjes i motor.

Ja sam malo skeptičan jer iako to kod ovjesa i poda izgleda loše kako sam naveo, za motor ne mogu reći je li ili nije pogotovo ovo oko zamjene brtve glave. Uslikao sam to što je on meni pokazivao pa molim procjenu iskusnije ekipe. Možda ako ima netko tu u blizini mene da sam pogleda stanje.

Računao sam ga urediti ali da ću morati baÅ¡ odmah to nisam ni sanjao u najluÄ'im snovima.







Prva potpis druga i u oblaku si dima

eLaCiD

A ta starija gospoÄ'a i za sebe valjda priča  da su i nju malo vozili jedva kojih 20 tkm i to nježno i bez stiskanja:) :)
Ovaj Punto bez obzira na godinu  ima 86.000 km isto kak je i ta gospoÄ'a junferica.. moÅ¡ si mislit.  :lol
Čim vidiš ovaj zupčasti jasno ti je da nije promijenjen brat bratu prek 100 milja ak nije i više. Pitanje je sad koji je po redu.
To sa majstorom i ureÄ'ivanjem glave jer puÅ¡ta ulje  :tres:... odmah mjenjaj majstora il preporuči gospoÄ'u od koje si kupil Punto kod nejga na servis nek joj pogleda da joj odozdola nije nekaj Å¡prungiralo.  :dance:
Kaj se tiče toga .. puštanje ulja kod Punta je standard na dihtungu ventil dekla i to nema veze sa dihtungom glave.
Ovdje se baš ne može vidjeti kakava je karoserija, pod, pragovi i to jel jako u koroziji, a to bi ustvari bilo najveće s'ranje
Ovo sa reparaturom vilica i takve stvari .. to je normalka.
Uglavnom kad sam kupio svoj Punto (ukupno ovo je treći u nizu) bez obzira jel bilo ok il nije odmah se mijenjala vaser pumpa, španer i zupčasti. Reparatura vilica, lajtungi kočnica i diskovi išli su u sljedećem krugu, isto tako i amortizeri, spone i gumene manžete . Kablovi, svječice i te p'izdarije nite ne računam isto kao i razne sitnice.. plastike i to kaj je falilo.
Uglavnom u prvih tri tjedna je sve bitno promijenjeno i onda peri sljedećih 100 milja bez problema.
Financijski ... cca 400-500 Eura,  a j'ebiga pa nemreÅ¡ niÅ¡t uložit i vozit se..
098  38 77 11
elacid@net.hr

markohemarko

Elacid ti je sve rekao i potpisujem. Jedino kaj bi dodao za str opruge, ako nije puknuta ne mjenjaj.

Fyodorovich Dragunov

Koga mi možete preporučiti u Karlovcu ili okolici da mi pogleda auto i kaže što sve po njemu treba promjeniti. I reći mi okvirno neke cijene da se znam ravnati. Ja sam po silux.hr izvukao da bi me set zupčastog s vodenom pumpom, filtri kabine, ulja, goriva, zraka i ulje koštali stotinjak eura. Set za reparaturu zadnjih vilica nisam našao koliko košta.
Prva potpis druga i u oblaku si dima

franjo-fritz

Ovo što pušta. Ulje je dihtung poklopca ventila a ne glave.. Trosak 30kn..kakvo brusenje i uredjivanje glave.. Uredi glavu tom kom si vozio na pregled.. Remen je u k... Al ako pukne nikom ništa.. Remen oko 100kn vodena oko 250kn i spaner 100kn..as ti troska. Cetri litre ulja 120kn filter 30kn.. Cijeli servis ni 1000kn *kocnice prednje pločice 100kn diskovi komad cca 120 ko i zadnji dobosi... Cijeli auto slozis kolko mene dodje ispusna grana.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

franjo-fritz

Nazovi fero frik u zg.. I raspitaj se za dijelove.. Ili motor diht... Silux je skup
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

tomislav_vg

Moje opruge izgledaju ovako već 5 godina  :lol
Better one day in FIAT then a life in VOLKSWAGEN!!!!


                                                          Punto Freak!

Tihich

Ma evo sada smo pogledali i auto je ok. Treba mu veliki servis a to mu je 400kn i antifriz + 250kn ruke a ostalo je nahrani svinje i ništa ne diraj

Fyodorovich Dragunov

Tako nekako će i biti Tihich. Admini dajte čovjeku + karmu za pomoć  :good:
Prva potpis druga i u oblaku si dima

franjo-fritz

Citat: Tihich  u 07 Studeni 2015, 16:42:09
Ma evo sada smo pogledali i auto je ok. Treba mu veliki servis a to mu je 400kn i antifriz + 250kn ruke a ostalo je nahrani svinje i ništa ne diraj
400kn dijelova ajd daj molim te obrazlozi kako... Remen 100+spaner+100+vodena 200+120ulje+30uljni filter.. Bez svjećica i zracnog filtera... Pa veliki servis nije otvoriti haubu i zatvoriti...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

crev1986

Pa to je sve standardni trosak kojeg vlasnil mora racunat ,ja si uvjek 200e sastrane stavim za takve egzibicije

Fyodorovich Dragunov

Set zupčastog s vodenom pumpom je 400 kn, ne uključujući mikrokanalni i filtre i ulje. A filtar i ulje su mjenjani prije tehničkog. Nisam ga poslikao al se vidi po njemu da je nov.
Prva potpis druga i u oblaku si dima

Tihich

naveo sam 400kn. jer mu je to trenutni tošak što bi trebao napravit jer mu je bitno a to je zupčasti, mikro, španer i vodena pumpa. Što se tiče ostalog to može kad se odluči za mali servis.

Fyodorovich Dragunov

Može netko malo detaljnije napisati što se sve mjenja pri velikom servisu? A što pri malom? I ako bi ja sada napravio jedan i drugi u kompletu što bi tu sve podrazumijevalo pod zamjenu dijelova?
Prva potpis druga i u oblaku si dima

M.P.

nabrojala ti je ekipa već sve - zupčasti, natezač, pumpa vode, svječice, eventualno diskovi i pločice ako triba, sve tekućine i filteri. mali servis su samo ulje i filteri.

dakle da sumiramo, veliki servis uključuje mali, ako to pitaš :) .Uglavnom, nisi se zeznuo, nisi kupio novi auto da je toči vozi. Svaki traži neko početno ulaganje, i to je normalno