Zeznuo sam se, Punto 1.1 veliki servis i ostalo

Autor Fyodorovich Dragunov, 07 Studeni 2015, 14:15:10

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

franjo-fritz

Citat: Tihich  u 07 Studeni 2015, 18:20:22
naveo sam 400kn. jer mu je to trenutni tošak što bi trebao napravit jer mu je bitno a to je zupčasti, mikro, španer i vodena pumpa. Što se tiče ostalog to može kad se odluči za mali servis.
i opet nije 400 da jeb.. Rak, raka
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Fyodorovich Dragunov

Set zupčastog s vodenom pumpom 420 kn. Mikrokanalni remen 50 kn.
Prva potpis druga i u oblaku si dima

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Tihich

Pa i napisao sam u postu mene je izašlo zupčasti, španer, mikro remen, pumpa = 397kn. antifriz sam imao i ruke 250kn.

ccm

Ja sam na svog Punta cim sam ga kupio potrosio 5500kn... do sad jedno 11k ako racunam regu.
Jbg, na neke stvari sam racunal, na neke nisam, ali ipak je to auto star 15 godina.... Sad bar znam na cemu sam i mirno se vozim.
Tak da, jeftino jos i zvuce ti tvoji popravci. :)
Ulozis sad 3k kuna i miran si. A ove sitnice, toga bu uvijek..
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

Fyodorovich Dragunov

Pa u biti generalni problem je bio to sto je auto prvo pregledavao nestrucni mehanicar ili me htio zaje...
Prva potpis druga i u oblaku si dima

Fyodorovich Dragunov



Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk

Prva potpis druga i u oblaku si dima

Fyodorovich Dragunov

Ponuda iz Tokića za komplet kočnice, veliki servis i set za reparaturu zadnjih vilica. Bez kočnica + mikrokanalni koji nije na ponudi dijelovi izadju 1300 kn na 10% popusta uz amex na 6 rata.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk

Prva potpis druga i u oblaku si dima

ccm

Lol, ko za skuter :)
Mislim ok, nije bas samo tak iskesirat 1800kn, pogotovo u danasnja vremena, al kad usporedim s prednjim disk plociacama za Corsu za koje su mi u ovlastenom servisu uzeli 850kn za zamjenom i 30% popusta, onda mi je ovo smjesna cifra :)
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

Fyodorovich Dragunov

Da budem iskren ne keširam, prebijam dug i kolega vuče na karticu 1300 kn. Set zupčastog s vodenom pumpom, mikrokanalni remen, zaštita zupčastog remena, svječice, filtri svi, ulje 4 litre, 3 litre antifriza, brtva poklopca ventila, dva seta za reparaturu vilica ulaze u tih 1300 kn. Je li to puno za Punto ne znam, nisam nikada kupovao. Znam samo da za razliku od prethodnog C3 za kojeg bi me veliki servis po pitanju dijelova košta duplo ovaj iznos od 1300 kn bez antifriza, zaštite zupčastog i brtve poklopca ventila uz dodatak filtera kabine je i više nego povoljno. Majstor me traži 600 kn za riješiti komplet mašinu i otraga vilice. Za 200 kuna više bi mi promjenio naprijed diskove i pločice i otraga pakne. No kočnice sada ne idu u obzir jer je to fkt previše a i dobre su, pločice imaju još dosta mesa, diskovi su malo lošiji ali to u kompletu ide zamjena + pakne u bubnjevima za koje ne znam kakve su al kad će se mjenjat mjenjat će se sve zajedno s lajtunzima koji su za sada u dobrome stanju ali ima korozije po njima.
Prva potpis druga i u oblaku si dima

Fyodorovich Dragunov

Da ne otvaram drugu temu. Uzeo sam sa gore navedene ponude sve za servis + setove za reparaturu zadnjih vilica bez kočnica. Odustao sam i od brtve poklopca ventila jer ju ne treba mjenjati. Sad mene zanima s obzirom da mi je do kraja razje... poklopac tj on plastična zaÅ¡tita zupčastog... jel to treba bit na autu? Nije bila neka cifra al mi je prelazilo buÄ'et na americanu. Pa prije nego odem do mehe da kupim, no ako ne treba neću bacat pare. Imam drugih stvari koje bi rijeÅ¡io prije.

I još jedno pitanje. S obzirom da mi ne radi podizanje svjetala a lijevo mi baca puno dalje nego desno, motorići su na mjestu. Koji bi mogao biti problem s time? U motoričima ili instalaciji?
Prva potpis druga i u oblaku si dima

bubinho

niti jedno ne radi? dal se čuju motorići kad u kabini okreces prekidac za stelanje visine svjetla?

u krajnjem slucaju mozes rucno podesiti visinu svjetla..

Fyodorovich Dragunov

Rade oba svjetla. Kad je na kratkom tipa izgleda da desno svjetli  jače od lijevog al kad se gleda u daljinu lijevo visoko baca. Razlika je joÅ¡ očitija kod dugog. Ne čuje se niÅ¡ta. Mogu okretat kotačić od 0 do 3 koliko me volja.
Prva potpis druga i u oblaku si dima

ccm

Osigurac? Nekak mi je cudno da su bas oba riknula. A mozda je i prekidac dao svoje...
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

Fyodorovich Dragunov

Iskreno ne znam. Nisam gledao osigurače. A što se prekidača tiče ne znam kako bi ga ispitao da li je on kvar?
Prva potpis druga i u oblaku si dima