Zeznuo sam se, Punto 1.1 veliki servis i ostalo

Autor Fyodorovich Dragunov, 07 Studeni 2015, 14:15:10

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Green Punto

Zna se desit sa pipci na motoricima ispadnu iz lezista u samom faru,svjetla si mozes nastimat rucno na svakom faru imas po dva sarafa sa gornje strane,jedan je za visinu,a drugi za sirinu...sarafi su plasticni,mozes sa inbusom ili vecim i duzim sarafcigerom.
Cuore Sportivo   :wiii:

Fyodorovich Dragunov

Gdje doÄ'u ti pipci u faru? Jel treba vadit far van da se to vidi?
Prva potpis druga i u oblaku si dima

crev1986


M.P.

Izvadi far da ne bi glavu izokrenuo, ako ne znaÅ¡ Å¡ta radiÅ¡.  LakÅ¡e se to sve namjesti na stolu, jer je far za cca 3ipo min dolje (  3 vide , dvije vidljive, jedna skrivena iza žmigavca )



Dakle, na slici je lijevi, vozački far

Crveno - štelanje ručno gore dole
Žuto - štelanje ručno lijevo desno
Plavo - motorić ( na slici je ručni, al princip mu je isti, tj. ležište unutra )

Fyodorovich Dragunov

Ok svjetlo sam nariktao, bio sam danas na besplatnom tehničkom pregledu, sve je u redu. Ali mi kaže lik da mi kugla ima lufta, točnije desna. Što nema Punto kuglu fiksno na vilici? Po tome bi ispalo da je vilica prošla i da nju treba mjenjat?

Inače napravio sam veliki servis, reparatura zadnjih vilica je toliko osjetno popravila razliku u odnosu na osjećaj u vožnji prije da imam dojam da sam sjeo u novi auto.

Veliki je odraÄ'en na 87500 km okruglo. Od onih svih dijelova, jedino nisam mjenjao brtvu poklopca ventila i plastičnu zaÅ¡titu zupčastog, nego mi je meha učvrstio onu staru s puknutim kopčama da ne jaÅ¡e okolo od vibracija.

Nakon koliko km je preporučeno od Fiata napraviti mali servis, izuzev ono jednom godišnje, mislim da ću raditi 15-ak tisuća i više u godini pa čisto da znam kad da ga planiram.

Stanje s kočnicama je malo li la, diskovi i pločice naprijed će odvozit do ljeta bez problema, ali otraga su bubnjevi ''perfekt'' stanje, osim lijeve sajle koja šteka pa mi troši jednu paknu a drugu ne i sad je ta potrošena na cca 3 mm. Koliko bi me koštala ta sajla? Bi li se isplatilo odmah promjeniti i lijevu i desnu ako nisu skupe u kompletu sa paknama? Ili da pricekam da se potroši ova pakna do kraja pa da mjenjam, jer sad baš nisam financijski nikako poslije svega.
Prva potpis druga i u oblaku si dima

crev1986

Da mjenja se komplet vilica a na njoj jedino selene mozes kupit posebno i promijenit , kugla je s vilicom a ona ti kosta 250 kn !   
A ulje mozes mjenjat 8000 km a mozes kupit i onu Seleniju do 15000 ! Ja sam uvijek na 8000 mjenjao sebi , ,i koristio ulje  ROWE 10-40 (nije lose al nije ni najbolje ulje ) , i jednom sam dobio na polon SELENIJU

Sajla ti je nekih 60 kn  i promijeni obje i miran si !

Maverick


Fyodorovich Dragunov

Brat bratu imao sam ju u rukama dns u Tokiću, 380 kn je cijena  :D Sajle su im nekih 85 kn. Savjet gdje drugdje da potražim?
Prva potpis druga i u oblaku si dima

crev1986

Ja sam kupovao Frap placao sam 250 kn , takodjer sajle 60 kn !

crev1986

Citat: Fyodorovich Dragunov  u 25 Studeni 2015, 18:28:20
Brat bratu imao sam ju u rukama dns u Tokiću, 380 kn je cijena  :D Sajle su im nekih 85 kn. Savjet gdje drugdje da potražim?

Tokic i Kreso imaju vece cijene probaj po drugim trgovinama pitat !

Green Punto

za bravo je monroe vilica 300 kuna bez popusta bez icega, tako da trazi dalje..200-250 kuna max za punta od istog proizvodaca...sasvim solidna kvaliteta
Cuore Sportivo   :wiii:

Fyodorovich Dragunov

Ako je recimo i u KreÅ¡i 380 kn cijena bubam napamet, ima mi kolega 30% popusta pa to ispadne 266 kn za jednu. E sad, ja bi raÄ'e promjenio obje da se ravnomjernije troÅ¡e, nego da promjenim desnu pa da mi ode lijeva za pol godine godinu. Mislim da su obje original, nikad mjenjane.
Prva potpis druga i u oblaku si dima

topolino

Obje. Neke majstore placas po satu pa u jedan sat zamjeni obje, ovako bis placao dvaput ruke i optiku ako je radis.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

eLaCiD

Citat: topolino  u 26 Studeni 2015, 16:32:14
Obje. Neke majstore placas po satu pa u jedan sat zamjeni obje, ovako bis placao dvaput ruke i optiku ako je radis.

Eto topolino je sve vrlo jednostavno objasnio zašto je pametno uvijek mjenjati u paru pa makar bile i cipele :)
Uglavnom jedno od osnovnih pravila održavanja i servisiranja auta.
098  38 77 11
elacid@net.hr

Fyodorovich Dragunov

Ok krešo i tokić su skoro identična cijena. Regata je isto tokić?
Prva potpis druga i u oblaku si dima