Opet punto sa tri cilindra (1.1 mk1)

Autor manakac, 21 Studeni 2015, 14:35:00

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

manakac

Hej svima..

postavio bih pitanje koje je čak često na ovom forumu ali mislim da je problem drugačiji

Punto radi na tri cilindra ali iskra dolazi do drugog cilindra koji je problem.
Bobina je ispravna a kablovi i sviječice novi.

Nisam primjetio nikakve tragove ulja na hladnjaku...da li ima neka caka sa nekim detaljem koji bi mogao biti problem prije nego zaključimo da je otišao dihtung ili karika??

Napomena da je auto bio par puta dosta ugrijan i upalila se crvena lampica jer je bilo dosta zraka u sistemu a nema kazaljku temperature. U trenutku prestanka rada svih cilindara bio je na 130 što je za taj slabašni "sole" model bilo previše.

Pa ima li nade da je neka glupost ili sam stvarno pehist??

Hvala na pomoći
manakac

franjo-fritz

Glava dole dihtung. Vidjeti sta je sa ventilima i karikama..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Antonijo

Možeš probati izmjeriti kompresiju u cilindrima.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Mike20

Ako ti se pregrijao, a crvena lampica zasvijetli kad je već gotovo, otiÅ¡ao ti je dihtung glave a možda i glava napukla. Kak je rečeno, skini glavu, provjeri ju (puca izmeÄ'u ventila) jer nakon nekoliko pregrijavanja, vrlo vjerojatno je "dobila"

manakac

Uh vrlo divno

Sutra kolega i ja provjeravamo kaj je pa javim.
Djeluje da baca vodu na sviječicu a opet se da vozit nekak a nema bas nikakvog zvoncanja kao da je neki dio karikw ili ventila otpao.
Možda posluži sreća malo..

Mike20

Da, otiÅ¡la brtva glave izmeÄ'u cilindra i kanala za vodu