Punto GT - upgrade kocnica

Autor dondo23, 23 Studeni 2015, 12:01:19

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dondo23

pozdrav, zanimalo bi me sa kojeg fiata bi se isplatilo uzet diskove i celjusti a da ima najmanje kemije za slozit na gt-a... citao sam po netu da sa coupe-a stavlja najcesce... ako netko ima kakvog iskustva  ;D

Maverick

Citat: tono92  u 23 Studeni 2015, 14:03:46
Kaj punto gt iza ima dobose ??

Poslano sa mog Htc One M9 koristeći Tapatalk

možda misli na veće diskove zbog snage kočenja?

cvike19

pa moguce da ima iza dobose
ali ja sam skuzio da on pita za vece diskove naprijed

Green Punto

gt ima diskove i naprijed i nazad
Cuore Sportivo   :wiii:

Nikic

Upitno je koliko je isplativo..

Poslano sa mog GT-I9295 koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

crev1986

S Brava HGT ali one ti imaju isti kocioni cilindar promjer 54 ! A sta fali tvojim kocnicama na GT-u ???

ludaman

Izmjeri koliko je razmak rupa na rukavcu za celjust. Imam doma nekih celjusti od tempre 4x4 (284 disk) i od coupea 20vt (Brembo 4 klipa, 305 disk) pa cemo vidit dali ti sta pase od toga.

I jedna bitna stvar prije nego pljunes lovu.
Ako ti auto slabo koci - trebaju ti dobri diskovi sa adekvatnim plocicama i dobra tekucina
Ako ti auto dobro koci ali se kocnice pregrijavaju i nakon par kocenja ostajes bez istih - trebaju ti veci diskovi

Puno ljudi misli da ce sa vecim celjustima i diskovima auto bolje kociti. Tesko, vrlo tesko....
Dat cu primjer.
Sa originalnim kocnicama na prednjoj osovini imas 2000N silu kocenja
Stavis 4 klipa Brembo sa 305 diskom i imas 2100N silu kocenja
Dobitak manje od 5% a ubio si vise od 500e da slozis kocnice.

Drugi primjer.
Trenutno stanje ti veli 1500N sila kocenja
Stavis dobre diskove sa adekvatnim plocicama, kvalitetnu kocionu tekucinu i dobijes 2100N silu
Razlika skoro 30% i to je ono sto ces osjetit

(sve brojke oko sile kocenja su samo da bi se dao primjer, ne moraju odgovarati stvarnom stanju na tvom autu)
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

the-rider

diskovi nikad dosta veliki  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

crev1986

Prvo ti nama reci kojom potrebom stavljas vece diskove ???

crev1986

Porsche Cayenne šesteroklipne čeljusti 3000kn
Narezani Textar diskovi 330mm,rupe 5x110mm,1000kn   
Evo ti kocnice ima da stanes u mjestu !

the-rider

da mi je znati kako ce staviti gume da prate te kocnice na punta  ;D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

franjo-fritz

Kupiš brodsko sidro i stao si na mjestu..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

crev1986

Citat: the-rider  u 23 Studeni 2015, 21:26:09
da mi je znati kako ce staviti gume da prate te kocnice na punta  ;D

fele 17"  i udri

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

crev1986

Zasto mislis da je svaka 17" felga 225 , strikan je na puntu imao 17 , a ja na svom imam 16 .205 je  naknap ide gore al mslim da samo malo treba srezat palstike napred u blatobranu