Punto 1.1 - problem s motorom?

Autor majki, 30 Studeni 2015, 12:59:37

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

majki

Pozdrav svima,

Javio mi se novi problem jučer navečer
Auto nij regirao na pun gas tj nekako je kasnio i onda uhvatio, i na minimumu se čuje neki metlni zvuk tak tak tak al samo na mahove, dakle ne cijelo vrijeme. Malo stane pa opet počne?
Ne zvuči baÅ¡ ko mali problem  :facepalm:

Maverick

mišljenja sam da je teško nešto zaključit po tome, ali kad je meni slično nešto bilo onda mi je pukla kajla na remenici


vidi dal ti je motor u fazi i onda provjeri dal ti remenica radilice ima lufta.

popravak za to ti je 300kn remenica + ruke.

za ventile i slično nemaš problema jer na 1.1 motoru se oni i klipovi ne sastanu pa ih ne posavija.

majki

Provjerit ću danas malo,
većinom me brine ovaj metalni zvuk lupkanja u motoru baš na mahove dolazi pa ode

Maverick

Citat: majki  u 30 Studeni 2015, 15:29:44
Provjerit ću danas malo,
većinom me brine ovaj metalni zvuk lupkanja u motoru baš na mahove dolazi pa ode

to je moguće kako remenica udara. ne znam sad napamet. teško je ovako. i nemoj se baš vozit. provjerit fazu i dal je remenica labava možeš ovako doma sa baterijom samo i jednim ključem

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Maverick

Citat: franjo-fritz  u 30 Studeni 2015, 17:16:14
Remenica?? Cega.?

remenica radilice? sam kaj krivo napisao? ispravi me slobodno pričam samo svoja iskustva. meni se otpustila bila pa je klenkalo na momente kak je on napisao


majki

Hm provjerio sam sam remenicu, cini se okej bas nisam primjetio da ima lufta nekog.
Metalno lupkanje se cini vise iz unutrasnjosti motora ne znam objasnit tocno ali imam osjecaj da je nesto gadno  :hm:

majki

Prvo sam mislio da bi mogla biti klackalica ventila al bi se čulo stalno i zvuk bi bio intenzivniji sa većim oketajima al ovo nije to

majki

Filter goriva se začepio sa smećem iz rezervara...
I bregasta ima mali hod lijevo desno zbog čega se čuje tak tak na mahove al rečeno mi je da to nije problem?