Punto 55 - ulagati ili dati na otpad?

Autor majki, 09 Prosinac 2015, 20:13:30

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

majki

Lijepi pozdrav,

Evo prijateljev punto je vec pomalo zastario i nije u dobrom stanju pa me interesira ako mi itko moze dati savjet. Treba li ulagati ili dati na otpad?
Ispisat cu sta sve nije u redu s njim pa ako bi mi itko mogao dat savjet
Za pocetak limarija je dosta rastucena i treba cijelu obradu i novu farbu, iako nema nimalo hrÄ'e.
Auto vozi normalno i sve iako je upitnom stanju. Dakle motor je jako nemiran na minimumu, gasi se kad stisnem kuplung nakon voznje bez gasa, kutija filtera zraka ispada, padaju okretaji kada se ukljuci vise elektricnih  ureÄ'aja(na minimumu), kad se pusti gas u leru ima čudne zvukove u getribi(nekakvo roÅ¡tanje), iako normalno Å¡alta i vozi, zadnji lezajevi su otisli pa lupka na grbama, ne radi zadnji brisač, ne radi ventilacija, suvozačevo sjedalo treba mijenjati.
Iako auto vozi, ima snage i dalje, ne troši ulje, niti zakuhava, većina ljudi su savjetovali da ga baci na otpad?
Auto je nazalost imao losu povijest(bio je udaren 3 puta), i nije bio dobro servisiran...
TakoÄ'er treba mijenjati amortizere, prednju sajbu
E sada vi kazite ako se isplati u to ulagati? Ovakvog se nebi za nista moglo prodat tako da ni ne razmislja o tom

core3i

Ako imaš para dobro gledaj što uzimaš (polovno). Ako ti je limarija očajna ne razmišljaj. Ostalo se sve da popraviti a da je isplativo. To je moje mišljenje.

majki

To nije kupovano polovno, vozila ga je njegova mama pa je zato rastucen haha
Ja bi iskreno to popravljao a sad...

core3i

 :facepalm:
ZaÅ¡to sam ja uhvatio da je riječ o tvojem autu?  :lud Sorry  :D

majki

Nema veze, moj je u dobrom stanju, doduse treba malo dorade al je na srecu sve super  ;D
Dakle ti bi uložio u njega?
Ja osobno bi jer volim puntace a sad jeli to isplativo ili ne ne znam?
Opet je isplativije nego novi auto kupovat

Antonijo

Izračunaj koliko bi te popravak svega koštao, zatim pogledaj kakav auto za te novce možeš kupiti, pa češ sam vidjeti dal se isplati popravljati ili ne.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

majki

Pa oko 7-8 tisuca kn ukljucujuci karoseriju na novo
Za to se nista neda kupit a imao bi prakticki nov punto
Bolje ulozit nego dat ca
Ipak je to punto  ;D

dinko1981

Izjavu da auto nema nimalo hrdje uzet sa debelom rezervom i detaljno pregledat skrivena mjesta.

Mike20

Limariju kako god dobro složio (sumnjam da itko vraove zaÅ¡tićuje hladnim cinčanjem ili sličnim) za 3-5 godina će opet jrÄ'ati na istim mjestima gdje je vareno.
Ak se taj auto misli voziti joÅ¡ 5 godina, zaÅ¡to ne složiti. Al ak se u taj auto uloži 7000kn, toliko auto ne vrijedi da ga tak složenom i ureÄ'enog ideÅ¡ prodavati

2-3000kn se proda, dodaj 7000kn  koje bi uložio u auto, pa joÅ¡ malo priÅ¡praraj i dolaziÅ¡ do cifre za solidnog mk2 Punta

Iako 7000km neće biti dovoljno za sve nabrojano posložiti znači kompletna limarija (3 puta udaran pitanje je kak je slagan da već ispod tih zahvata nije hrÄ'av, podovi pragovi, kitanje, farbanje, generalka na motoru+remenje, tekućine, filteri, set kvačila, druga getriba ak je do nje, amortizeri, kočnice, lajtungi, gume, električarski posao itd

Kad to sve nabrojano posložiš, mislim da bude blizu 10 000kn

majki

Evo ja ću stavit par slika pa pogledajte

kiky776

za 7-8 tisuća uzmeš mk1 u odličnom stanju
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

stipe

mi smo sad uzeli za 900 eura punto 60 cult, ocuvan do bola...

po meni radije prodati i uloziti u mk2, i sam si rekao da je bio razbijan par puta, tko ce to vise dovesti u red...

majki

Shvacam da, iako bi radije mk1
Vjerovatno ce uzeti neku novu jedinicu

devaST

Uzmi lipo jedinicu onda ostatak djelova stavi sastrane ili prodaji a sve sta nevalja u zeljezo

Zendra71

Citat: devaST  u 11 Prosinac 2015, 20:51:22
Uzmi lipo jedinicu onda ostatak djelova stavi sastrane ili prodaji a sve sta nevalja u zeljezo


tak sam ja napravio. prvog sam razbio-neisplativ popravak, i za 800â,¬ kupio drugog. s ovog poskidao hrpu djelova, ukljucujuci i makinu 55ks, i stoje mi u supi.

;D