punto 1.4 gt neradi kako treba

Autor luka gt, 29 Prosinac 2015, 17:31:33

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

luka gt

Ekipa moze pomoc iman punta gt auto radi u redu dok ne pocne dizati tlak turba tada pocne pucati i ne prima vise gasa kad ga vozim lagano radi u redu  :flag:

Mladjo

mozes li malo detaljnije opisati? u kom smislu puca? trokira ili?

moze biti ukoliko trokira i oduzima gas da ti je dihtung glave progorio i cim nabije  veci tlak se muci.
UTENTE CROMISTA

franjo-fritz

Može biti xy stvari od toga kaj je mladjo naveo do pritiska goriva nagorenih ventila itd, itd,
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

luka gt

Znaci na leru radi super kad se vozi sve je dobro dok ne pocne dizat tlak turba tada pocne gubiti gas i trza ispod haube se cuju detonacije kad pustis gas da turbo ne puni tada radi normalno  :formula:

luka gt

Tlak goriva je u redu cak san minjao regulator tlaka goriva i mjerio ga istrumentom drzi 3 bara neide ispod toga sta se tice samog motora nevirujen jer je generalno sreÄ'en prije mjesec dana

Mladjo

po meni smrdi na dihtung glave. pumpa goriva mozda ali sumnjam nebi ni u leru radio dobro. moguce da se regulator pritiska goriva rasuo pa da zaljeva gorivo pa trokira takoÄ'er samo bi ti onda auto dimio crno ko blesav.

kakvi su ti kablovi , svijecice?
UTENTE CROMISTA

Mladjo

Citat: luka gt  u 29 Prosinac 2015, 18:26:37
Tlak goriva je u redu cak san minjao regulator tlaka goriva i mjerio ga istrumentom drzi 3 bara neide ispod toga sta se tice samog motora nevirujen jer je generalno sreÄ'en prije mjesec dana

nema to veze dihtung moze zgorit u roku jednog dana vjeruj mi :)
UTENTE CROMISTA

luka gt

Ja san sam sve radio nema sanse da je dihtung glave sta se tice goriva sve provjereno dali mi neki od senzora to moze radit :idea:

franjo-fritz

Naravno da može bosst senzor.. On bi trebao odrediti koliko da da goriva pod kojim pritiskom turba
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

ludaman

Meni ovo smrdi na rupu na tlacnom vodu. Ali rupu veličine grand canyona.
Jel ima gt map senzor?
Takodjer si provjeri TPS senzor preko dijagnostike.
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

crev1986

Citat: luka gt  u 29 Prosinac 2015, 18:23:31
Znaci na leru radi super kad se vozi sve je dobro dok ne pocne dizat tlak turba tada pocne gubiti gas i trza ispod haube se cuju detonacije kad pustis gas da turbo ne puni tada radi normalno  :formula:
Slicno je i meni bilo ! Kakvi su kablovi svjecice, moze bit i do bobine ja sam svo 3 promjenio i radio je normalno onda

luka gt

Promjenio sam bobunu kabele i svjecice idaljevisti problem ne pali gresku a nece radi na minimumu u gasu da a kad istekam maf senzor radi na minimumu ali puca u gasu koji su simtomi kad je maf senzor neispravan jos sam mjenjao senzor radililice i el razvodnik paljenja i ispitao tps senzor sazna sam da je auto imalo ovakav problem i prije nego je doslo u mene neko vrjeme radi pa se ope pocne desavati isti kvar sta se tice mehanickog djela sve je u redu pomagaj te :flag:

crev1986

Probaj iskopcat senzor detonacije pa vidi onda dal se to desava ! A i probaj drugi ecu stavit!
To mi je strikan rekao kad sam imao problema s tim

luka gt

Ecu sam mjenjao ali senzor detonacije nisan jeli ima ko u splitu da ima maf senzor da testiram jeli do njega

crev1986