Bravo voda u prtljažniku

Autor 156 sp1 rosso, 09 Srpanj 2016, 18:03:13

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

156 sp1 rosso

Auto je stajao u garaži 3 tjedna i primjetio sam neki miris ustajalosti kad sam uzimao neke stvari iz auta. Danas ispeljam auto i kod rezervne gume u rupi 5 cm vode. Ne mogu skužiti kako jer su svi tepisi suhi. Možda je neko imao slično iskustvo prije nego počnem istraživati čisto da ne lutam. :rolleyes:
....i tata bi sine...

Tono92

Propusta ti garaza i pada kroz siber a posto su ti zastopana odvodnja vode iz sibera direkt ti curi u gepek :)

156 sp1 rosso

Citat: Tono92  u 10 Srpanj 2016, 01:00:34
Propusta ti garaza i pada kroz siber a posto su ti zastopana odvodnja vode iz sibera direkt ti curi u gepek :)
......ok obratiti ću pozornost na tu odvodnju sa Å¡ibera(samo da ju naÄ'em) ......krova......ali to se desilo prije nego je doÅ¡ao u garažu....nemoguće u garaži da se desilo. Hvala na savjetu.
....i tata bi sine...

franjo-fritz

Ne može biti od šibera.. Odvodi porolaze kroz A stup ili ako ima odvod kroc C stup prije bi pustalo na krovu nego u gepeku.. Jedino ako nije auto zdelanec pa su nekaj sjebali...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

156 sp1 rosso

Citat: franjo-fritz  u 10 Srpanj 2016, 11:38:57
Ne može biti od šibera.. Odvodi porolaze kroz A stup ili ako ima odvod kroc C stup prije bi pustalo na krovu nego u gepeku.. Jedino ako nije auto zdelanec pa su nekaj sjebali...
....nema delancije po autu nikakve......i nije mi se 2 godine se to desilo nego evo sad......
....i tata bi sine...

Tono92

Imas naprijed di su ti skare brisaca sa svake strane crijevo i imas iza u gepeku isto 2 crijeva sa svake strane ali bolje ti je da mu dignes zadnji kraj jer obicno ta crijeva vire kod branika sa svake strane naravno tako da nemoras tapecirunge raskopat da bi dosao do tih crijeva samo se sagnes iza kod auspuha i sa druge strane i povlacis zicu da se to odstopa

156 sp1 rosso

Citat: Tono92  u 10 Srpanj 2016, 15:12:27
Imas naprijed di su ti skare brisaca sa svake strane crijevo i imas iza u gepeku isto 2 crijeva sa svake strane ali bolje ti je da mu dignes zadnji kraj jer obicno ta crijeva vire kod branika sa svake strane naravno tako da nemoras tapecirunge raskopat da bi dosao do tih crijeva samo se sagnes iza kod auspuha i sa druge strane i povlacis zicu da se to odstopa
.....super budem to vidio :ernaehrung004:
....i tata bi sine...

Tono92

Citat: 156 sp1 rosso  u 10 Srpanj 2016, 17:14:27
.....super budem to vidio :ernaehrung004:
Ok , samo javi onda sta je bilo na kraju :)

Mike20

Poznata boljka kod nekih Brava, ulazi voda na spoji lima krova i bočne stranice.
Drugo mjesto, joÅ¡ vjerojatnije gdje ulazi voda, je brtva na stražnjem svjetlu, ona ne sjedne na mjesto kako bi trebala kod skidanja svjetla i zamjene žarulje ili zna se stisnuti kabel izmeÄ'u nje i lima.

156 sp1 rosso

Citat: Mike20  u 11 Srpanj 2016, 16:11:48
Poznata boljka kod nekih Brava, ulazi voda na spoji lima krova i bočne stranice.
Drugo mjesto, joÅ¡ vjerojatnije gdje ulazi voda, je brtva na stražnjem svjetlu, ona ne sjedne na mjesto kako bi trebala kod skidanja svjetla i zamjene žarulje ili zna se stisnuti kabel izmeÄ'u nje i lima.
.....svjetla sam gledao sve se čini ok........ovoj spoj lima krova i bočne stranice ako možeÅ¡ viÅ¡e precizirati. Par kapi mi je uÅ¡lo nakon onako žešćeg poljevanja nazad ispod one plastike gdje pojas izlazi.......znači izmeÄ'u gepeka i zadnjih vrata.......
....i tata bi sine...

luka78

Citat: 156 sp1 rosso  u 11 Srpanj 2016, 18:53:55
.....svjetla sam gledao sve se čini ok........ovoj spoj lima krova i bočne stranice ako možeÅ¡ viÅ¡e precizirati. Par kapi mi je uÅ¡lo nakon onako žešćeg poljevanja nazad ispod one plastike gdje pojas izlazi.......znači izmeÄ'u gepeka i zadnjih vrata.......

I ja sam par puta takodje vadio gumu i susio prtljaznik...

Puntach

Jbt koji krampovi, pa to se ni na stojadinima nije desavalo  :oo:
PoĹÄ,,tujem svakoga al se nikoga ne bojim, osim dragog Boga jer je razlog ĹÄ,,to postojim...

Dok zivot juri, ja cu lagano...

Mike20

Mislim da je bilo za taj spoj lima tu na forumu, moram potražiti. Može ti još ulaziti na spoju trećeg stop svjetla na haubi

156 sp1 rosso

Citat: Mike20  u 11 Srpanj 2016, 22:10:06
Mislim da je bilo za taj spoj lima tu na forumu, moram potražiti. Može ti još ulaziti na spoju trećeg stop svjetla na haubi
....ja sam pokušao ,ali nikako nešto naći :sad:

Citat: Puntach  u 11 Srpanj 2016, 22:04:45
Jbt koji krampovi, pa to se ni na stojadinima nije desavalo  :oo:
....dogaÄ'a se...... to sad sam skužio kad se meni desilo....malo sam na netu istraživao ima toga dosta.
....i tata bi sine...

Tono92

Citat: 156 sp1 rosso  u 11 Srpanj 2016, 22:50:07
....ja sam pokušao ,ali nikako nešto naći :sad:
....dogaÄ'a se...... to sad sam skužio kad se meni desilo....malo sam na netu istraživao ima toga dosta.
Jesi provjerio crijeva od odvodnje sibera kako sam ti napisao ?


Zna se dogodit da se to zacepi onda posto voda nemoze nigdje onda se preljeva van i mora izac ili na krovnom tapecirungu ili iza u gepek ...

Provjereno vise puta :)