Main Menu

Fiat Palio - opruge

Autor paljevinavk, 08 Ožujak 2011, 14:45:03

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

paljevinavk

Da li netko zna a vjerujem da netko zna, koji je sestrinski auto sa fiat paliom, dakle zanima me da li podvozje od Una ili Punta pase na Palio, konkretno da li se opruge mogu staviti sa ova dva na Palio?
Ili mozda netko ima ili zna nekog tko ih ima za prodat!!! hvala unaprijed

stipa16v

nisam siguran ali po meni bi to bio tipo... al ne znam pašu li opruge...

ako ne naÄ'eÅ¡ opruge za njega ima u zg firma (opruge jatić) od tvojih opruga naprave ti opruge po želji (rastale i oblikuju) inače proizvode opruge svakakvih vrsta... ti ima kažeÅ¡ tvrdoću i visinu i to je to...

meni su za brava radili i jako sam zadovoljan... cijena toga je bila 500kn... neprave sve za 2h...

paljevinavk

čekaj, oni uzmu moje i od njih naprave tvrdje ili nove naprave???

tipo 1.7d

Citat:
The basic chassis was a development of the Fiat Punto, but little remained unchanged

trebalo bi pasati od punta

stipa16v

Citat: paljevinavk  u 08 Ožujak 2011, 15:01:55
čekaj, oni uzmu moje i od njih naprave tvrdje ili nove naprave???

da čovječ je odrezao komad mojih i komad konijevih i  one su iste samo je razlika u tvrdoći odnosno žilavosti materijala a to se odreÄ'uje hlaÄ'enjem, ako se duže hladi materijal žilaviji ali mekÅ¡i a a ko se brže hladi onda je krući ali tvrÄ'i... i joÅ¡ ima par faktora a on se prilagodi tome i napravi ih kako ti želiÅ¡ ili dečki koji su sebi za utrke pravili znali stavljati neka pojačanja na donja 2 kruga i auto odmah bude tvrÄ'i i tako isto rade... m ja prezadovoljan...

znači odeÅ¡ tamo u odneseÅ¡ svoje opruge i kažeÅ¡: htio da mi opruge budu niže za npr 4 cm ali neka ne budu pretvrde npr zbog ležećih,rupa i sl.. on k aže tvrdoću maaalo povećamo u odnosu na serijske i napravi ih da budu niže i to je to...i možeÅ¡ kad to napraviÅ¡ opet otići ako bi htio joÅ¡ niže...   ja sam super zadovoljan s tim da su ovo tvorničke opruge koja joÅ¡ nisu izgubila svojstva...  :super:

edit: oni su mi neÅ¡to objaÅ¡njavali da se opruge rastale i dok su jaaaaako mekane (mislim da je bila temp oko 1500) i dok je u takvom stanju znči kao žvaka heheheh oni ih oblikuju i s njima rade žto žele i onda ono najbitnije, a to je hlaÄ'enje...

znači nije to princip kad ti uzmeÅ¡ brener i  zagrijeÅ¡ donji krug opruge i ona legne i eto ohladi se u dvoriÅ¡tu na npr 10°c pa ona onda bude pretvrda i opasna za vozit jer poskakuje i podložna je pucanju i itd...

paljevinavk

našao sam opruge nove u jednoj trogovini, dakle original za palio i traze mi 1300 kn znaci za nove original 40/30 mm... e sad... palio je meni previsok to je kao mala koza... moram nesto poduzeti pod hitno!!! i naravno past ce neke 15ice....

Maljak

The basic chassis was a development of the Uno, but little remained unchanged. The entire structure was significantly stronger in order to be suitable on the rougher roads found in some of the markets for which it was intended, as was the suspension. The body was a completely new design by the IDEA studio of Turin, who also designed the new interior.


franjo-fritz

 :82: stipa o čemu ti pričaÅ¡ NEKO tali stare opruge i od njih radi nove  :82:  :82:  :82:  :82:
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Max Abarth

krivo se izrazio ;)

normalno da ih ne tali, ali ih zagrije "cijele" do temperature kada ostaju mekane za obradu

nakon toga se hlaÄ'enjem, kaljenjem, odreÄ'uje tvrdoća ;)

franjo-fritz

tako da samo dali se onda takvi federi koji su termićki obraÄ'eni tj grijani ,kaljeni nedobi to da su tvrÄ'i mislim da bi bilo bolje dali napraviti nove tj da ih majstor od malo deblje žice namota znači malo tvrÄ'i i kraći . mislim da je to pametnije nego ih prekaljivati.ako me kužite kaj hoču reći,
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Max Abarth

čuo sam da više njih to po zagrebu radi na takav način i da nisu imali problema ;)

ako želiš vidjeti dali ti pašu dijelovi sa nekog modela fiata

kao npr opruge

odi na ePer i naÄ'i serijski broj opruga

zatim taj broj usporedi na drugim modelima i mkožda naletiš da neki paše ;)

stipa16v

franjo... kad se materijal brzo hladi postaje tvrd i krut i kad se griju brenerom ne dostignu dovoljno visku temp... za takve stvari postoje posebne peći  koje dovedu materijal u stanje kad je ono spremno za različite obrade (temp taljenja- neÅ¡to je bilo oko 1500°C) i cijela se opruga napravi tako da bude "niža" e sad o tvrdoći ovisi način i vrijeme hlaÄ'enja materijala na odreÄ'enim temperaturama (postepeno)...


ako ga brzo ohladiÅ¡ na atmosferskom zrako opruga postaje pre tvrda i dogaÄ'a se ono Å¡to ne želimo, i kad se opruge griju brenerom grije se samo donja 2 kruga i težina auta stisne oprugu i to je to (a to ne valja nikako)

nadam se da si me sad shvatio, ne bih nikad nekom predložio nekom neÅ¡to Å¡to ne valja i da nisam provjerio na sebi  :ok:   evo kad se jednom naÄ'emo dobiÅ¡ moj auto i  izmrcvari koliko hoćeÅ¡ pa ćš vidjeti kako se ponaÅ¡aju  :good:

franjo-fritz

svaka čast stipa al ipak ostajem pri svom raÄ'e ja dam da mi namota feder nego da ga tali ,grije pa hladi imao sam na tipu nanovo namotane i bio sam prezadovoljan tj imao sam apex federe pa mi je jedan puko prednji otiÅ¡ao kod majstora i napravio identičan tom apexu nikakve razlike ni utvrdoči ni u visini isti broj namotaja i debljina žice
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

stipa16v

oni izraÄ'uju i nove opruge... ali ne znam cijenu...

"IzraÄ'ujemo opruge za sve vrste automobila te vrÅ¡imo regeneraciju postojećih (oslabljenih) automobilskih opruga. Mogućnost izrade skraćenih te ojačanih opruga za sportsku vožnju."