Fiat Palio Weekend 1.7 td - Dizanje snage

Autor Marko Fiat, 12 Svibanj 2012, 15:39:14

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Marko Fiat

Pozzzz svimaa imam Fiat Palia weekend 97.g. 1.7 td 70 ks paa meee zanimaa kako da na njemu dignem konjažuuu..........unaprijed Hvala :)

topolino

ugradnjom 1.9td i dizanjem tlaka turbine i otvaranjem goriva na vt pumpi.
na 1.7 ti fali hladnjak ulja i hladnjak zraka da bi to bilo trajno i efektno
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

nenad_5

ili si otvori malo naftu na pumpi i malo fazu postelaj
FIAT

topolino

Zasto da si fazu steluje? Pa nije mu motor van faze.
Uglavnom postupak je kod svih starih dizela isti. Pa potrazi pod tipo/tempra i punto kako su si ljudi radili.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

nenad_5

krivo sam se izrazio, mislio sam na fazu paljenja kasnije ili ranije na pumpi
FIAT

topolino

Za pomicanje vremena ubrzgavanja na pumpi neznam koliko je efikasno. To se pretezito radi ako ides na kerozin ili mjesavinu dissela i benzina ili alkohola. Pomicanjem ubrzgavanja u nazad se moze korigirati povecana kolicina goriva, ali to je malo delikatna stvar za raditi.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

nenad_5

znam za to jer mi je prijatelj to radio tj ne on nego majstor na dedri 1.9td, otvarao je naftu, turbinu na stangici i onda tu fazu paljenja da bude cim manja turbo rupa ugl. treba to dobro odradit
FIAT

Dalibor

znam o cemu prica :ok:
najbolje ukoliko se covijek nekuži ne dirati ništa :)

nenad_5

Citat: Dalibor  u 12 Svibanj 2012, 22:57:52

najbolje ukoliko se covijek nekuži ne dirati ništa :)
to definitivno
FIAT

topolino

Neznam koliko ti je seb daleko. Cuj se sa njime, otidi na servis kod njega i neka ti malo poveca dovod goriva i digne tlak zraka.
Dizeli imaju dosta caka koje se mogu iskoristiti za povecanje snage, ali isto kao i kod benzinca treba znati sta se radi.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Marko Fiat

Ovakoo meni pailoo ima hladnjak ulja i zraka .... zanima koju bi mogo onda turbinu stavit jer ja sam vec gore staviooo 1.9 td turbinu i idemi neÅ¡to sitnoo boljeee ,,, ali ako dignem na pumpi VE/F  gorivo ONDA cemi dimit jakooo mene zanima jel mogu nekak drugačije neznam da stavim dize i pumpu  od 1.9 td , pa stavit neznam od 1.9 td granu usisnu i ispuÅ¡nu dali bi stime neÅ¡to postignuooo......

topolino

Ako otvaras gorivo na vt pumpi onda trebas paralelno sa time i dizati tlak na turbini. Ima u pod forumu tipo/tempra kako se dize tlak na turbini.
Netreba ti pumpa i dize sa 1.9.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Marko Fiat

Ahaaa tako znaciiii ali kako da dignem tlak na turbini jer to je turbina od 1.9 td od fiat tipaa....

topolino

Neznam tocno. Na turbini je wg regulator on je spojem na usis. On je spojen sa wg ventilom preko poluge sa navojem. Sad nisam siguran dali se taj navoj zavrce ili odvrce. Pogledaj podforum tipo/tempra/motor/dizanje snage na td, tamo imas i slike.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Marko Fiat

Ok puno hvalaaa.... i još me samo zanimaa koliko bi mogo najviše dignut tu turbinu i kolko bi od prilike izdržala