Main Menu

problem palio 17td

Autor palio w, 10 Travanj 2015, 20:33:20

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

palio w

imam1.7td motor u autu i nakon 280tkm nekaj je riknulo i auto viÅ¡e neide preko 100.stari je vozio taj auto zadnjih nekoliko godina i ja nisam imal pojma da nemre viÅ¡e navuči jer se on vozi s njim 65 70 i to samo po gradu.auto nema snage ,zdimi na okretajima tj baci crnu čaÄ'u i onda prestane dimit.znači kad stisnem gas on zdimi i nadalje pod gasom ne dimi.nema Å¡usa i nemogu ga preko 100 navuči.neki dan sam ga iÅ¡ao spuhati i nisam mogao svladati u 3 brzini blagu uzbrdicu.neznam jel turbina radi jer neznam kak ispitati,ulje ne troÅ¡i tj na 10tkm pola litre i dobro pali.Å¡ta da radim i odakle da krenem.filter zraka je novi a probao sam i bez njega pa isto.filter goriva mjenjan zimus i nevjerujem da je do njega al mogu ga kupit i dat promjeniti.

topolino

Turbina je otisla. Imas li mozda na satovima kazaljku sa natpisom bar i skalom 0 do 1 ? Cujes li kakvo fijukanje, pustanje zraka ili sl. Nemora biti turbina direktno moze biti wastegate ventil na turbini da je ostao otvoren.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

palio w

uopče ju nečujem da radi,nekada je fučkala sad se nečuje a i primjetio sam na njoj neki okrugli predmet gdje se utiče neko crijevo ali njega nema.danas u kafiču mi veli neki mehaničar da se ona može skinuti i onda auto ide puno bolje ali da treba mjenjati granu ispuha,jel to točno.

stripi ri

Kupus je dobar samo za sarmu

Mahoney

Citat: palio w  u 11 Travanj 2015, 20:01:33
uopče ju nečujem da radi,nekada je fučkala sad se nečuje a i primjetio sam na njoj neki okrugli predmet gdje se utiče neko crijevo ali njega nema.danas u kafiču mi veli neki mehaničar da se ona može skinuti i onda auto ide puno bolje ali da treba mjenjati granu ispuha,jel to točno.
Auto ide bolje bez turbine? Taj majstor je ocito na drogama  ;)

topolino

Teske droge. To okruglo je dio rasteretnog ventila i ako nije spojeno crijevo spoji neko sa usisa. Ako je vozeno duze vremena bez rasteretnog ventila u funkciji onda je turbo isao u previsoke okretaje i preselio se u vjecna lovista.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

palio w

nije on rekao da auto bez turbine ide bolje nego sa njom nego da če ako se skine turbina i stavi usisna od 1.7d iči bolje nego kaj ide sad jer sad neide nikak,jedva se vuče,a onak bi išao kao običan 1.7d.neznam tog lika al rekao je da radi u nekoj radionici oko jaruna.trenutno nemam love za nekakvo ulaganje u auto pa su mi sve opcije otvorene samo da ga osposobim za vožnju šta jeftinije. :neznam:

topolino

Nejefitinija opcija ti je spojiti crijevo na wg i vidjeti kako ce se ponasati. Zamjena turbine je svakako bolja opcija nego konverzija na n/a jer onda moras i pumpu sa obicnog stavljati. Najbolja opcija je 1.9td tipo, tempra, a/r 145/146, delta, ali ako je motor ispravan i samo turbo za mjenjati onda ostani na tom motoru i nadi turbo sa punta 1.7td 60/75ks.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

palio w

danas je stari našao čovjeka koji mu može izmjeriti kompresiju pa čemo otpeljati auto.ako je u redu onda ćemo samo turbinu promjeniti a ako nema kompresije onda čemo ubaciti drugi motor jer ima na njuškalu za 1000kn od punta 1.7td al neznam jel to paše .

topolino

Pase, ali onda trazi 1.9td izvana su isti i pase na saraf. Mozes ostaviti svoj mjenjac ili staviti sa 1.9
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

palio w

 :ok:javim rezultat kad saznamo kaj nevalja.

palio w

turbina je zacvikala i ne radi.jel zna netko od vas kak da izbacimo turbinu i složimo običan dizel od 1.7td.negdje sam čitao da mi treba ispušna grana od običnog 1.7 al neznam jel se mora mjenjati bosh pumpa pošto je moja na sajlu i nema struje moguče da netrebam ali htio bi biti siguran prije nego krenemo skidati bilo kaj.auto šarafim sa susjedom u njegovoj garaži jer on ima i nekaj alata i znanja za trojicu (kao ja)haha...

topolino

Ispusna, usisna i pumpa nisam 100% siguran jer tvoja ima membranu na vrhu koju tlaci zrak i onda regulira gorivo preko nje, obican dizel nema
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

palio w

u pravu si na pumpi od td je gore neki okrugli pimpek a na običnom dizelu toga nema.nije problem imamo i pumpu ali jel se ona može samo tak zamjeniti ili treba neki specijalni alat.

stripi ri

 :82: daj mi reci zaÅ¡to ne promieniÅ¡ turbinu nego ideÅ¡ radit viÅ¡e fuÅ¡ posla koji če na kraju biti skuplji a auto če iči slabije i viÅ¡e troÅ¡it  :tres:
Kupus je dobar samo za sarmu