Main Menu

Fiat Palio - općenito

Autor cileos, 20 Srpanj 2008, 18:22:50

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

cileos

pozz ljudi zanima me dali jos netko u klubu vozi palia , pa ak ima da izmijenjamo iskustva a ostali nek se slobodno ukljuce je bih tunirao auto pa , gdje ima dijelova   i.t.d. pozzzz  :beer:

mikeg20

Ako se ne varam, ti si prvi s Paliom. Dobrodošao.
Ako neznamo, budemo doznali i nešto o Paliu.
Naš troginic je jedno vrijeme vozio Palia, ak se dobro sjećam, pa mislim da ti može nešto reći iz prve ruke

forsage

Tako je troginić imao palia 1.7 td karavan...imao sam ga prilike voziti i autek je čist ok-u karavanu ima dosta mjesta,plastike su malo lošije ali prolazi,prilično je udoban i pregledan,on je imao neke alu felge pa je čak i auto dosta atraktivno izgledao...mjenjač je ružan pa je za preporuku mijenjat ga a i poigrat se malo unutrašnjošću da malo živne nije na odmet.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

cileos

ako nesto saznate slobodno jawite u wezi palia

patch

U Hrvatsku je prije mislim 5 godina uvezeno oko 500 kom Palia kao probna serija koja je trebala biti na trzistu sjeverne Afrike. Kako sam tada radio u zastupstvu Fiata u Vinkovcima, prodali smo ih oko 10-ak komada, uglavnom tamnoplave metalic i bijele boje.
Motor je bio 1.0 sa 58 KS (43 kW) sa za ono vrijeme super opcijom ručnom klimom.
Zasigurno, proizvode se u Fiat pogonima u Brazilu u nekoliko varijanti, a u Europi i na istoku (gdje se nije prodavao Punto) su se prodavali u kratkim verzijama sa 5 vrata, limuzina verziji (model se zvao Siena) te karavanskoj varijanti Weekend.

Osobno se jako dobro sjećam debelog sloja konzervansa koji je bio potreban da bi se zaštitio na brodu pri transportu....
Reklamacije na tom autu uglavnom nismo poznavali. Moram priznati, da za razliku od razvikanih Punta kojih sam i sam vozio dva komada, Palio je bio spartanskiji s interijerom ali očigledno puno kvalitetniji = manje kvarova.
Jedini kvar koji je stvarno bio težak je bio na jednom mlaÄ'em modelu Palia Weekend (iz Italije - stao na autocesti) s 1.9 JTD motorom kojem je pukla čaÅ¡ica hidropodizača ventila pa se glava motora gotovo raspala. Osim toga, na benzinskim metorima nista.

Znam za vlasnike Palia koji su nakom 100.000 km promjenili spojke i amortizere, u skladu s načinom vožnje i našim cestama, ali to je uglavnom to...
Šteta je što nije zaživjela ideja o jeftinom fiatu s 5 vrata - kao sto je Renault napravio s Daciom Sanderom i većim modelom Logan, ali vjerojatno je bio problem sto je uzimao dio trzisnog kolaca Puntu, umjesto da se smanjivala prodaja nekih drugih modela.

cileos

sam da se javim ziw sam

cileos

i ja se borim da naÄ'em dijelove za palia...ako neÅ¡to naÄ'em javim se.....pozzz

zjurina

Dakle ovaj topic je skoro "krepal"
Dobio sam upozorenje pri postanju:
"Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days..."

Al svejedno da se javim i tu, obzirom da su ovdje par dobrih postova, pogotovo ovaj od "patch"-a

Dakle "Palio Team" se povecao u neku ruku, pa ko voli nek izvoli ovdje, a za svaki slucaj cu otvoriti i novi Topic.

Istina, za Palica je tesko nalaziti dijelove...ono..totalka, al "with a little help of my friends" ici ce nekako.

iwex

Podosta je stara ova tema. I večinu ovih što su u njoj pisali više nema ... tako da, slobodno ti pokreni nešto novo

zjurina

 :)

Dakle moj prvi Palic - Palio Plavi



bio pazen i mazen,
ode u Slavoniju, a naslijedio ga je drugi - Palio Bijeli :



u biti ovaj - zavrsio slucajno kod mene - ja sav happy - i bit ce pazen i mazen jos vise :ljubav:



Postao pravi "Palio Addict" - svi zainteresirani i koji traze detalje o Paliu, mogu me kontaktirati na pm,
imam cijelu masu linkova, slika, tehnickih podataka, gdje traziti dijelove, gdje ih moguce ima...itd
Ako treba, kolko znam i mogu pomoc.

Ili se javite u moju Temu:
http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=25402.60

zaza

#10
Pozdrav
interesira me ima li Palio  1.0 mpi 2001 priključak za dijagnostiku i gdje,te gdje se nalazi filter peludi?

zjurina

#11
Sorry ako nisam prije postao, ali nisam imao interneta  :(

Prikljucak je ovo u kvadratu: