Istrošeni ključ

Autor Tooutman, 30 Travanj 2024, 10:17:05

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tooutman

Pozdrav,

Stara Brava (2001) ima problem sa ključem koji se već istrošio pa je sve teže i teže otključati ili upaliti auto. Znači problem je fizičke prirode da se ključ od korištenja istrošio te onda previše ulazi u bravu te nije moguće okrenuti ključ pa treba ga lagano izvadit tj pehat da se on uspije okrenut. To je išlo godinama ali je sve gore i gore pogotovo što stari to više na silu radi pa ga više i pojede.

Moje pitanje da li je postoji neki ključ mešter koji bi mogao napraviti ključ ajmo reći u OEM dimenzijama te naravno prebaciti CODE odašiljač. Taj problem mislim da imaju svi fiati tih generacija pa možda je ko tak nešt radio. Oba plava ključa su u takvom stanju.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Mike20

"Običan" ključar ne može bez uzorka.
Jedino po broju šasije naručiti novi u ovlaštenom ako je moguće

dinko1981

#2
Ja sam na puntu 2 imao takav slučaj. Ali sam imao jedan ključ koji se gotovo nije rabio pa mi je poslužio kao uzorak za brušenje novog koji sam naručio sa alija. Ampulu sa kodom sam fizički prebacio iz starog u novi ključ. E sad pitanje je kakav bi novi bio da se reže po uzorku istrošenog...jel imaš smeđi ključ?

Memphis

Citat: Tooutman  u 30 Travanj 2024, 10:17:05Pozdrav,

Stara Brava (2001) ima problem sa ključem koji se već istrošio pa je sve teže i teže otključati ili upaliti auto. Znači problem je fizičke prirode da se ključ od korištenja istrošio te onda previše ulazi u bravu te nije moguće okrenuti ključ pa treba ga lagano izvadit tj pehat da se on uspije okrenut. To je išlo godinama ali je sve gore i gore pogotovo što stari to više na silu radi pa ga više i pojede.

Moje pitanje da li je postoji neki ključ mešter koji bi mogao napraviti ključ ajmo reći u OEM dimenzijama te naravno prebaciti CODE odašiljač. Taj problem mislim da imaju svi fiati tih generacija pa možda je ko tak nešt radio. Oba plava ključa su u takvom stanju.
Da postoji
https://tea-elektronik.hr/