Fiat Punto mk1 Problem s plinom

Autor KriMi, 27 Travanj 2015, 21:59:01

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

KriMi

Imam problem s plinom na fiatu puntu,naime motor u leru radi sasvim normalno i kad krenem radi normalno,ali problem se javlja ponekad samo, pocne trzati i gubiti gas isto kao da sam skroz pustio papucicu gasa i auto usporava i jos sam primjetio da ne moze obrtaje dovoljne da postigne,npr u 4-oj po ravnom dodje do 3800 obrtaja cca 85km/h i to je to nece dalje.Sumnjam da je problem u rasplinjacu,da nije dobro postelan,majstor mi je nastelovao ler gas na rasplinjacu,a onaj plasticni gumbic ispod mi je rekao da ne diram,pa me zanima od cega je taj dio za stelovanje i da mozda on ne predstavlja problem,mozda ga treba pojacati?
Zivot je previse kratak da bi vozili spore aute.

dinko1981

Dali je problem u radu na benzin, plin ili oboje?

KriMi

Citat: dinko1981  u 28 Travanj 2015, 09:36:53
Dali je problem u radu na benzin, plin ili oboje?

Problem samo s plinom,na benzinu vuce normalno,zivahan je na benzin,al na plin isto ko da ga nesto gusi preko 3 hiljade obrtaja :)
Zivot je previse kratak da bi vozili spore aute.

dinko1981

Po nekoj logici problem onda nije u rasplinjaču nego plinskom sistemu kojeg vjerovatno treba samo poštelat, odi kod majstora da ti servisira plin to nebi smjelo biti preko 300kn

KriMi

Citat: dinko1981  u 28 Travanj 2015, 19:26:29
Po nekoj logici problem onda nije u rasplinjaču nego plinskom sistemu kojeg vjerovatno treba samo poštelat, odi kod majstora da ti servisira plin to nebi smjelo biti preko 300kn

Nista majstori,sam sam ja to rijesio,problem je bio filter plina,iako sam taj isti filter promijenio prije par dana,sipao sam na nekoj ''znj'' benzinskoj i valjda je bio zaprljan plin i zacepilo filter :)
Zivot je previse kratak da bi vozili spore aute.