DIY rastavljanje instrument table, promjena boje osvjetljenja

Autor mikeg20, 13 Veljača 2010, 10:25:45

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

brava 312

Može onda ja tebi dam ove moje bjele kazaljke tj,ona je onako dolje prozirna a po vrhu je bjela,jos nisam rastavljo pa neznam tocno kako izgleda.Mislim si slagati bjelo osvjetljenje samo me strah da ne bude ko na opelu onako žučkasto.

bravo1.4


mikeg20

Nabavljene ledice3mm crvene 5000mCd, plave 5000mCd, bijele 10 000mCd.
Morao sam napraviti novu prozirnu podlogu od 4mm plexija radi boljeg Å¡irenja svjetla.
Budem poslikao, jer paralelno radim i na Puntu nešto-spy photos slijede hehe.
Nikak da pošanjem bravi 312 crvene kazaljke jer mi trebaju bijele-plava svjetlost se uopće ne vidi na crvenoj kazaljci-moram to riješiti sljedeći tjedan

bravo1.4

fenomenatastično će to izgledat............jedva čekam slikice........ :lol

brava 312

Mike kako si uspio skinuti kazaljke jer sam kod sebe probo i neda se isčupati.
Vuko sam onako dosta jako ali sam iščupo onaj crni poklopac, vratio njega nazad na mjesto i sastavio instrument tablu.
Kad ne uspijem od prvi puta vec iz iskustva znam da trebam stati s poslom jer inace nesto pokidam.

bravo1.4

ja sam skido kazaljke i nije neki problem......ja sam stavio vilasti ključ popreko sata...i uzeo ravni malo veći odvijač (šarafciger) i jednostavno iščupo........možeš i malo jače stisnut neče kazaljka puć nego će samo skliznut van sa osovine.....i to je to i ja sam mislio da je komplicirano ali nije......jednostava

mikeg20

Tako je, samo se iščupa-plastična rupa kazaljke nataknuta je na tanku metalnu osovinu

bravo1.4

e a ja sad planiram svoj rastavljat......i zanima me kak obrtajku složit zabilježit..........i kilometražu........
one male kazaljke sam sredio skinem samo graničnike kazaljke padnu malo dolje uzmem flomaster i zabilježim....di su pale.......ali me zabrinjava sa obrtajkom i kilometrima kak.........?i objasni mi molim te što razumljivije...:-D

brava 312

Ja sam sebi zabilježio tako da sam recimo od obrtomjera prebacio preko granicnika oznacio dokle je došla još usliko pa sam onda u krajni desni smjer pomakeo i zabilježio i uslikao.
A od km/h sam samo prebacio preko granicnika i oznacio.
A još bi bilo dobro recimo u vožnji snimiti koja je brzina na koliko okretaja

mikeg20

Citat: brava 312  u 05 Ožujak 2010, 10:51:22
Ja sam sebi zabilježio tako da sam recimo od obrtomjera prebacio preko granicnika oznacio dokle je došla još usliko pa sam onda u krajni desni smjer pomakeo i zabilježio i uslikao.
A od km/h sam samo prebacio preko granicnika i oznacio.
A još bi bilo dobro recimo u vožnji snimiti koja je brzina na koliko okretaja

Upravo tako, to je poželjno napraviti za bolju točnost kad se vrate kazaljke

bravo1.4

jel imate kakvih slikica? o tome svemu
da i znate kako sam ja skinuo boju sa plasme?
tj prvo sam išao probat na staroj instrument tabli koju sam izvadio.....i zelenu boju odozada sam skinuo sa nožem od skalpela.......plasmu sam stavio na ravnu podlogu uzeo kombinirke........i u kombinirke sam stavio otrgnuta nožića sa skalpela.i to nova ako su korišteni onda ne može se sastrugat jednako nego samo zajebancije više imaš.............

locutus

pozdrav...
vidim tu da se dosta igrate s tim instrument tablama.. ako netko želi vježbati, ili slučajno zezne svoju, imam ja jednu za prodati od brave dizel, vjerujem da paše i na bravo/marea

Zoki7466

@ locutus - ovaj dio foruma nije oglasnik...imas dio za takve stvari ovdje na forumu stoga za ubuduce molim da sve vezano uz prodaju stavljas u odgovarajuci dio foruma

brava 312

Posto sam vidio na reklamama novi chevrolet spark a jako mi se svida boja osvjetljena dali bi se dalo kako prelakirati nekim sprejom da se dobije blago plavkasta boja.

bravo1.4

Mike 20 kak teku daljni radovi?
zanima me kako ce to sve ispast i jel ce sve Å¡ljakat....kao i prije..ili ces morat kupovat novu tablu......... ;D