Promjena kilera grijanja Bravo/a & Marea

Autor hrco samobor, 20 Lipanj 2010, 01:28:01

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

hrco samobor

Znači kad se desi da vam se na podu kod suvozača i vozača pojavi voda ili antifriz nemorate jako paničariti  :D nije niÅ¡ straÅ¡nog samo vam je procurio kiler grijanja  :D :D :rofl :rofl

za to če vam trebat min 2-3 sata ako niste to radili prije  :D :D

ovako taj kiler izgleda :

 

pa počnimo s raskapanjem, prvo treba izvaditi pretinac kod suvozača, izvaditi jedan komad plastike koja se drži na dvije ručice ljevo i desno, te zatim trba odšerafiti 6 šerafa( na slikama):

 

kad se izvadi pretinac treba odšerafiti masku oko kilera i jedna mala tajna koju rijetki znaju, ispod cjevi je jedan plastični nosač koji se drži sa inbus šerafom mislim da je 5-ica neznam jer ja sam ga skino prošli put kad sam mjenjo(jako je :badtaste: odšerafit ga)

kad odstranimo sve plastike daljni posao je lagan, treba odšerafiti tri šerafa koja drže cjevi na kileru te zatim izvaditi cjevi iz kilera i njega ščupati van, malo treba plastike pigati da bi se izvadio van.

kad se to sve riješi dolazi najzanimljiviji dio postava novog kilera, kiler možete kupiti kod Auto Silvia-cjena 320 kn ili kod tokića imaju dvije verzije jedna 199 kn (kinez-kiler) i 350 kn(EU-kiler), preporučam ovaj skuplji jer kinez ne valja niš!!!! obavezno kupit nove dihtunge jedino kod Autocommerca, komad je 18 kn i ako ste član tam dobijete popust 10% :lol :lol :lol :lol(rikno od smjeha kad mi je reko popust)

kad ser nabave novi djelovi radnja je sljedeča:

postavit novi kiler u ležište i obavezno ako se dobije s kilerom samoljepljiva spužvica poljepit ju sa donje i gornje strane da ne lupka u kučištu.

kad se to postavi namjestit dihtunge na cjevi i namazat ih malo s tovatnom masti da lakše sjednu u ležište da se ne prefrknu, te zatim stegnut ona tri šerafa, svakog po malo da to sve sjedne kak treba.

kad se to sve po šerafi kiler malo izvuč van iz kučišta (5 mm)

prije nego počnete naljevat antifriz treba pripremit sve da se sistem ozrači sam kad se naljeva antifriz,

znači odšerafiti čep na posudi

 

otpustiti čep na kileru

 

otpustit čep na crijevu

 

i kad ste to sve napravili onda si napravite mjašavinu antifriza i vode (2L antifriza i 2L vode) u karnisteru od pet litara. za to vam može i poslužiti ovo:



a za antifriz pareporučam paraflu od selenie-plavi



kod uljevanja treba gnječiti crijevo koje ide s kilera na termostat ta ta voda proteče po sistemu, kad se zrak viÅ¡e ne pojavljuje na čepovima (kiler i crijevo) več počne curiti van treba stegnut ih i tada nadolijati joÅ¡ kolko fali do max, nakon toga možete upalit auto i grijanje na ful da se provjeri dal curi, te čekat dok se ne upali ventilator za hlaÄ'enje.

ako nema curenja posao je gotov :wiii: i vi možete dalje uživat u vožnji!!!!!!!!!!! :formula: :formula:


ZA EVENTUALNE GREÅ KE NE ODGOVARAM JER JE OVO TEMA "URADI SAM"- PA KOME JE DO IGRANJA EVO KRATKIH UPUTA