Bravo('96.)/Marea('98.) 1.6 16v skoro full generalka motora

Autor Eomsy, 09 Rujan 2015, 22:37:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Eomsy

Ako može jedno pitanjce za iskusnije ...

Kako se skida senzor radilice, a da se ne razvali do jaja???







Htio sam zamjeniti svoj senzor s Bravčevim jer od Maree je izgledao ovako ....





.... kak je curilo na sve strane, tak je curilo i po žici senzora radilice, te ju je ulje pojelo. No, kako nisam bio siguran da mogu nježno izvaditi senzor sa Bravca (da se ne potrga), a za ovog sam znao da radi, pa sam to počistio i preizolirao .... I dalje on radi, ali čisto ako me može netko pravilno savjetovati kako se on vadi i stavlja .... Tnx  :help: ...
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

the-rider

pa skines 10 vijak sta ga drzi i izvuces van
osim ako nije zapekao, onda se snadi  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Eomsy

Citat: the-rider  u 24 Rujan 2015, 07:34:47
pa skines 10 vijak sta ga drzi i izvuces van
osim ako nije zapekao, onda se snadi  :D
Znači, ako sam shvatio, osim cenera Å¡erafa (koji uopće nije upitan da li se treba odÅ¡erafiti), senzor se drži samo u metalnom alu obruču, jel?? Samo bi ga trebao izgurati van tog ringa? Nema neki tvist, zakovica, plastično ispupčenje ili ko zna koji ziherung koji ga drži  :trus .... ???

Jel bi kaj pomoglo da ga zagrijem prije čupanja ili bi zagrijavanje nekaj sjebalo u samom senzoru  :hm: ??
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

franjo-fritz

Loz ulje sve rastvara..... Probaj ga sa njim natopiti...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Eomsy

Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Spike

Majko mila, čitao sam ovo uz pivu umjesto horora u kinu, mene sve tek čeka :/ :D

Kratko pitanjce - spomenut je Luxal Termo oko farbanja kočionih i kolku temp. podnosi.. Jel bi izdržalo sva ta zagrijavanja ako ih dam na plastifikaciju? Stavljat ću novi prednji most, pa bi i njega i sve okolo, kočiona bi isto bilo zgodno malo zaštitit.

Znači plastiša ili Luxal?