Bravo 1.6 Zamjenski termostat uložak

Autor Ruka, 26 Siječanj 2016, 23:04:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ruka

Termostat Bravo 1.6

Termostat mi je otkazao poslušnost . Nama grijanja a vani minus .Odgovorima na forumima nisam bio sretan. Ubio sam telefon zvrckajuci u potrazi za novim .
U bravaču gledam , mogu rastavit kučište i zamjeniti uložak .


 


Pola prodavača nezna a pola zna za to ali odgovor je svugdje bio isti ,
žao nam je samo s kučištem . Pošto sam nezaposlen več neko vrijeme nisam se mogao pomiriti s cijenom od 500kn cca . A nekako mi nije išlo
ni ono s renolovim ili nekim drugim inovacijama.Nisam stručnjak ali vidim da bravin termostat kad otvara u isto vtijeme na drugoj strani zatvara protok vode.
Hvala google našao sam ga ali ne ovdje nego u Poljskoj.

http://www.unto.pl/termostat-bravo-brava-marea-multipla-palio-siena-stilo-a-p-101.html

Koliko me to došlo?



Čekao sam ga 6 dana običnom poštom .
Kad sam sve raskopao naletio sam na problem s brtvama ali nisam ni probao zvat trgovce nisam imao živaca ponovo objašnjavat.



Pa sam to riješio s malo klingerita i silikonom namjenjen za to.



Malo usporedbe

 



Još jedan papir koji je došao uz to



Može jedan savjet od onih koji često naručuju ovako nešto preko neta?
Koji je najjeftiniji način transakcije .
Meni je ovo prvi put da sam neš narušio preko neta a sve sam platio preko tekučeg računa net banking i mislim da me to skupo došlo.

A kad sam sve raskopao riješio sam si i pitanje vide kojom pričvrščujem akomulator.
Ta vida mi išla uvjek na živce , lako je skinem ali stavit... , pa onda neke monade ali uvjek ruka oguljena i par bogova skinuto ,
a matica kad padne još nijednom nije završila meni pod nogama ali ispod prednjeg lonca uviijeeek.



od trake 4mm napravio sam maticu i zavario za dugu maticu i za navojnu Å¡ipku.




Eto nadam se da sam nekome uštedio muke i potrage za termostatom .

Poz








Antonijo

Odličan post, svaka čast  :ok:
O ring gumica koja se koristi za reparaciju kočionih klješta je ista kao i ta gumica za termostat.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Stilo M

Odlicno objasnjeno :ok:
Koliko te novaca ispalo sve to?
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

stipe

koliko vidim, taj jedan poljski je 1,7kn, znaci platio je cirka 150kn...

nek me ispravi, ako grijesim...

tom1961

Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

the-rider

samo rijetko koji ima tako na navoj, vecinom su naprešani poklopci termostata u kučište
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

brava 312

To je i mene kopkalo pošto sam vidio da je zašarafito ali nikada nisam skidao.
Odlična posao.

Lageros d.o.o.

Pa evo i ja bih volio znati koliko je to sve skupa koštao taj dio, jer ja imam GATES-ov kompletan za 300,00 Kn, a WAHLER-ov je bio čak još nešto jeftiniji.
Pa onda da vidim da li se meni isplati ići u potragu kod mojih dobavljača za nečim takvim pa to imati ovdje na lageru za odmah ili je ipak onda ovako komplet i dalje (možda nešto skuplji), a ipak u odnosu na vrijednost i općenito veličinu/kompleksnost proizvoda isplativo.

Inače odličan posao i objava  :good:

:papa:
Ĺ iroki asortiman autodijelova i naruÃ,,ivanje po Ĺželji ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Ruka

Za ring gumicu nisam znao,hvala na info.
Svih interesira koliko me došlo iako je gore račun ali ok to je sve vezano i za moje pitanje tj. traženje savjeta .
Novi sam u tom naručivanju s neta i neznam koliko koštaju transakcije ali ovo što sam ja platio meni je jako jakooo puno. :G: :ohmy: :shock:
Svaka škola se plaća.
Da zlote su u pitanju.
Sve skupa me došlo 220 kn ,sam termostat 60kn ,a od toga otpada 90kn što mi je banka uzela za prebacivanje s računa na račun.
Na to nisam računao i to mi je jako puno ali bez toga došlo bi me cca150 kn.zavisi od tečaja.
Da li bi me preko paypal-a došlo jeftinije??
Na kraju svega...eto uštedio sam rezervoar plina...

kiky776

Preko paypala su transakcije 1$, tako da mislim da je to najbolja opcija, tj. tako npr. ebay funkcionira
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Eomsy

Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....