Main Menu

Dnevna svjetla (DRL)

Autor vlatko11, 21 Veljača 2016, 13:35:24

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

vlatko11

Nakon cestovnog testiranja (čitaj upotrebe i prolaženja pored policiskih patrola) predstavljam jednostavnu i da kažem skrivenu verziju dnevnih svjetala.
Možda će nekom poslužit.
Da krenem
Bez svjetala

Pozicija

DNEVNO

Kratko


Å to je potrebmo
Relej 12V sa preklopnim kontaktima (87,87A) 1 kom
Relej 12V sa duplim preklopnim kontaktima 1 kom
Dioda
Malo žice
Sijalice dvostruke 5-21W 12V 2 kom

Na sijalice sam zalemio žice, malo kruće da mogu sijalicu držat u uspravnom položaju
Nešto ovako (ovo je obična jednostruka sijalica ali ilustracije radi

Zatim izvadio sijalicu (glavnu od fara) i kroz njenu rupu provukao svoju 5-21W sijalicu provukavši žice kroz rupu od poziciskih sijalica i učvrstio da nesmeta pokretima sjenila (prilikom nivelacije fara)
Zaljepio sa vanjske unutarnje strane fara.
Ovako ispalo


Zatim provukao žice i pospajao prema sljedećoj shemi


Rezultat reda je na početku posta.

Ubacio sam si i prekidač na centralnu konzolu koji uključujem i isključujem kompletnu automatiku.
Ovaj prekidač gdje svcjetli kontrolka

Kad je isključena automatika na konzoli radi normalno znači,ugašeno,pozicija kratko.
Kad je upaljena automatika radi na sljedeći način
Prilikom ugaÅ¡enog motora nesvjetli niÅ¡ta,naravno, kad se upali motor svjetle dnevnaq svjetla,(vidi se na slici),paljenjem pozicije na ručici kod volana gase se dnevna i pali se pozicija,takoÄ'er paljenjem kratkih svjetala na ručici pale se kratka svjetla i radi normalna pozicija.

tomozuki

Sta je dnevno kratko sa pola snage?
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

casual

ne kužim poantu dnevnih svjetala
ni kod tebe, niti kod novih autiju
kaj je tolko problem imati stalno svjetla upaljena?
fora je kad ti izmagle iznjedri siv auto jer debil ima upaljena dnevna svjetla na kojima ne rade pozicije iza
jer je to tak složeno

tako da, svaka čast na volji, ali ne vidim poantu toga
svjetla stalno upaljena i bok  :ok:

kiky776

Meni takoÄ'er nije jasna svrha toga na puntu, a pogotovo kad su mu već i kratka svjetla slaba
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Miha.

Sad joÅ¡ fali jedno da popuni prazninu izmeÄ'u kratkog i dugog  :haha
Dnevna svjetla trebaju biti jača od kratkih, zato se rade led svjetla..A ti napravi suprotno :haha

core3i

Njegova volja i auto. Barem je lako promijeniti sijalicu na starija auta, ali ovdje kad krepa to "dnevno" svijetlo izgleda da trebaš ponovo sve lijepiti, lemiti...

Usput, zaÅ¡to ne staviÅ¡ bijele žmigavce, ovako izgleda kao da je u vodu godinu dana stojalo.  ;)

vlatko11

Citat: Miha.  u 21 Veljača 2016, 15:41:27
Sad joÅ¡ fali jedno da popuni prazninu izmeÄ'u kratkog i dugog  :haha
Dnevna svjetla trebaju biti jača od kratkih, zato se rade led svjetla..A ti napravi suprotno :haha
?????????????????????
Prouči malo bolje zahtjeve koje treba ispunjavati dnevno svjetlo ilti DRL
Citat: kiky776  u 21 Veljača 2016, 15:36:53
Meni takoÄ'er nije jasna svrha toga na puntu, a pogotovo kad su mu već i kratka svjetla slaba
RoÄ'o,nemoj metat sijalice iz Tiska isprsi se se za kvalitetne a i sjenilo farova ima svoj vjek trajanja.



Antonijo

Svaka čast na trudu i volji  :ok:
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

vlatko11

Onako,usput,kome je ovo glupo,bez veze ili nepotrebno naravno neće pravit.
Kome je ok da napravi neka napravi.
Meni totalno svejedno.
A mislim da postoji negdje tema o dnevnim svjetlima u kojoj treba pisat o tome a ne ovdje.