Main Menu

Ugradnja USB Punjaca

Autor lakicevic, 24 Travanj 2016, 15:07:20

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

lakicevic

Kad god sami isao na godisnji odmor sa zenom i klinciima problem je bio punjac za telefon, tablet i navigaciju. Sve je islo preko upaljaca i onaj razdelnik USB, al sve je to slaboo bilo, uredjaji su se brze praznili nego se punili. Strasno me je to nerviralo, jer uvek natezanje e ko sada puni tel, tablet.

Tako da sam se odlucio da napravim svakom punjac i da vise nemam tih problema

Preko neta sam porucio 2x DC Converter Module 12V To 5V 3A a koji kosta nekih 2 eur a mozda i manje po komadu.

2 prekidaca fi 14mm
2 led diode crvene na 2V
3 m zice sa silikonskom oblogom


DC Converter Module 12V To 5V 3A



Struju sam uzeo iz dela gde su osiguraci i potrazio neku deblju zicu






Zicuu sam kroz sredjisnjuu konzolu provukao do dela gde je izduv za grejanje zadnjeg dela auta



Tu sam probusio dve rupe od fi 14mm (za prekidace) i 2 rupe fi 2mm (za led diode)




Na donjem delu ispod pepeljare sam obelezio mesta gde treba da se probije u obliku pragovanika gde ce doci USB, i pored toga dve rupe fi 2mm gde dolaze sarafi koji ce drzati taj USB



Ubaceni prekidaci





Ubacene i led diode



Proba, radi punjac (punjenje radi tek kad na prekidac stavite na ON i zasvetli crvena dioda)



Jos mii samo ostalo da nadjem sarafe u crnoj boji kako se nee bi videlo kao kod mene sada. Mada kad se sve to vrati na svoje mesto to se i ne primeti



Sve vraceno ii spakovano



Proba



Proba desnog



Proba levog



Kad se skine resetka za usmeravanje vazdua sa strane ima dosta mesta gde se mogu zavuci gore pomenuti moduli.

Nemesis