Čišćenje motorića lera - 1.2 8v 75ks

Autor puntiac, 21 Ožujak 2017, 16:41:32

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

puntiac

PoÅ¡to sam do jučer i sam bio tupson i dok mi susjed nije pokazo gdje se uopće motorić nalazi, nisam ga imo yayčeka ni tražit a kamol pokuÅ¡at skidat  :D: vjerojatno nas tu ima joÅ¡ takvih pa iz tog razloga i pokrećem temu da nekom pomognemo da ga mehaničari neožene za glupost :ok1: sve Å¡to je (uz malo yayčeka :D: ) potrebno su ključ 10 i zvjezdasti ključ te sprej za čišćenje, ja sam koristio wd   iako nije baÅ¡ za taj poso najsretnije rjeÅ¡enje i pitrebno ga je poslje  krpom obrisat  :ok1:

Kad dignete haubu dočeka vas ovo :D:


Prvo što trebate je skinit kutiju filtera zraka, da bude lakše ja sam prvo otkopčo donji dio kutije pa onda odvrnio ona 2 vijka na gornjem djelu kutije:




E sad možete fino prići motoriću lera





I sad u igru ulazi zvjezdasti ključ kojim trebate odvrnit 2 vijka na kojima se motorić drži (oprez da neispadnu :D: ) i kad odvrnete lagano  ga izvadite




Kad je motorić vani sad stupaju u igru krpica i sprej :D: ako baÅ¡ nemate nikakav sprej (ko ja jučer :D: ) onda samo krpica i glancanje  :ok1: joÅ¡ jednom, oprez ako koristite wd, dobro ga obriÅ¡ite :ok1: iza čišćenja vratite sve nazad na staro mjesto i po mogućnosti bez viÅ¡ka djelova :D:

Evo ga, ja se nadam da će ovo nekom pomoć da ga mehaničar neoženi za pravo finu cifru za 10min posla, 4 vijka i jedan štrc wd-a :D:
uzyebo sam se ko zmija u ventilatoru 

Michael

Mislim da je benzin ili brake cleaner puno bolje rješenje za čišćenje motorića. I najvažnije je dobro ga kasnije osušiti, kako ste i sami naveli.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

puntiac

Da to sam čuo da je dobro s brake cleanerom al nisam ga imo ;) jučer sam samo s krpicom ga obriso i već je bilo super, sad sam ga s wdom malo Å¡pricnio i joÅ¡ bolje izglanco i sad bi to trebalo bit to  :ok1:
uzyebo sam se ko zmija u ventilatoru 

gokiSP

Brejk kliner je dobar je odmah hlapi dok wd ostavlja masnocu bez obzira koliko ga brisao, a na tu masnocu se razne cestice love tako da to nije bas neko rijesenje.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk


puntiac

Danas isprobano i nije situacija niÅ¡ta bolja, opet je jednom uspio trznit  :ljut5: e sad pitanjce, kad sam čistio, jesam trebo ovu plastiku do metalnog pipca Å¡to je na oprugu pomać pa tu unutra naÅ¡pricat i nekako to očistit il je bitno ovo izvana  :82: jer ja sam wd samo izvana malo Å¡pricnio i očistio, pomako tu pladtiku i krpicom obriso nutarnju stranu tog metalnog pipca al nisam niÅ¡ unutra Å¡prico a krpicom nisam mogo prići :D:
uzyebo sam se ko zmija u ventilatoru 

Michael

Naspricat unutra Brake cleaner (ili benzin), dobro isprati i osusiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

puntiac

Znači očistio sam sve osim onog Å¡to sam trebo  :haha7: e sad ak ja to naÅ¡pricam, isperem vodom, Å¡to neće voda ostavit tragove kamenca?
uzyebo sam se ko zmija u ventilatoru 

Michael

Ne treba ispirat ako se čišćenje obavi Brake cleanerom ili benzinom. Oni ispare i ne ostave nikakve tragove.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

Antonijo

Brake cleaner od TRW u auto kreši košta 16 kuna 400ml.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

puntiac

ahaaaaa :art2: jesam tupson  :haha7: nema u pž auto kreÅ¡e al pretpostavljam da je cjena slična i u ciaku/tokiću itd  :ok1: danas opet Å¡arafana  :joj: komÅ¡iluk će mislit da mi se već raspo auto  :haha7:
uzyebo sam se ko zmija u ventilatoru 

Michael

Vježbom do savršenstva (mirnog lera i bez trzanja) ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

puntiac

Kupio brake cleaner i našprico a sutra test :D:
uzyebo sam se ko zmija u ventilatoru