Uvoz auto iz Italije u Hrvatsku

Autor lukaa, 10 Ožujak 2015, 15:55:23

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

lukaa

Zanima me kad doÄ'em u Italiju i kupim auto, kako ga dovesti do Hrvatske. Pitam jer sam procitao da u Italiji nema zoll tablica kao u Njemačkoj s kojim se mozes dovest u Hr. Znaci da li neko zna na koji način se to može odradit. Može li se brodom, npr Ancona-Split?

Delta TD

Pa naravno,, ili vucnom ili prikolicom
098871798

lukaa

Znaci kupim auto i odem na tehnicki po osiguranje nekakvo, platim vucnu i odem na brod i prevezem auto brodom. Zapravo me brine da mi ne bi na brodu pravili problem.

franjo-fritz

Ako auto nema col targe a nema ih onda nema ni osiguranje pa kao takav nemoze na trajekt. Ako nije na lrikolici
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

lukaa

Prema tome iz Italije se auto moze uvest jedino na prikolici, dakle moze i trajektom al mora bit na prikolici.

eLaCiD

Citat: lukaa  u 11 Ožujak 2015, 07:30:33
Prema tome iz Italije se auto moze uvest jedino na prikolici, dakle moze i trajektom al mora bit na prikolici.

Il kupiÅ¡, upaliÅ¡ i voziÅ¡ do doma i tu ga "istovariÅ¡ sa prikolice"  :)
098  38 77 11
elacid@net.hr

lukaa

Citat: eLaCiD  u 11 Ožujak 2015, 13:29:20
Il kupiÅ¡, upaliÅ¡ i voziÅ¡ do doma i tu ga "istovariÅ¡ sa prikolice"  :)
¸
a vjerojatno postoje neke cake, ali nisam upućen u to, a iz vaših odgovora nisam uspio shvatit o kakvoj proceduri se radi bez prikolice. Pa moze odgovor i na pm. hvala

alfaomega

Dakle kad ti nije jasno kaj su kolege lijepo napisale radi se o tome da obzirom da nemoguče je dobiti ikakve tablice u Italiji jedini način da dopeljaš je na prikolici ili vučnoj službi!

venom

Može li se sa talijanskim tablicama ukrcati na brod pa skiniti tablice i vratiti vlasniku?
Znači auto u hr dolazi bez tablica, gdje ga čeka šlep.

Maverick

Citat: venom  u 17 Ožujak 2015, 21:46:30
Može li se sa talijanskim tablicama ukrcati na brod pa skiniti tablice i vratiti vlasniku?
Znači auto u hr dolazi bez tablica, gdje ga čeka šlep.

baš čitam temu i htio sam ti predložit tu opciju

kupi auto. zamoli vlasnika da se dofurate do luke gdje ćeš se ukrcat na trajekt. i onda na izlazu s luke ga ukrcaj na šlepu i onda mu pošalješ tablice poštom.

sad jedino ja ne znam gdje se točno (kako je to granični prijelaz???) gledaju dokumenti, ako se gledaju.