Main Menu

Novi Postovi

#91
Grande Punto / Odg: savjet dali je ovo normal...
Zadnji post by robert_zd - 23 Veljača 2024, 08:49:59
Citat: Mike20  u 22 Veljača 2024, 19:41:15Ako ti od promjene zupčastog to radi, onda je od zupčastog.
Ako to radi nakon nekoliko otpajanja akumulatora, čišćenja senzora,klapne, a da drugo ništa nije dirano do toga je.
Jer ako je klapna bila masna, naravno sa kod puštanja gasa i zatvaranja iste, možda je dio zraka ipak prošao, a sad vjerojatno "dihta" bolje, pa ne prolazi zrak, a ne stigne to komp korigirati, dok malo mapu ne podesi

A ne mogu biti siguran dali je odmah nakon zamjene zupčastog, davno je to bilo. skoro 5 godina, 4 sigurno.
I žena vozila auto većinom, ja kad mi bude pri ruci. A kao i većina žena mislim dok vozi ne prijavljuje ništa.
Radio je to prije i nakon čišćenja klapne , senzora, filtera, svjećica. Znači nije ni do mape, prešao je nakon tog čišćenja preko 500-1000km već.

I ja bi rekao da nije do zupčastog, on stvarno ljepo radi, i vuče kako bi i treba tako slabi auto. Potrošnja kombinirano 6,5-7,5 litara što mislim da je ok.

Vidio sam baš jučer potreban alat i kako se stavlja u fazu auto, i vjerujem da ne radi to velik broj mehaničara. 
#92
Grande Punto / Odg: savjet dali je ovo normal...
Zadnji post by Memphis - 22 Veljača 2024, 23:10:01
Citat: robert_zd  u 22 Veljača 2024, 15:17:48Jel moguće da 1 zub pravi tako probleme na autu, što nema tolerancija a da radi isto normalno?
Na koji način provjerit jel uzubljen ispravno. Zupčasti se mijenjao čim sam uzeo auto (sad ima 5god) i moguće da je od tad krivo.
Ne znam baš da bi to bilo do zupčastog, sve je moguće. Ja bi prije rekao diferencijal. Imao bi prije druge simptome u radu motora i bilo bi grešaka. Ako kasni jedan zub to ne bi ni primjetio jer bi se odrazilo na veću potrošnju i slabost motora.

Ako želiš provjerit da li je dobro uzubljen bez alata ništa.
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=X1oBYl8u7gQ

Što se tiče multiecuscana morao bih se moći spojit na motor bez adaptera sa nekim baznim ELM327 interfaceom.
#93
Grande Punto / Odg: savjet dali je ovo normal...
Zadnji post by Mike20 - 22 Veljača 2024, 19:41:15
Ako ti od promjene zupčastog to radi, onda je od zupčastog.
Ako to radi nakon nekoliko otpajanja akumulatora, čišćenja senzora,klapne, a da drugo ništa nije dirano do toga je.
Jer ako je klapna bila masna, naravno sa kod puštanja gasa i zatvaranja iste, možda je dio zraka ipak prošao, a sad vjerojatno "dihta" bolje, pa ne prolazi zrak, a ne stigne to komp korigirati, dok malo mapu ne podesi
#94
Grande Punto / Odg: savjet dali je ovo normal...
Zadnji post by robert_zd - 22 Veljača 2024, 15:17:48
Citat: Boxer  u 22 Veljača 2024, 10:51:19Ja sam imao sličan problem na Puntu od sestre, bio je zupčasti fulan za 1 zub a promjenili su pola auta prije nego smo utvrdili problem, na kraju sam ga sam riješio jednu subotu prijepodne i od onda nikakvih problema

Jel moguće da 1 zub pravi tako probleme na autu, što nema tolerancija a da radi isto normalno?
Na koji način provjerit jel uzubljen ispravno. Zupčasti se mijenjao čim sam uzeo auto (sad ima 5god) i moguće da je od tad krivo.
#95
Grande Punto / Odg: savjet dali je ovo normal...
Zadnji post by Boxer - 22 Veljača 2024, 10:51:19
Ja sam imao sličan problem na Puntu od sestre, bio je zupčasti fulan za 1 zub a promjenili su pola auta prije nego smo utvrdili problem, na kraju sam ga sam riješio jednu subotu prijepodne i od onda nikakvih problema
#96
Grande Punto / Odg: savjet dali je ovo normal...
Zadnji post by robert_zd - 21 Veljača 2024, 21:24:44
Nema zujanja u nikojoj brzini, što se tiče zvuka, vožnje, šaltanja bi rekao da je sve normalno s mjenjačem i diferencijalom. Ali eto to trzanje auta čim pustim gas me vuče da tražim uzrok.

Probao se frend spojiti na multiecuscan ali neuspješno. Na alfi 147 i 156 mu radi. Ali na grandeu neće.
Malo čačkati zbog čega neće.
#97
Grande Punto / Odg: savjet dali je ovo normal...
Zadnji post by Boxer - 21 Veljača 2024, 14:26:34
To je normalan luft
#98
Grande Punto / Odg: savjet dali je ovo normal...
Zadnji post by Memphis - 20 Veljača 2024, 22:15:27
Da mora uvijek imat malo lufta na kotačima ali tak ne možeš procijenit koliko ima na diferencijalu. Jel ti zuji u prvoj ili kojoj brzini?

https://www.youtube.com/watch?v=r0NsMzdFcZg
#99
Grande Punto / Odg: savjet dali je ovo normal...
Zadnji post by robert_zd - 17 Veljača 2024, 13:25:24
E na taj sam dio i ja mislio Memphis. Gledao sam već negdi da se može na nekima taj dio skinuti.
Nego nekidan sam prilikom provjere poluosovina i čašica snimao video pa sam isjekao dio. Evo link na youtube.
Ova poluosovina je u zraku koju snimam, a druga je na podu. Auto je u 1 ili 2. brzini, i ovoliko lufta ima.
Mislim da lufta mora imati, ali kolko ne znam.

https://youtube.com/shorts/zSofPWPeWjA?feature=share
#100
Grande Punto / Odg: savjet dali je ovo normal...
Zadnji post by Memphis - 16 Veljača 2024, 00:07:04
Ovo je diferencijal, ako je mjenjač C514 onda se navodno može ... inače ne