DIY Repariranje nosača motora. (Gdje, po kojoj cijeni i koliko je to pouzdano??)

Autor mike21, 23 Siječanj 2014, 15:42:13

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

mike21

evo pošto me u trgovinama s autodijelovima traže od 650 pa čak do 950 kn za nosače motora za cromu što je prebahata cijena odlučio sam da bi ih dao reparirati da motor više ne skače ispod haube ali ne mogu naći gdje i tko to radi...probao sam u sisku kod marčelje ali on radi samo za kamione i dok bi izradio kalup za jedan nosač to nije isplativo jer misli da bi bilo teško prodati bar 100kom tih nosača...tako da ako netko zna bilo koga tko mi to može napraviti da bude kvalitetno molio bih za preporuku....

takoÄ'er guglajući cijelu noć uspio sam naći ovo kako bi to mogao sam napraviti ali opet, ne znam kolika je kvaliteta i kako će se ponaÅ¡ati na ovaj način reparirani nosač motora

http://www.elantraxd.com/DIY/mounts.php

cicili


Jackie85

Prije je to radio AnÄ'elko na Oranicama (ZG). Proguglaj malo njegov broj (ja sam imao broj, ali ga izgubio) pa ga zvrcni.

franjo-fritz

Citat: Jackie85  u 23 Siječanj 2014, 18:41:27
Prije je to radio AnÄ'elko na Oranicama (ZG). Proguglaj malo njegov broj (ja sam imao broj, ali ga izgubio) pa ga zvrcni.
.  Da vuksa joÅ¡ uvjek to radi....odrasli zajedno
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

aquarius017

4 mike21:
Ako oćeš, napiši model, koji motor, koliko kw i godište, možda ti mogu riješiti po nekoj normalnoj cijeni, znam kako ti je jer su i meni na stilu prdnuli nosači.
Pozdrav

sent from my HTC


mike21

može, sve može...ići ću na varijantu koja mi bude najpovoljnija pa kako bude jer sam i s novcima napet pošto sam već dosta uložio u cromu i uzeo drugu za djelove i tako dalje...

2franjo fritz: može kontakt broj od vukse?

4aquarius017: takoÄ'er ako možete provjeriti evo Å¡aljem pm s podacima

naÅ¡ao sam u splitu jednu firmu i zvao ih pa su mi rekli da rade za oko 300-350 kn po komadu no poÅ¡to su mi malo daleko, trebao bih slati nosače poÅ¡tom pa čekati 2 dana dok doÄ'u k njima, 2-3 dana da ih naprave i 2 dana da mi doÄ'u natrag poÅ¡tom a to ne dolazi u obzir jer mi auto treba svaki dan tako da 1-2 dana najviÅ¡e dolazi u obzir dok se to sredi

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

mike21


ludaman

ja sam ovo sa ljepilom za sajbe napravio prije dvije godine na bivsem coupejcu. Nisam bas vjerovao u tu metodu ali bila je jeftina pa reko aj da probamo, cisto iz fore. Rezultat je bio takav da sam poslije kupio novi nosac getribe i nakon dva dana vratio ovaj napunjen ljepilom za sajbe. Nevjerojatno kako stvar dobro radi. :)
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

franjo-fritz

Citat: ludaman  u 25 Siječanj 2014, 16:27:10
ja sam ovo sa ljepilom za sajbe napravio prije dvije godine na bivsem coupejcu. Nisam bas vjerovao u tu metodu ali bila je jeftina pa reko aj da probamo, cisto iz fore. Rezultat je bio takav da sam poslije kupio novi nosac getribe i nakon dva dana vratio ovaj napunjen ljepilom za sajbe. Nevjerojatno kako stvar dobro radi. :)

. Ček malo i to drzi vodu....???? To znači da valja i za selene vilica????
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

mike21

To je nešto tipa ove reparacije što sam stavio link gore...

ÄŒuo sam se i s vuksom pa kad uhvatim vremena odnijet ću mu  na reparaciju jer je 3X jeftinije nego da kupujem novi a 'po pričama' i kvalitetnije, pa javim rezultate..., a možda prije toga probam sam napraviti reparaciju s ljepilom za Å¡ajbe ovog jednog nosača Å¡to se raspao

ludaman

Citat: franjo-fritz  u 25 Siječanj 2014, 17:54:16
. Ček malo i to drzi vodu....???? To znači da valja i za selene vilica????
radi u pm :) jedino kod mene nisu bili raspadnuti nosaci kad sam ih punio, bili su na cca 50% :) a za selene nemam pojma
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

franjo-fritz

To onda znači Da to nije reparatura nego krpanje.....Mislim tj.znam Da će to vuksa odradit ...jer ipak je to termicki postupak a i na vilicama to nije moguće jer ima metalne pikse...eto bar on tako kaže...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

mike21

Dobio danas ovaj jedan kritični nosač od poznanika i sad je problem donekle rijeÅ¡en jer je nosač odličan no ostaju joÅ¡ dva koji su slabiji ali joÅ¡ odraÄ'uju, a ova dva odnijeti vuksi sad koji dan da ih reparira za rezervu..

Ovaj nosač na muldi ima selene  dva komada u sebi tako da ću njih izmjeniti s novima za 55 kn/komad

Uglavnom sam u ovih par dana dobio same preporuke za reparaciju jer se pokazalo dugotrajnije, kvalitetnije i 2 do 3 puta povoljnije nego novi zamjenski tako da eto i ja preporučujem svima tu opciju iako joÅ¡ nisam svoje reparirao  :D ;)

Cone4u

Citat: ludaman  u 25 Siječanj 2014, 16:27:10
ja sam ovo sa ljepilom za sajbe napravio prije dvije godine na bivsem coupejcu. Nisam bas vjerovao u tu metodu ali bila je jeftina pa reko aj da probamo, cisto iz fore. Rezultat je bio takav da sam poslije kupio novi nosac getribe i nakon dva dana vratio ovaj napunjen ljepilom za sajbe. Nevjerojatno kako stvar dobro radi. :)

i kod mene su napunjeni s takvom sličnom masom, simsonom i drže ... samo treba pričekat da se dobro osuši
FIAT  TURBO