servis u ovlaštenom

Autor Gillet, 09 Travanj 2019, 08:47:37

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tihich

Naravno ali lokalni mehaničari su uglavnom sami ili možda dvojica a ovlašteni imaju više ljudi koji rade što na mehanici, dijagnostici elektrici, idu na usavršavanja, specijalni alati i ne manje bitno rvacka koja ima im dobro dere poreze i davanja ne te iste.
A naši lokalni mehe uvijek imaju prostora za zamračit neki dio, koliko ljudi traže svog mehu račun za servis za razliku od ovlaštenog koji mora izdat račun svakome i za sve.
Da se razumijemo nikada nisam išao u ovlašteni niti ih imam razloga branit.

Memphis

Citat: Mike20  u 12 Svibanj 2019, 13:39:22
Svaki, baš svaki dio, kupio ga ti ili ovaj u ovlaštenom, ima svoju garanciju, ALI samo ako ga je ugradila stručna osoba, koja ne mora biti OVLAŠTENI serviser.


Citat: Mike20  u 12 Svibanj 2019, 13:20:15
Kak objasniti da u ovlaštenim servisima udaljenim cca 60-70km jedan od drugog razliku od 700kn za istu stvar?
Tak da toliko o tome i stručnjacima, cijenama rada i nabavljanju dijelova.
Al još uvijek ima naivaca koji misle da u Fiat tvornici proizvode originalne Fiat dijelove.

Tko proizvodi famozni "OE" ? Proizvodi ga "M" u "OEM".  :haha7:

Taj za tebe ovlaÅ¡teni sa strane radi servise kao i većina ostalih ... i sigurno ne ugraÄ'uje OE dijelove iz fiatove kutije kao Å¡to ti misliÅ¡ ... i toči ulje iz bačve koje ti prodaje pod Seleniu ...
Ja te učim kae OE vs OEM a ti meni da sam ja naivčina koja nema pojma. Daj molim te, nemoj o nečemu što misliš da znaš a ne znaš. Ne znaš šta ta skupa kutija nosi i zašto je tako skupa.
Citat: Tooutman  u 12 Svibanj 2019, 12:58:30
Boxer mislim da si u krivu. Mehaničari su tu da ugrade, a ne da proizvode. Zato je i cijena servisa zasebno kako i cijena djelova. Tako da ti ona usporedba ne stoji. I da, mogu ti iz prve ruke ruke reći da je pred 15 , 20 godina bila mogućnost tu kod mene da si mogao pekari donijeti braÅ¡no, te se onda za to dobio xy kruhova. Tj pisalo se u knjižicu. Već da bi usporeÄ'ivao preciznije bi bilo da im je donesao xy kila metala, gume, da se naprave neki djelovi ko sirovine. Isto tako mljekare od ljudi koji hrane krave odkupljuju mlijeko, i moguće da imaju neke kompenzije za druge proizvode.

Mislim logično je da čovjek želi dobiti za svoje novce  čim viÅ¡e, koje svojim radom zaradi. I sad je on na kraju neki čudak? Ako vidi da kod neke trgovina je tolko, zaÅ¡to bi za isti dio onda x viÅ¡estruko.

Osobno ne servisiram svoje djelove u ovlastenom, nego vozim svojem mehaničaru. I donesem mu svoje djelove koje mogu nabaviti jeftinije. Uredno mu platim satnicu i posao štima.
Prvu godinu sam platio 120 kn litru selenie, nakon toga sam kupim za duplo jeftinije isto ulje.
Ma nemoj? A tko si ti da odreÄ'ujeÅ¡ čime će se netko bavit ...? I Å¡ta on smije a Å¡ta ne? Kao da ja tebi odredim plaću za koju mislim da ti viÅ¡e ne treba u život kao recimo 4 tisuće kn. Kaj bi ti na to onda reko?

Pa da svi rade tako kako ti misliš da bi trevali propali bi odmah. Da raskopa auto i čeka tebe da mu doneseš dijelove. To može netko samo doma u fušu ....

Nemojte bit smješni ... ponuda potražnja pa svako uhvati što mu paše ... ti pričaš o dobu kada je bilo para a ništa nije bilo za kupit ... jer nije bilo ponude kao danas.Pričaš u doba nestašica kave i benzina ...
Danas svatko zaokužuje uslugu kako bi kranji kupac bio komotan. Kao i svaki ovlaÅ¡teni ... doÄ'eÅ¡ ostaviÅ¡ auto platiÅ¡ i ideÅ¡ dalje ...

Kao Å¡to sam već napisao skup ti je ovlaÅ¡teni onda ideÅ¡ kod fuÅ¡era u garažu krpaÅ¡ se na sve moguće načine, zoveÅ¡ trgovimne da vidiÅ¡ di ćeÅ¡ dobit boji rabat ili uhvatit ulje na akciji ... i nemam niÅ¡ta protiv ali nemoj na temelju toga osuÄ'ivat druge koji pružaju kompletnu uslugu a tebi je to preskupo ili nedostižno. To Å¡to ljudi voze aute iznad svoje mogućnosti je opet druga tema.

Ja da radim servis sa grancijom istu bi uvjetovao svoje dijelove jer ako odgovaram za posao neću ugraÄ'ivat Å¡rot da imam poslije problema kao i stranka.

Ti nosi svoje dijelova ali kad nastane problem onda će svi sa tobom igrat fliper od mehaničara do prodavača.

Mike20

Imaš pravo na mišljenje, naravno, ne mora biti točno.

Nigdje tebe nisam nazvao naivčinom ,sam si se prozvao.
Naivci su u kontekstu da im ovlašteni prodaju svakakve priče koje možeš i sam provjeriti po bespućima interneta.

Tak da Fiatova kutija mi ne znači više ništa.

Al kutija ti ne znači niš, ne košta ona, nego nešto drugo na njoj.

Prošao sam razvikane ovlaštene servise, tak da znam nešto.

U Fiatu sam kod sebe bio jednom i nikad više, meni su naplatili nešto za što je sam voditelj servisa rekao da nisu napravili. Al da to tak oni rade.

Objasni mi zašto ovlašteni u jednom mjestu je duplo skuplji nego u drugom mjestu za iste dijelove na istom autu?
Oba Fiat ovlaštena.

Tooutman

Citat: Memphis  u 12 Svibanj 2019, 14:56:11
Ma nemoj? A tko si ti da odreÄ'ujeÅ¡ čime će se netko bavit ...? I Å¡ta on smije a Å¡ta ne? Kao da ja tebi odredim plaću za koju mislim da ti viÅ¡e ne treba u život kao recimo 4 tisuće kn. Kaj bi ti na to onda reko?

Pa da svi rade tako kako ti misliš da bi trevali propali bi odmah. Da raskopa auto i čeka tebe da mu doneseš dijelove. To može netko samo doma u fušu ....

Nemojte bit smješni ... ponuda potražnja pa svako uhvati što mu paše ... ti pričaš o dobu kada je bilo para a ništa nije bilo za kupit ... jer nije bilo ponude kao danas.Pričaš u doba nestašica kave i benzina ...
Danas svatko zaokužuje uslugu kako bi kranji kupac bio komotan. Kao i svaki ovlaÅ¡teni ... doÄ'eÅ¡ ostaviÅ¡ auto platiÅ¡ i ideÅ¡ dalje ...

Kao Å¡to sam već napisao skup ti je ovlaÅ¡teni onda ideÅ¡ kod fuÅ¡era u garažu krpaÅ¡ se na sve moguće načine, zoveÅ¡ trgovimne da vidiÅ¡ di ćeÅ¡ dobit boji rabat ili uhvatit ulje na akciji ... i nemam niÅ¡ta protiv ali nemoj na temelju toga osuÄ'ivat druge koji pružaju kompletnu uslugu a tebi je to preskupo ili nedostižno. To Å¡to ljudi voze aute iznad svoje mogućnosti je opet druga tema.

Ja da radim servis sa grancijom istu bi uvjetovao svoje dijelove jer ako odgovaram za posao neću ugraÄ'ivat Å¡rot da imam poslije problema kao i stranka.

Ti nosi svoje dijelova ali kad nastane problem onda će svi sa tobom igrat fliper od mehaničara do prodavača.
Ja kao prvo niÅ¡ta ne odreÄ'ujem tko Å¡ta radi, samo velim da znam da su ruke zasebna stvar od rezervnog djela, te se to može lijepo išćitati na samom računu. Isto tako za ovlaÅ¡teni nisam ni znao da imaju mogućnost ugradnje tvojeg djela. A u vezi garancije kod njih, to bi takoÄ'er mogao svrstat kak ti veliÅ¡ fliper. Jer, teÅ¡ko da će oni priznat, ugl uvijek će ti biti neÅ¡to drugo Å¡to oni nisu dirali i dodatno će ti naplatit.

Isto tako, meni fušer ne raskopa auto i onda mene čeka da ja nabavim djelove. Sve što radim su redovni ilitiga preventivni servisi. A tu si mogu i sam planirati i nabaviti djelove, koje oč+ću i po cjeni koja je meni pristupačnija za isti taj dio. To koliko sam skužio je isto napravio kolega John, te si ti njega osudio.


Evo tu su djelovi od velikog servisa, čak bi se moglo napisati da piše na kutiji OE FIAT, znam, stazni i filter kabine bi mogli napraviti probleme jer nisu OE al vidi nekak već 35 000 km kleplje. A to što si ja imam volje i želje si malo proučiti koji bi to bili djelovi te isto tako nabaviti, ne znam u čemu je tu problem.

I na kraju ono za pšenicu, nisam ti ja tak star, tj dvije godine u Yugi nisam mogao baš biti koristan u vezi toga. Pričam o ranim 2000tima, tako da je već na veliko bila "demokracija" i svi su sve imali, ali moji si izračunali da im je ovako isplativije te su to isto prenjeli i na mene.

Moj zaključak je ako neko za ISTI dio može proći jeftinije kod nekog drugog prodavaća koji isto ima maržu, isto mora preživit. Kupac uvijek želi ISTI dio čim jeftinije kupit, dok prodavač taj isti dio želi čim skuplje prodat. Uglavnom da i kupac ili prodavač ima čim više u džepu. Sigurno tako i ti dobavljaš robu za svoju trgovinu.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Memphis

Citat: Mike20  u 12 Svibanj 2019, 16:43:50
Objasni mi zašto ovlašteni u jednom mjestu je duplo skuplji nego u drugom mjestu za iste dijelove na istom autu?
Oba Fiat ovlaštena.

Objašnjeno ti je u postu iznad.
Citat: Tooutman  u 12 Svibanj 2019, 18:39:09
Ja kao prvo niÅ¡ta ne odreÄ'ujem tko Å¡ta radi, samo velim da znam da su ruke zasebna stvar od rezervnog djela, te se to može lijepo išćitati na samom računu. Isto tako za ovlaÅ¡teni nisam ni znao da imaju mogućnost ugradnje tvojeg djela. A u vezi garancije kod njih, to bi takoÄ'er mogao svrstat kak ti veliÅ¡ fliper. Jer, teÅ¡ko da će oni priznat, ugl uvijek će ti biti neÅ¡to drugo Å¡to oni nisu dirali i dodatno će ti naplatit.

Isto tako, meni fušer ne raskopa auto i onda mene čeka da ja nabavim djelove. Sve što radim su redovni ilitiga preventivni servisi. A tu si mogu i sam planirati i nabaviti djelove, koje oč+ću i po cjeni koja je meni pristupačnija za isti taj dio. To koliko sam skužio je isto napravio kolega John, te si ti njega osudio.


Evo tu su djelovi od velikog servisa, čak bi se moglo napisati da piše na kutiji OE FIAT, znam, stazni i filter kabine bi mogli napraviti probleme jer nisu OE al vidi nekak već 35 000 km kleplje. A to što si ja imam volje i želje si malo proučiti koji bi to bili djelovi te isto tako nabaviti, ne znam u čemu je tu problem.

I na kraju ono za pšenicu, nisam ti ja tak star, tj dvije godine u Yugi nisam mogao baš biti koristan u vezi toga. Pričam o ranim 2000tima, tako da je već na veliko bila "demokracija" i svi su sve imali, ali moji si izračunali da im je ovako isplativije te su to isto prenjeli i na mene.

Moj zaključak je ako neko za ISTI dio može proći jeftinije kod nekog drugog prodavaća koji isto ima maržu, isto mora preživit. Kupac uvijek želi ISTI dio čim jeftinije kupit, dok prodavač taj isti dio želi čim skuplje prodat. Uglavnom da i kupac ili prodavač ima čim više u džepu. Sigurno tako i ti dobavljaš robu za svoju trgovinu.

U ovlaštenom nemaš mogućnost ugradnje zamijenskog dijela jer to onda nije ovlašetni servis ... ako to netko radi radi na svoju ruku ... a znam servise koji su radi toga gubili ovlaštene licence.
Kak će bit filper ako si kupio dio kod nijih i oni ga ugradili i za to imaÅ¡ kod njih garanciju? Pa zato i ideÅ¡ tamo da bi imao garanciju Å¡to tvorničku, Å¡to na ugraÄ'ene dijelove.

Ti pričaÅ¡ za servis ulje i filtera Å¡to možeÅ¡ predvijet da ti treba. A Å¡ta kad se radi neÅ¡to Å¡to ne možeÅ¡ predvijet Å¡to ti treba ili dodatno zatreba? To ni ne radiÅ¡? Ili fuÅ¡er drži auto raskopan dok ti ne naÄ'eÅ¡ vremena da prvo istražiÅ¡ sve te dijelove, kupiÅ¡ i doneseÅ¡?

IdeÅ¡ kod fuÅ¡era i to usporeÄ'ujeÅ¡ sa cijenama legalinih servisa koji plaća porez i ostale namete??? Jeftinije je, pa naravno da je ...

PričaÅ¡ o ciganluku o kojem smo raspravili par postova iznad i tebi je super i nitko nema niÅ¡ta protiv toga ali usporeÄ'ivat takav načina rada sa legalnim može smao lud čovjek.

Kolega je otišao u Karić koji je ovlašteni i htio da mu ugrade njegove dijelove oni su ga odbil i on ih je zato popljuvo? I sad je on mjerodavan da daje ocijene servisima?

Pa zašto danas više ne nosiš brašno da ti peku kruh?

Po 18 put nemam niÅ¡ta protiv toga ako netko tako radi ili se snaÄ'e ali na temelju toga osuÄ'ivat druge servise jer ne radi kako bi netko htio i govorit kako je ovlaÅ¡etni skup u odnosu na fuÅ¡ere i sl. nema veze sa zdravom pameti. Uopće ne čitate Å¡ta se piÅ¡e nego svaki laprda ponovo jedno te isto po svojem.

Ne želim se uopće spuštat na tu razinu rasprave jer postajem dekadentan. Amen.

Boxer

Dečki pogledajte si radione, objekte, broj zaposlenih, logistiku i sve ostalo Å¡to se mora imati da bi bio ovlaÅ¡teni srrvis, pomnožite to s cijenom Å¡kolovanja kadra da bi licencu mogli zadržati, dodajte ovu gladnu državu i dobit ćete čarobnu formulu zaÅ¡to ovlaÅ¡teni ne rade za burek i kikiriki. Moj znanac je uložio 1 900 000kn, slovima jedan milijun i devet stotina tisuća kuna da bi napravio objekt, uredio okoliÅ¡ i odÅ¡kolovao si 4 djelatnika za radionu i jednog za pult odnosno komunikciju sa strankama, prijem, isporuka vozila i uspio dobiti licencu za ovlaÅ¡tenog Renault servisera. U toj cijeni nije oprema i alati, njih dobija na koriÅ¡tenje i plaća ih 18% vrijednosti. 90% lokalnih mehaničara nije uložilo toliko i neće a fuÅ¡eri jednog ovećeg grada zajedno vrijede toliko. I onda se naÄ'e netko tko ima obraza donjeti mu svoje dijelove i ciganiti se na filteru i ulju za parsto kn. Uopće da ne spominjem da ako neÅ¡to krepa uskoro opet će taj vrli Å¡aljivÄ'ija doći peglati ovlaÅ¡tenog čije se poslovanje jako razlikuje od lokalnih mehaničara i k tome u hrvatistanu već imaju fuÅ¡ere za konkurenciju već u vlastitom dvoriÅ¡tu jer ih 90% koji rade u ovlaÅ¡tenim fuÅ¡ari doma.

Kad svi probate poslovati po zakonu u ovom smeću od države sa ovoliko ciganskim narodom kakav smo mi hrvati shvatit ćete o čemu pričam.
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mike20

To je jasno, davanja su poprilična.

Inače ovlašteni ti nude isto zamjenske dijelove, s manjom garancijom od tzv. Originala.
Btw, ima slika di sam stavio kad sam mijenjao nosač motora.
Tzv. Original u ovlaštenom 1200kn, radi ga Lemforder. Kupio sam Lemforder u kutiji od Lemforder, na kojem je obrušena oznaka FPT, ,kad staviš jedan pokraj drugog, original tvornički i ovaj Lemforder, a jeftiniji 600kn.

Malo je nevjerojatno da Lemforder ima tisuće različitih linija proizvodnje istog dijela za različite proizvoÄ'ače, na jednoj traci idu najbolji prve ugradnje u tvornici za Fiate, na drugoj  loÅ¡iji original zamjenski" itd.

gandi

Vjerojatno je quality control za prvu liniju malo rigorozniji. Uze tolerancije, cesce uzimanje uzoraka i tako to.
A mozda su u sumi.

Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---

Mike20

Da, tak bi trebalo biti. Al kao Å¡to vidimo, viÅ¡e markirani dijelovi nisu kvalitetni ko nekad, sve je podreÄ'eno maximalno zaradi uz "minimalni" ulog.

Al opet, trag bruÅ¡enja na mjestu tzv. OEM oznake originalnog proizvoÄ'ača govori neÅ¡to.

gandi

Mozda samo govori to da proizvodjac ima samo jedan kalup koji je sa OEM znakovljem i i jeftinije mu je skidati logo proizvodjaca nego raditi u vlastitim kalupima.
Mozda su to dijelovi koji je zadovoljavaju OEM razinu kvalitete, pa da ne odu u skart idu tako na trziste.
Mozda je ovo, mozda je ono.
Odgovor na to pitanje zna samo proizvodjac dijelova.

Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---

Tooutman

Evo aktualni fliper s ovlaÅ¡tenim koji trenutno traje. Radi se doduÅ¡e o traktoru. Uglavnom nakon jesenske žetve  i pripreme zemlje se kroz zimu naručio i ostavio traktor da se cijeli predihta i napravi sve Å¡to je potrebno da bude u izvornom stanju, tipa preventivno se zamjene lamelice za powershit mjenjač itd. Radilo se o poslu od 5000 eur Å¡to mislim da je i viÅ¡e nek fer cifra. Traktor je odvezen u servis. Naravno Å¡to se i očekivao rok kada će biti gotovo se prolongirao za jos dva tjedna kao jer traktor je serijski pojačan pa su bili krivi djelovi naručeni. Ok zima je, nikom ne smeta jer se tolko ne radi s njim. DoÅ¡lo se preuzet traktor i prvo Å¡to se skužilo na putu da Dizela unutra gotovo da i nema. Uglavnom radnici koji tamo rade su si malo pocuclali, jer sigurno je bilo barem jos unutra 50 L dizela. Kako to dokazati? Nikako. Dok im to se reklo su se samo nasmijali i rekli "a kaj moreÅ¡", doslovno su priznali. Nadalje, kada se počelo raditi i pri jačem opterećenju traktora (kardanskom i pogonskom) mu se uključuje kao dodatna snaga kojom dobije cca 20% viÅ¡e snage te se to lijepo prikaže na kontrolnoj ploči. To se sada uopće ne uključuje, a prije servisa se uključivalo sigurno. Zove se servis koji dolazi na teren te oni to poslože i vele da je bilo potrebno reprogramirati.  Naravno računaju se putni troÅ¡kovi, te napravljeni posao koji napravili. Kako to dokazati da je radilo? Nikako.
Kako je na ponudi bilo napisano bas sve što bi se moglo i moralo zamijeniti, nešto nisu zamijenili jer kao nije bilo potrebe. To se uredno skinulo na finalnom računu. Pri radu se vidlo i da tu suzi, traktor opet na servis i to se riješilo. Došao račun gdje je rad naravno bio viši nego ono što skinuli. Jer naravno opet su morali otvarat ga da bi to predihtali. Opet natezanje s njima u vezi toga što je opet na kraju krajnji kupac više platio.
Počelo je puÅ¡tati kod kardanske osovine pri opterečenju. Zove se njih jer su to brtvili i vele da je to sigurno dobro obraÄ'eno da je neÅ¡t drugo i tamo neÅ¡t nabrajaju. Na kraju je punac, inače mahaničar po struci (ali nije aktivan tj vodi drugi posao a i nema vremena za servis) je sumnjao da mu pričaju gluposti, jer ipak mehanika se nije toliko promjenila, te si sam skinuo i vidio da nova gumica tj O ring koju su mijenjali nije dobro uopće sjela nego je bila prožvakana. Na kraju je već lud već otiÅ¡ao do Å¡efa i pokazao mu tu gumicu i derao se na njih kako ih nije sram tak radit i tak držati do garancije za posao koji naprave. Dobio je odmah gratis novu gumicu, naravno već ak si zna sam skinut će stavit i sam gore, u suprotnom bi sigurno opet dobio račun doma. I da ne govorim kako joÅ¡ par puta doÅ¡li radi takvih stvari na dvoriÅ¡te i spajali računalo a nisu niÅ¡ta napravili a naravno putne a da ne govorim i posao uredno zaračunali. Na zadnjem računu si i digli satnicu. 
Evo jedan poduži primjer koji još traje i kako svi stoje iza svojeg posla i granacije. Po tome je trebalo očito prije sve poslikat, posnimat, ovjerit kod bilježnika da bi se moglo i dalje natezat s njima.

Drugi primjer je ženin auto, mijenjala je DPF joÅ¡ pod garancijom. Sve ok. Nakon cca 70 000 km pocelo je opet zezat, u panici odma do ovlaÅ¡tenog jer kad joj dpf krepao smo ostali na cesti. Zamjene oni senzor, poniÅ¡te greÅ¡ku i deri dalje. Nakon mjesec dana opet se pojavi greÅ¡ka, a ona se svaki dan vozi na posao 60 km?? Zove u ovlaÅ¡teni a on njoj  preko telefona da taj auto ima četiri senzora, tj citiram: "Vier sensoren" te da auto dopelja kroz 2, 3 tjedna jer su sad puni. I onda da se sad tako vozi svaki dan 120 km gore dolje ili ih čeka? Oni auta nisu spojili niti vidjeli i to rekli. Na kraju otiÅ¡li u drugi servis i  veli da je drugi senzor bio u pitanju tako da ne može proći reklamacija. Ok plati se uredno te je satnica posla bila po nižoj cijeni nek kod prvog, bolje razvikanijeg. I moje pitanje je, mort je i onaj prvi senzor bio dobar? Kak to možemo znati? Nikako. Nadalje, auto se k njima vozi jer su puno bolje fer, komunikativniji i naravno pristupačniji po cjeni za istu uslugu.

Eto recimo da friÅ¡ka iskustva s ovlaÅ¡tenima. I da ona slika koju sam stavio nije samo ulje i filter preventivni servis, nego je bilo zupčasti s rolicom i vodenom pumpom set, stazni, filter zraka, kabine, tekućine od ulja motora, kočnica, antifriza itd. Tako da očito nemoj samo svoju priču vrtjet ako ne pogledaÅ¡ Å¡to drugi piÅ¡u.  I da natezač staznog mi je moj mehaničar tj fuÅ¡er kako ga ti zoveÅ¡ stavio i nije čekao mene, nego ga je sam nabavio i stavio unutra. Jer je bila priča prije da to sve ovisi u kakvom je stanju te ako će biti za zamjenu će ga i zamijenit.

A ovo koje oni troÅ¡kove imaju i Å¡ta sve moraju platit, ja mogu samo suosjećat s njima. A na da me deru zato Å¡to oni imaju veliki kredit, makar dok vidi kakav luksuz neki tjeraju mi i ne izgleda tako, prvo radi bezobraznosti prema klijentima, obavljenom poslu i garanciji. Sigurno imaju neki matematički izračun da im je to bilo isplativo, valjda ili po naÅ¡em domaćem nabiraj dugove.  I da, svaki puta dok doÄ'em u ovlaÅ¡teni vidim druge dečke kako mi slažu auto. Isti takav fuÅ¡er mi servisira auto koji je otvorio svoj obrt, jer je prije toga radio u ovlaÅ¡tenom te zna svaki dio na mom autu. Mislim da taj fuÅ¡er ima viÅ¡e iskustva nego onaj tam dečko kojeg sljedeće godine dok sve pohvata neće ni biti.  ÄŒast izuzecima.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

dinko1981

Da...  vidim da pojedinci sve van ovlastenog nazivaju "fuseri" sto je malo pogrdno jer nerjetko su mog "fusera" zvali iz ovlastenog (Zubak) i trazili savjet...

MADmax23

moj primjer sa auto hrvatskom u karlovcu.
dodem kod njih dok sam još imao alfu 147 (kod njih je kupljena) i kazem papucica kvacila mi propala,gubi ulje!
lik meni na prijemu za servis stavi prst na nos,par sec razmisli i kaze:a ha! otislo kvacilo 100%!! ja reko pa nisi ni vidio auto,sjeo u njega,probao ga.. a on:ne,ne to je to 100%,nema kaj drugo biti.budem ti ponudu poslao na mail.
cifra za set kvacila sa rukama oko 3200!
ja reko ajd budem još otišao do drugih da vidim (jer odmah mi je bilo sumljivo).
odem do majstora ostavim auto i kazem mu da samo ustanovi kvar i da mi kaze cijenu.
kvar cca 50kn plus ruke.otisla gumica na cilindru kvacila!!
ovak bi ovi izmjenili set kvacil i OPET nebi bilo dobro.

Boxer

To su loša iskustva i to ne čudi, nije tako s Fiat grupom, u svim mrežama ima loših iskustava ali Fiat daleko prednjači, oni nikad nisu imali sposobnu servisnu mrežu na ovih prostorima. K tome kad dodaš da 70% auta nemožeš kupiti nakon 5 godina pa i manje sve postane jasno :tres:
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mike20

Eh, mogao bih ja o Zubaku par genijalnosti, niÅ¡ bolje od Fiatovih servisa  :rofl: