Brava 1.4 12V - 75KS 1996.g. - Problem sa zračnim jastucima

Autor golub2, 16 Lipanj 2010, 19:08:34

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

golub2

Otkad sam prije godinu i pol kupio auto, u startu je svjetlila na ploči crvena lampica od zračnih jastuka.
U trenutku kupnje, a i kasnije me to nije previše zamaralo jer mi zračni jastuci nisu puno predstavljali u životu, al mi je sad postalo malo dosadno jer nemam već dulje nikakvih popravaka na autu :D pa me zanima u čem bi mogo bit problem i da to riješim.
Napominjem da su 2 zračna: za vozača i suvozača.
dal se zamarat s tim il ne? di otić? kolko bi koštalo? dal je moguće da je samo neki prekid kontakta i di?

p.s. na tehničkom frajer nije zahebaval vezano za to jer se zna sa starim tak da, Å¡to se toga tiče, ne bi sreÄ'ival zbog toga.

mikeg20

Prvo proveri dal uopće imaÅ¡ zračne jastuke, da nisu izvaÄ'eni, a onda provjeri centralu koja je na sredini ispod srediÅ¡nje konzole.
AK su jastuci na mjestu, sigurno je problem u centrali-ona je na mjestu gdje ju zalije antifriz ak počne curiti iz unutarnjeg kilera
Vrlo vjerojatno ćeš onda riješiti problem zamjenom centrale, očitaj na njoj broj i takvu nabaviš-rabljene su 200-300 kuna

golub2

čisto sumnjam da nema zračnih jer je prijašnja i prva vlasnica bila žena od 5 banki kaj ga je uredno servisirala kod bertola kaj god je trebalo.
al istina, nikad se ne zna. bum to provjeril, a onda se bacam na centralu. ak je ona otišla, to nabavim rabljeno za tu lovu il kupim novu?

mikeg20

Ne znam jel uopće ima nove za kupiti
Ja sam svoju centralu zeznuo experimentom i zasvjetlila je lampica, neda se obrisati greška
Zamijenil sam ju drugom rabljenom i naravno radi.
Sve kaj radiš po airbagu:odštekavaš, uštekavaš, OBAVEZNO skidaj kleme sa akumulatora

Zoki7466

vec sam negdje pisao u slicnoj temi

skini tablu i izolirku preko lampice

ravno 10min posla sa skidanjem i sklapanjem a dugorocno rjesenje i jos je besplatno

gandalf

@ zoki:
a za promijeniti centralinu zračnog treba 5 minuta :D

@ golub:
imam ja centralinu zračnog viška, ako ti treba ;)

Zoki7466

mo ok za mjenjanje, samo kaj to treba kupit..izolirke uvijek ima

a onda..hm..po koji podsjeti me put ..imas PP za svoje ponude a ne ovaj javni dio..podsjecam i zasto..ovaj dio podforuma nije oglasnik

merci

golub2

ok, dečki, znam da je prvo i besplatno rješenje sam ištekat lampicu, logično... :D
ono kaj me još zanima prije neg počnem kopat po autu, dal bi ti zračni jastuci radili u slučaju, ne daj Bože, da se dogodi neko *** il ne bi dok god ne zamijenim tu centralu?

Zoki7466

pitaj boga jel bi radili, a gle kod manjih brzina tesko da ce ti i trebat, a kod vecih tesko da bi ti i pomogli..pa kad gledas jel bitno da rade xD

a sto se istekavanja lampice tice..ne bi islo
sve se daju micat i mjenjat, jedino je ova fixna zalamljena i full nezgodna pozicija pa je zato jednostavnije preljepit ju izolirkom

SEB

treba istestirat susatv...ak ima grešku probat ju otklonit ak nije neki trošak,možda ju treba samo pobrisat ili skinut instrument ploču i izvadit tj naljepit izolir traku preko lampice da ne svjetli
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

golub2

istina, pitanje je kolko bi pomogi :), al više se brinem za suvozača.
pošto suvozači najčešće stradaju, možda bi i pomoglo neš. ko vozač u zadnjem trenu znaš da više nemaš kontrolu i stigneš se pripremit za udarac i možeš se primit za volan, a suvozač nije spreman, a i nema se kam primit.
kaj da mi se nekaj ženi dogodi?! ko bu čistil, pral, peglal, kuhal i ostalo?  :smrc:

usput, lampica od svjetala gubi kontakt: nekad ne gori i kad kvrcnem po staklu na odreÄ'eno mjesto, opet se upali i neko vrijeme sve ok...

SEB

a ona neki tets napravit pa vidjet dali je isplativo osposobljavt ga
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

allenp

upaljena mi je lampica od zračnog jastuka i ona koja signalizira da je neka žarulja pregorena - a nije, pa bih htio rastavit instrument ploču i iščupat te dvije ledice nek idu u 3pm, neću plaćat servisera da mi masno naplaćuje dijagnostiku i spajanje na računalo za te dvije gluposti radi kojih ću imat problema na tehničkom.

molim objašnjenje kako se u fiat marei weekend skida instrument ploča, hvala!