Bravo JTD - dugo vergla

Autor simpatico, 09 Veljača 2011, 20:49:29

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

simpatico

od juče mi fiat neuobičajeno puno vergla.Kad upali sve ok.Radi normalno.Na dijegnostici ok.Grijači ok.Mada je danas bilo 15 stepeni upalio bi što se grijača tiče

kemba

ako ti se uz dugo verglanje pocme desavati da krepa kad ubrzavaš ili ti stisneš gas do poda, onda te sigurno zaza ventil na cp pumpi.

princip rada je vrlo jednostavan dok pumpa ne postigne pritisak u rail cijevi 230 bara ako se ne varam uopce ne otvara injektore i nece upaliti. a da bi CR pumpa mogla nabiti toliki pritisak ventil na zadnjoj strani pumpe mora biti ispravan jer on je tu bog i batina kad je pritisak goriva u pitanju

Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

simpatico

Ček ček Kemba daj mi to malo više pojasni molim te.Upravo mi se to dešava.Gdje je tačno taj ventil

jasmin kljajic


alen

Citat: jasmin kljajic  u 10 Veljača 2011, 18:26:54
probaj svjecice promjenit

na dizelu?

Možda si mislio na grijače?

ddannijel

zbog grijača sigurno nije, meni ne radi nijedan godinama i normalno pali do -15. a pritisak na cr-ima je preko 1000 bara...

kemba

Citat: simpatico  u 10 Veljača 2011, 17:35:35
Ček ček Kemba daj mi to malo više pojasni molim te.Upravo mi se to dešava.Gdje je tačno taj ventil

to ti je ventil na zadnjoj strani CP pumpe
zašarafljen je ne pumu sa dva toraksa mislim da su 27-ice ili ti 6mm vijci, na njega se spaja jedan kabal i to ti je to....

kad bi imao nekog da ti posudi ventil samo da probas da li je to ili nije.
mislim da je najjednostavnije krenuti od "manje" skupih stvari, jer samo čišćenje i kontorla injektora ti košta pun k.... više od ovog ventila, a ako koji injektor poropušta dešava se da teško upali, ali je nuzpojava oblak dima iza auta.
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

alfista147

imam iste simptome na alfi 147 JTD,dugo verglam da upali,a kad upali sve je ok dok nestisnem naglo gas do poda,tada mi se ugasi auto u voznji i tesko mi upali,....spojio sam ga na diagnostiku,greska je P0191 - Diesel pressure control

Sumnjam na ovaj senzor pritiska goriva,stoji na Comon Rail pumpi



broj na njemu je 0 281 002 488 (Bosch)
U ducanima doÄ'e oko 900-injak kuna od Boscha,ima i skupljih od Hofera i Meat&Doria su oko 1000 kn,....
Najbolje bi bilo staviti original od Boscha.Posudit ce mi prijatelj svoj ispravan pa cu probati dali je do toga da nebacam pare bezveze,jer taj sistem eliminacije obicno zavrsava na 2-3 tkn....

Ako uspijem rijesiti javim dali je on ili nesto drugo  :beer:

simpatico


kemba

ALFIATA 147  to ti je sigurno greÅ¡k, imao sam takve simptome na kappi 2.4 jtd i na merei 2.4 jtd
promjenio hebeni ventil koji kosta 600 kuna i peglaj dalje,

samo cisto informativno isti takav ventil je na bmw530d, accentu 2.0crdi, mercedes 220 cdi itd, ventil je identičan
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

simpatico

danas sam ga skinuo i stavio drugi polovan.Auto pali,mada palio je i sa mojim jutros.Al ima jedna druga stvar koja me buni.Izvadio sam dostavnu pumpu i očistio je.Iz nje sam izvadio najblaže rečeno blato.Nakon što sam je priključio(van rezervoara je bila)dao sam kontakt , ona ne reaguje.Malo je kucnem ništa.Ponovim kontakt ona krenu.Izgleda da sam je uhvatio na djelu.Da li neko zna da l motor u njoj može sam da se mijenja bez kućišta, da li paše od nekog drugog auta,i ima li koristi produvati je na kompresoru

kemba

probaj samo kontakte ocistiti, ta pumpa je skupa za popi.... kao da je od suhog zlata
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

simpatico

istina,oko 150 eura je ovdije a polovne pola od toga.Očistio sam i naprskao kontakt spray.Radi.

Direktor

čekaj. misliš na pumpu u rezervaru?

simpatico