Bravo 1.2 16v - krepavanje

Autor darknight, 05 Prosinac 2012, 18:27:03

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

darknight

Pozz ekipa,,imam pitanje u vezi mog fiata za vas koji se kuze u fiate..Ovako stoje stvari,,kada upalim auto sad u ovo hladnije vrijeme okretaji mi se dignu do 1500 i onda pocinj padat do 800-900 i onda miruju,,ali mi se zna dogodit ko sto mi se dogodilo danas da upalim auto i okretaju se dignu na 1500 i podnu ispod 500 i auto trokira i ugasi se,,ja sam ocistio motoric ler gasa i radi vecinu vremena ok,,ali sam primjetio da kad dodam gas kod usisne grane se dosta cuje usis zraka ko da je negdje napuknuta,,pa mene sad zanima dali postoji mogucnost da zbog te usisne grane motor krepava i trokira ili je nesto dugo u pitanju??

darknight

nitko?? ;D,,,ako nije greda da mi netko pokusa strucno odg jer neznam dal da kupim ussnu granu ili motoric ler gasa pa mi je dosta bitno vase misljenje.

kiky776

ako se jače čuje, moguće da vuče falÅ¡ zrak, probaj točno naći gdje puÅ¡ta i vidi dali je neÅ¡to otpuÅ¡teno ili puknuto  :)
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

franjo-fritz

Moze biti da to je usisna napukla al ovak preko postova tesko dark tocan odgpvr .trebalo bi to uzivo vidjeti
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

darknight

ma radi ko dizel,,haha,,a problem mi je sta sam ga odjavio pa je neregan pa nemogu nigdje a krenuo sam ga polako sredivat i pripremat za regu,,a to mi je pri problem i mislim da je najveci problem,,budem pogledao tocno di pusta pa se onda javim sa detaljima,,hvala na ogovorima,,  :ok:

darknight

Ovako ja sam pregledo kod usisne sve i nije nigdje napuknuta ali se svejedno cuje usis zraka kroz nju,,,dali je normalno posto je usisna da se i cuje neki usis zraka kroz nju,,tako da me nesto vuce na motoric ler gasa jer nekad auto radi ok a nekad ima intervale da ne radi,,sta vi mislite??

speedy-zg

obično kad povlači falš zrak okretaji idu gore
a tebi se desi da padaju -500 ,čak se i ugasi
buduči da je to samo na leru, jer nisi se žalio na nekakve greške u vožnji
motorić ler gasa je prvi na tapeti
pa onda ostalo


darknight

tak sam i mislio,,hvala na odgovoru,,bacam se u potragu za motorićem,,ako slucajno neko ima za prodat polovni ispravan neka mi se javi,, :ok:

speedy-zg

kaj odmah kupuješ novi ?
uredno imaš neograničen izvor kapitala
pa valjda češ prvo provjeriti ovaj stari jle šljaka ili ne
koja godina je auto ?
imam ti ja dijagnostiku, možda bi bilo dobro spojiti ga pa vidjeti kak diše

cicili

to neko sistanje se cuje i na mom i na svakom tehnickom mi kazu da mi izgleda neka cijev od vakuma pukla..  :lol :lol
auto radi najnormalnije, ali isto neznam da li je najnormalnije, valjda je cim auto normalno radi.

darknight

auto je 2000 god ,,,problem mi je sta je auto neregan pa nemogu nigdje sa njim na neku dijagnostiku,,ali vec prije kad sam iso na dijagnostiku nije mi izbacio nista sta se tice motorica ler gasa,,sve je bilo bez greske i krenem doma sa dijagnostike i pocne krepavat,,,

venom

Može se gušiti ako je leptir osta malo otvoren, kad daš gas on ga previše okrene a na malo goriva pa cuka i gasi se.
Skini cili sklop i očisti leptir, pa probaj.

darknight

radio sam to vec par puta,,i radio je ok par dana i onda opet ista stvar..

speedy-zg

ok
kažeš sa motoričem ler gasa je na dijagnostici swe 5
grešaka nema
onda je moguči problem u lambda sondi
pogotovo ako je to sonda sa grijačem a ja mislim da ima grijač
problem postoji, treba znanja volje i vremena da se otkrije gdje, Å¡ta smeta pa gasi auto
a to češ ručno 10x teže, skoro nemoguče bez dijagnostike
gdje si u zg, koji kvart ?
možda ču sutra po neke dijelove pa navratim do tebe da pogledam
:drive:



darknight

ja sam ti kod sesvetskog kraljevca,,pa ako imate volje i ako uhvatite vremena cuti cemo se sutra i dog se pa navratite ako mozete..